Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyi "énidőre" van...

Nektek mennyi "énidőre" van igényetek?

Figyelt kérdés
Nekem aránylag szerencsém van, mert közel laknak a nagymamák illetve a párom is imád a lányunkkal lenni, de néha amikor nehezebb időszakunk van úgy érzem több magányos percre lenne szükségem. Ami nálam fixen ilyen az heti 2x10 perc szolizás illetve heti egyszer egy hosszú (akár 2 órás) nyugodt fürdés. Néha elmegyek barátnőkkel moziba vagy beülős helyre, de ez elég változó, sokszor hónapokig nincs ilyen. Szeretek anya lenni, mióta megszületett a lányunk azóta érzem teljesnek az életünket, de sokszor úgy érzem jó lenne kicsit több időt magamra fordítani, viszont sokszor bűntudatom van emiatt és önzőnek érzem magam. Nektek szokott ilyen gondolataitok lenni?
2019. okt. 22. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Van mikor több, máskor kevesebb. Én heti 1x el szoktam menni kávézni vagy akármi, kicsit a barátnőmmel nyugodtam beszélni. 2 és 4 éves gyerekek mellett mindent lehet, csak azt nem 😂 esténként ha úgy van nézek filmet a férjemmel, néha lecsúszik 1 pohár bor, de igazából én már dolgozok, sokszor még az eszembe se jut énidő hétköznap. Ne legyen bűntudatod, ha van rá lehetőséged, fordíts több időt magadra :)
2019. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Heti 3x1 óra edzés és havi 1szer kozmetikus☺️ 8 hónapos a lányom, eddig 2szer mentünk moziba, meg 2 alkalommal el tudtam menni kávézni a barátnőimmel. Van bűntudatom néha, de olyan jól esik elszabadulni kicsit,így is 0-24ben vele vagyok és nem vagyok az az elmászkálós típus, de ennyi kell. Nálunk is apja és a nagyszülők is sokat segítenek. Meg általában alvásidő van amikor edzek vagy kizmodulok.
2019. okt. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Én is dolgozom már, és bizonyos szempontból nekem ez én idő, mert szeretem a munkám, meg a kocsiban a csendet. :D

Otthon nehezebben bírtam, én is kb így voltam, mint te, pedig lett volna többször is igényem rá. Heti 1-szer jó lett volna menni valahova, de nem tudtam megoldani. Szerintem borzasztó az az időszak, mikor el kell menned otthonról ahhoz, hogy egy kicsit nyugodtan ülhess, gondolhass másra, mint a gyerek és a háztartás.

2019. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Napi 1 óra.
2019. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Sokra. Napi pár óra, hetente egy fél nap-nap, mikor hogy. Sosem volt bűntudatom miatta. A gyereknek kiegyensúlyozott, boldog szulore van szüksége, nem egy idegbeteg, kimerült automatára.
2019. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Na most engem megnyugtattatok 🤣 Eddig olyan rossz anyának gondoltam magam mert napi szinten 1 órára (amíg alszik) és mégegy órára amikor a mamával sétálnak szükségem van.
2019. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Napi 1 óra nyugodt fürdés, heti 1x 2 óra vásárlás, havi 1x körmös, havi 1x fodrász. Nekem pont ennyi kell, hogy ne hülyüljek bele az itthonlevésbe, és az állandó gyerek körül forog a világba. Arról nem is beszélve, hogy extrém hiperaktív gyerekem van, mikor ébren van, se főzni, se takarítani semmit nem lehet tőle, mert 1 percig nem ül nyugton. Pont ennyi kell, se több, se kevesebb.
2019. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 3 naponta elzavar, hogy vegyek egy hosszú fürdőt amikor a gyerek alszik, majd ő főz vacsorát ilyenkor gyújt nekem gyertyákat és csinál teát stb. Csak ülni szoktam a kádban és élvezem a csendet no meg azt, hogy nem egy 2 perces zuhanyra van időm miközben a lányom éppen ruhástúl próbál bemászni a kádba vagy éppen kinyomja a tusfürdőt. :D Másfél év alatt egyszer mentem el este a barátnőimmel, akkor a férjem vigyázott rá otthon, kávézni mindig jön velem. Ezen felül havonta egyszer este vigyáznak rá felváltva a nagyszülők, még szülinapra stb is ilyen kuponokat kapunk mindig mozijegyre, étterembe stb. Ritkán hagyjuk másra de olyankor nagyon jól esik egy kicsit kiszabadulni és randizni a férjemmel. Magammal többnyire itthon foglalkozom ameddig alszik 3 hetente géllakkozom, műszempillázom ezek is tök jól kikapcsolnak.
2019. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 1x fél nap, naponta 1 óra.
2019. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hetente 1x van másfèl órás edzés (de most 2 hónapig elmaradt). Heti 1x 4 óra, amikor a baby sitter jön, ilyenkor a cikkemet csinálom a phd-hoz. Kb havonta 1-2x bemegyek dolgozni (ez alkalmanként kb 2 óra plusz utazás).

Anyu kéthetente pár órára jön, de ilyenkor együtt vagyunk hárman a babával, hogy én is lássam őt.

Énidő még, hogy amikor dèlelőtt altatom, akkor a regényemből olvasok fel neki (9 hónapos), ez kb 10 perc.

Párommal heti 2-3 alkalommal kb 1 órát filmezünk este.

Volt 3 hónap, amikor hetente vezetőórát vettem (de ezt gyűlölöm, és azért kell mert itt kell autó, pedig félek vezetni, szóval ez nem énidő).


Elég messze költöztünk egy éve, ezért itt a környéken csak anyuka ismerőseim vannak, 2-3, velük szoktam (gyerekestül) talizni.


Nekem nincs bűntudatom, nem is tudom, mért kellene legyen, nem hiànyzik közben a baba, de amikor együtt vagyunk (nálunk én látom el főleg, a párom csak a fenti helyzetekben vigyáz rá, gyakran éjszakás), akkor is gyakran pihenek pszichésen pl séta alatt.

2019. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!