Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek nincs néha az az...

Nektek nincs néha az az Elegem van én többet fel nem takaritok érzésetek?

Figyelt kérdés

Néha annyira ki tudok bukni pedig nem vagyok rendmániás. Olyan unalmas már a napi 5 porszívózás, a fürdőszobai játékok folyton a nappaliban vannak, egyszerűen minden de mindenhol játék vagy egy egy széttépett szalvéta. A gyümölcskosarat napi 10x kiborítja, a konyhaszekrényből folyton kipakol (erre lesz zár). Néha már csak bőgök és mondom hogy ott eszi meg a fene én többet nem szedem össze.. 🤣

Más is érez így?


2019. okt. 23. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Én meg is csinálom, hetekig káosz van mire rászánom magam és újra elpakolok.
2019. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Minek porszívózol napi 5x? Étkezések után a 2 etetőszék környékét felsöpröm, ha innivaló is landolt a földön, akkor áttörlöm a felmosóval. Mivel a legkisebb még kúszik, 3-4 naponta este felmosok a nappaliban, amúgy kéthetente szoktam. A gyerekszobákban van szőnyeg, ott 2-3 hetente porszívóz a férjem hétvégén. Egyáltalán nincs kosz.
2019. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

A fürdőszobai játékokat, ha ennyire zavarnak szerintem tedd el olyan helyre ahova nem ér el. Mondd el hogy ezek csak fürdéshez vannak.

Miért porszivozol amúgy 5x?


Nekünk van egy cicánk így a hulló szőre miatt én sokat takarítok a mászó, lépegető baba mellett. Na de még én sem porszivozok naponta 5x.

En reggel felporszívózok, felmosok mindenhol. Napközben egyszer elindítom a robotporszívót (ezt minden anyukának alanyi jogon kéne adni 😃). Nagyjából ennyi, persze ha keletkezik plusz kosz (kiöntött víz, leesett kaja), akkor azt feltakarítom. Este pakolok közösen az egy éves fiammal.

Szóval szerintem keresd meg a megoldásokat, pl a gyümölcskosarat sem kell hogy elérje. Én az első felborítás után olyan helyre tettem volna hogy ne érje el. Viszont kell neki saját dobozka amit borogathat, az én fiamnak van is 3 ilyen doboza, amit ki tud borítani meg vissza tud bele pakolni.

Könnyíts magadnak ahol tudsz, ha úgy érzed ez már sok!

2019. okt. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is unom.Egy állandó körforgás.A mosogatás a legrosszabb,állandóan rengeteg van.
2019. okt. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De van


Pedig 10-edannyit nem takarítok,

Mint te


5 ször porszívó?

(Nálunk egy nem teljes lakás majd fél óra)

3 naponta porszívózok

Konyhában főzés után, etetöőszélk alatt az étkezőben evések után felseprek, ha kell fel is mosok.

Felmosás hetente egyszer az egész házban.


Pakolás

Fürdőbe alapból tilos benni egyedül, ajtó csukva


1 szekrényben és 2 fiókban pakolhat a konyhában.

Csak akkor csinálja, ha főzés van


A végén elpakolom/segít/

Szétdobálható játék nincs elöl, csak látható helyen.

Elkéri, ha azzal szeretne játszani, ha másik kell, addig nem kapja meg, míg az első szanaszét.

Poci korától így szoktattam,


Persze ez így álombak tűnik

Nyilván nem mindig ilyen együttműködő.

Pakolok jó sokat utána ígyis.

15,5 hónspos

2019. okt. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős a gyereked, de nyugodtan vond be a házimunkába.


Az én lányom 21 hónapos, de 1 éves kora óta kiviszi maga után a szemetet, összepakolja a játékait, segít berakni, kiszedni a mosást, segít teregetni, van neki egy saját mosogatórongya, azt bevizezem neki tiszta vízzel, és mászva feltörli a padlót.


És nem, nem dolgoztatom, az én lányom olyan, mint egy mini felnőtt sajnos, nem nagyon játszik el magában, neki az a játék, ha anyának segíthet. Persze ha néhanapján leül és szépen játszik egyedül, akkor nem zavarom benne, de mikor alattam téblából és csak hisztizik, hogy unatkozik, akkor bizony, odaadom a kezébe a dolgokat, hogy lehet segíteni.


Szóval nyugodtan vond be őt a korának megfelelő házimunkába. Ha szétszórja a fürdősjátékokat, akkor addig nem megy sehova míg össze nem szedi, ha ki pakol a szekrényből, addig nincs semmi amíg vissza nem pakol. Párszor ezeket megcsináltatod vele, és már annyira nem lesz jó buli, ha utána neki kell össze is pakolnia.


Egyébként énis sokat porszívózok, mert albérletben lakunk és gusztustalanul néz ki a parketta(házra gyűjtünk, más parkettáját nem csináltatom meg saját pénzből), ezért minden szobában szőnyeg van. Napi 2x, 3x énis porszívózok az biztos, mert kutyánk is van. De van egy ilyen kis autós morzsaporszívónk, azt is el szokta kérni a lányom és van mikor a napi 3 porszívózásból, így kettőt megúszok.

2019. okt. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A napi 5 porszívózás azért van mert napi 5x eszik tehát napi 5x dobálja ki az etetőszékből de nem érek oda hogy mindent azonnal felszedjek, Ő felszedi és morzsolja szét a házban.
2019. okt. 24. 11:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki az etetoszekbol mig fel nem söpörtel ez kb 1,5 perc. Egy ket dolgot zarj el elole ami nagyon idegesit h pakolja szét. Nyugi nem tart örökké kinovik ezt is. (ezzel nyugtatom magam neha en is 1 eves most valt nagy pakolova)
2019. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!