Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyóst nem kedvelő anyukák,...

Anyóst nem kedvelő anyukák, szoktátok magatokat néha szégyellni az érzésetek miatt?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom. Előtte sem voltam oda anyósért, de mióta a kicsi megvan, rosszul vagyok, ha vele kell találkozni. Pedig alapvetően nem szól bele a dolgainkba, sőt, de mégis. Számomra nem ő testesíti meg az ideális anyát. Idős már, a gyerekkel nem az én elveim szerint bánik, a lányom ráadásul nincs is odáig érte, az én anyukám inkább a Mama. Pl. erőszakkal akarja puszilgatni, ami terhes a lányomnak. Volt egy eset, amikor szóvá tettem valamit, amiért az én családom nem szólt volna, megértette volna, de ő darázsként kelt ki magából. Azóta még jobban felerősödtek az érzéseim. Butának tartom, és tényleg jogosan, ő is elismeri magáról, hogy az. Ettől függetlenül mégis sokra tartja magát. Elfelejt dolgokat, és nem bíznám rá a lányomat, hisz magára sem tud vigyázni.

Mellette viszont bűntudatom van az érzéseim miatt, de csak a férjem miatt. Ő is tudja, milyen az anyja, nem erőltet rám semmit, de nekem az a pár heti 1-2 óra is sok már, amikor pedig a lányommal van, forr bennem minden, nézni és hallgatni sem szeretem. Mert nem szólhatok, nem akarom, hogy én legyek megint a rossz. (Csak egy példa: játszanak a plüssökkel, a plüss maci csinál valamit, anyós játékból beszél az állatnak, de azt mondja, hogy "az anyádat".) Nálunk nincs csúnya beszéd, nekem ez már az a kategória. Vagy pl. névelő nélkül beszél a gyerekkel. Pl. Ott van cica. Ott van szeme. Ott van ablak. Ilyesmi.

Tanult, dimplomás nő vagyok, szépen tanítom a gyereket, fejlesztem, ő ennek megfelelően kellően okos is, de most szóljak rá anyósomra?

Más is szokott bűntudatot érezni emiatt? Már azért is rosszul érzem magam, mert szerintem a lányom azért nem lelkendezik miatta, mert érzi az én "rezgéseimet" anyósommal kapcsolatban.


2012. szept. 24. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem nincs bűntudatom. Nálunk ő kezdte a nem kedvelést. Egy ideig próbálkoztam, hogy jobb legyen a viszonyunk, de már feladtam. Még érdekem sem fűződne a jó viszonyhoz.
2012. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktam magam szégyellni magam az érzés miatt, de leginkább a férjem miatt, és néha tényleg nincs vele gond, de akkor meg egyből azt gondolom, hogy ezt is vmi hátsó szándékkal tette. Persze az én anyósom durvább dolgokat csinál (vagy csak az én szememben - nem tudom), elviselem, türtőztetem magam, de néha becsúszik egy-egy beszólás, amit már nem bírok tovább, akkor a férjem nekem áll, mert az anyját nagyra tartja, holott tudja, hogy milyen kis aljasságokat csinál.

Nem akarom tovább ragozni, ez természetes szerintem, mert muszáj kapcsolatot tartani vele, mert egy bárki mással, akit nem kedvelsz, egyszerűen megszakítod a kapcsolatot, de vele nem teheted.

2012. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már voltak nagyon durva dolgok, anyósomtól sok rosszat kaptam. Mostanában megemberelte magát, ennek nagyon örülök, de azért úgymond "lesben állok", mikor lesz megint háború.


Még az igazán rossz viszony idején minden bosszantó dolgát máshogy kezeltem le.

Vannak az apróbb dolgok, mint pl. hogy állandóan figyelmeztetett régen, hogy mossam meg a gyümölcsöket a gyerekeknek. Erre soha nem reagáltam, miután már egyszer elmondtam neki, hogy ez számomra is, akárcsak a legtöbb normális ember számára természetes. Szóval attól kezdve mintha meg sem hallottam volna a mosásra való felszólítást.

Amelyek már jobban bosszantottak, azokra ugyanúgy reagáltam mindig. Pl.: ha bejöttünk az udvarról, meg kell mosni a kezüket. válasz (akár századszor is) ugyanaz tőlem: mindig megmossuk a kezünket. Magyarul megakadt lemezzel válaszoltam, hátha egyszer megjegyzi.


Amikor nagyon felcseszte az agyamat iszonyú dolgokkal, akkor otthagytam a szobában szó nélkül, és ha jött utánam, csak annyit mondtam: nem vitatkozom veled. (ugyanis vele tényleg nem érdemes)


S ha már a felhoztad, kedves Kérdező, hadd mondjam el, hogy nekem is halálosan herótom van attól, ha valaki a gyerekeimhez beszélve helytelenül, vagy egyáltalán nem használ névelőt. Pl. kimegyünk a udvarra, ott a anya, nem esik eső.

ilyenor udvariasan kiigazítom, utánamondom a mondatot helyesen, a gyerekhez szólva: igen, most kimegyünk az udvarra, itt az anya, nem esik az eső. Nekem is fontos, hogy a gyermekeim helyesen tanuljanak meg beszélni.


Voltak olyan heteim, hónapjaim, amikor annyira elmérgesedett anyósommal a viszonyunk, hogy már sehogy sem lehetett javítani rajta. Kivéve, ha mondjuk engedek elveimmel ellenkező dolgokban, de a nagy dolgokban persze hogy nem enged az ember, a kis dolgokban meg már csak azért sem engedtem, mert addigra én is beleestem a megátalkodottság, makacsság mocsarába, ha csak megláttam anyósomat, már totál feszült lettem.

És igen, nagyon is bűntudatom volt.

Imádkozni kezdtem érte, hogy Isten valahogy változtassa meg az állapotokat, és főleg a bennem levő érzéseket. Én így tudtam végül lerendezni.

A jelenlegi helyzetet fentebb írtam: most minden rendben van, de a múltbeli sérelmek miatt óvatossá váltam vele szemben.

2012. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Ó az én történetem nagyon hosszú. Lényeg a lényeg hosszú éveken át próbáltam megfelelni az anyósomnak. Sikertelenül. Nyilván haragudott rám, hiszen elvettem az egyetlen fiát, de mégis rosszul esett. Aztán megszületett az első gyerekem. Végül is addig csűrte csavarta a dolgokat, míg olyat tett, amiért már nem voltunk rá kíváncsiak. Tudta ő ezt, hosszú hónapokig nem is beszélt a saját fiával. Aztán mire a második gyerekem született egészen megemberelte magát. Bennem volt az ellenszenv, de igyekeztem elnyomni mindenki érdekében. De ahogy nőttek a gyerekek, úgy fordult vissza a megszokott stílusához. Aztán megint bedurvult. A vége az volt, hogy már szabályosan iszonyodtam tőle. Tudtam, hogy a gyerekeknek kell, hogy legyen nagyanyjuk, de őszintén úgy éreztem, hogy annyira megbízhatatlan, hogy felügyelet nélkül nem lehetnek vele. Én már képtelen voltam vele találkozni, igyekeztem a férjemre hárítani a feladatot. De a gyerekek semmit sem éreztek ebből! Szerették őt. Aztán sajnos meghalt. 54 éves volt, nem öreg. Nem is fizikailag volt beteg. Hanem az lelke és az elméje. Végül a férjem is belátta. Őszintén sajnálom, hogy így történt. Jobb lett volna ha békességben és szeretetben élünk. És élne még velünk. Egy ideig nagyon lelkiismeret furdalásom volt, úgy gondoltam, hogy ha nem "veszem" el a fiát, még mindig élne. De egy idő után beláttam, akkor másba szeretett volna a fia és más nőtt vett volna el. Egyre megy. Én őt nem bántottam, egyszerűen nagyon kerültem. Aki bántotta a másikat az ő volt és ha önzetlenül (talán nem ez a jó kifejezés) szerette volna a fiát nem így viselkedik.
2012. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4-es válaszolónak: sajnálom, hogy anyósod már nincs veletek. És tényleg: ha nem te, akkor más lett volna az ellenszenvének a tárgya.

A többiektől kérdezem: tudtok vele beszélgetni rendesen? Én olyan vagyok, hogy ha valakivel gondom van, nem tudok vele rossz érzés nélkül beszélni, neki ráadásul mondani sem szeretek semmit, mert úgy gondolom, hogy -merő szórakozottságból, unalomból, mert egyedül él- rögtön továbbmondja, még ha csak családon belül is. De olyan dolgokat is, ami nem tartozik másra. Rossz ez így, hogy nem mondok neki semmit, mert nem akarok, és látszik is rajtam, mert olyankor mindig nagyon savanyú vagyok, míg ha átjön hozzá valaki, pl. sógornőm, vagy szomszéd, egyből kivirulok, beszédes leszek.

Ha rosszul mond valamit, én is elismétlem ugyanazt helyesen, abban bízva, hogy mégis velem van a gyerek egész nap, az én példám a ragadósabb. Mégis zavar. Nálunk a kislányomon is látom, hogy anyósomnál egy mosoly sincs az arcán, komoran jön-megy, játszik, míg a másik mamánál és dédinél már a kapuban visong örömében, és be nem áll a szája.

Tudom, hogy nekem kellene erőt vennem magamon, mert alapvetően nem ártott még nekem sosem, de egyszerűen nem bírom elviselni. Tudom, hogy a maga majdnem 75 évével ki tudja, meddig lesz közöttünk, de mivel az én családom és ő közel laknak, és viszonylag ritkán tudunk menni, sajnálom a nála töltött időt is, mert az nem az én családommal töltjük. Mellesleg a férjem is felénk húz, nem szoktunk összeveszni az anyja miatt.

2012. szept. 24. 14:40
 6/18 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy akinek szégyellnie kell magát az nem én vagyok, hanem ő. Én is próbálkoztam az elején, de sajnos nem jött visszajelzés. A gyerekemet csak akkor látja, ha a férjem elviszi , évente kb. 3-szor jön hozzánk, és a szomszéd utcában lakik. A gyerekem szereti, és ennek azért örülök, bár szokta kérdezni, hogy "anya te miért nem jössz". Nos, azért mert hiába vagyok ott, nem szól hozzám semmit. Pedig én tuti nem bántottam meg semmivel. Míg a lányom csecsemő volt, soha nem segített semmit, és eszébe sem jutott hogy megkérdezze, mire van szükségem. Hosszú lenne mindent leírni, de én nem szégyenlem magam. Egyáltalán.
2012. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A mi történetünk:


A párommal 5 év ismeretség után találkoztunk újra és szerettünk egymásba. 1 hónappal a kapcsolatunk kezdete után hozzáköltöztem 120 km-ről arrébb. A párom városában (vidék) járok főiskolára, de otthon dolgoztam (Pest).

4 hónap után megkérte a kezem, amire igent mondtam és nem sokkal utána tervezetten teherbe estem.

Anyósomnak sokk után jött a sokk. Nem sok választásuk volt a párom szüleinek, csak az elfogadás. Igaz, a párom 25 éves volt és külön költözött, így nem érdekelte, hogy a rokonok mit szólnak. Élte az életét, életünket.

Telt, múlt az idő. Sokat jártunk anyósékhoz beszélgetni, stb.. Előttem mindig tüneményesek voltak, a hátam mögött én voltam maga a sátán. Anyósom 51 évesen nem tudott beletörődni, hogy nagymama lesz. Apósom az első uh után megbarátkozott a helyzettel és nagyon várta már az unokát.

6 hónapos terhesen mentünk először 4D uh-ra. Nagyon megható volt, úgy imádtam nézni a lányunkat. Akkora kiderült véglegesen, hogy lányunk lesz. :))


Anyós pajtás 6 hónapos terhességemig nem bírta leplezni az érzelmeit, teljesen ki volt borulva. Esküvőt akart minden áron. Katasztrófa volt.

Majd, amikor megkapták tőlünk a 4D-s felvételt minden megváltozott. Én voltam az isten, maga a CSODA! Nagyon durva volt a hirtelen szeretett hullám. A párom húga (1 évvel idősebb nálam) zokogott a felvétel alatt. Ez azért volt számomra vicces és szánalmas, mert emellett szintén én voltam a sátán a szemében és a párom exével engem fikázott, stb.. Nem mellesleg, amikor még a párom az exével járt ugyan ezt csinálta a hugica, csak nekem szidta a leendő sógornőjét. Viszont én nem voltam rá vevő!


Telt az idő és eljött az utolsó pár nap. Vártunk a kis csodánkra, boldogságban, egészségben.

Végül sürgősségi császárral jött a világra. A párom szülei végig bent voltak a kórházba, el nem mulasztották volna a kis "Jézus" születését! Állítólag sírtak is, bár én ezt nem nagyon hiszem el!


Mai napig a lányunk a kis csoda. Elméletileg! Gyakorlatilag ha én nem ballagok fel 5 emelettel feljebb (10 emeletesben lakunk ugyan ott), akkor ők nem látják az unokát. Ha én nem hívom fel őket, hogy élünk még, akkor eszükbe sem jut.

Mióta megszületett a lányunk vettek kemény 1 csomag pelenkát neki és 1 doboz fürdető játékot. Igaz sosem kérünk semmit, semmilyen segítséget, de nekik eszükbe sem jut, hogy egy nap 2-3 órát unokázzanak és vigyázzanak rá, amíg mi kikapcsolódunk.

Hamarabb jönnek át a párom barátai a gyerekre vigyázni (fiúk, lányok vegyesen), mint anyósomék le.

Tiszta vicc!


Apámék minden 2. hétvégén jönnek le hozzánk 120 km-ről arrébb, hogy unokázzanak. Anyukám 2-3 havonta 1 hétre kivesz szabit, hogy velünk legyen..


Mostanra eljutottam oda, hogy minden csoda 3 napig tart. Ez van..

Azóta egyébként összeházasodtunk (idén áprilisban), de ez sem változtatott a helyzetemen.

A sógornőm pont ma költözött Londonba. Jelenleg az ő elvesztését "siratjuk". Talán most pár napig a lányom, az unoka is kerülhet "reflektor" fénybe..

A férjem most is megkért, hogy délután menjek fel a lányunkkal az anyósékhoz, hogy eltereljék a figyelmüket a sógornőmről.. szerintem teljesen felesleges lenne, de megteszem. A férjemnek BÁRMIT!


Anyós teljesen összeomlott (jogosan) a kislánya miatt. Úgy van vele, hogy mi itt maradtunk nekik.

Sajnos nem törődik abba bele, hogy 2 hónap múlva elköltözünk mi is Pestre. Én megyek vissza dolgozni, a lányunk megy bölcsibe, a férjem pedig új munkát kapott szerencsére!


Na, akkor lesz majd nekik rossz világ. Akkor persze minden 7végén jönni akarnak majd, lemerem fogadni.. de tudod nem érdekel! Ők csinálták maguknak. Én nagyon sokszor próbálkoztam, próbálkozom! A férjem rengetegszer beszélt már emiatt velük. Mindig azt mondják, hogy változtatnak rajta, stb.. de már mondtam: MINDEN CSODA 3 NAPIG TART !!!


Nem leszek szemét és bunkó, mert felnevelték az én csodámat, a férjemet! De 1 hónapban 1× fogják látni az unokát.. ne akkor akarjanak szorosabb kapcsolatot fűzni az unokával/velünk, amikor már nem leszünk a "szájukba"!


Sokszor szégyenlem magam a magamba fojtott dühöm miatt - amit most leírtam -, de ha belegondolok, nem az én szégyenem, hanem az övéké!

Én mindent megteszek/megtettem.. ha valaki nem kíváncsi rám/ránk, akkor nem erőltetem a kapcsolatot.


Tudod, a gyermekem feltud nőni nagyszülők nélkül is! Egy gyereknek anya és apa a legfontosabb a világon!

2012. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok. A 9.

hónapban vagyok a 2 gyerekkel, de tőlem még nem kérdezte meg, hogy vagyok, vagy bármi mást a terhességgel kapcsolatban. Tudom hogy ez az unoka sem fogja érdekelni addig amíg nem lesz legalább 1 éves. De leszarom, mert lesz még ennek böjtje is. A férjem az egyetlen gyerekük, szóval majd öregségükre csak rám számíthatnak, meg a férjemre.

2012. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Szó szerint azt tudnám írni én is, mint Moira!

A férjemmel közös kislányunk 2,5 éves, nekem van még 2 nagyobb lányom az előző házasságomból.

Anyóssal kölcsönösen gyűlöljük egymást, buta mint a föld, olyan mocsok van a konyhájában, hogy a vendégpapucsom talpa szó szerint odaragadt a múlt héten a padlóhoz, és hatalmas reccsenéssel vált csak fel.:)

Ott voltunk ebédre, 4 órát töltöttünk náluk, a férjem mondta, hogy mennünk kell, mert más dolgunk is van, a nagyobb lánynak kell otthon segíteni valamit készíteni az iskolához. Erre anyós nekem esett,semmibe veszi a 2 nagylányom. stb. Kislányomat kituszkoltam az ajtón és odaszóltam anyósnak, hogy ezzel el is intézte, hogy ezentúl még ennyit se legyünk ott.


Régóta megy a harc, több mint 5 éve, és egyre rosszabb. Férjem csak mosolyog és rángatja a vállát, holott látja, hogy milyen sárkány az anyja.


Én azt szoktam csinálni, hogy ha jönnek, elmegyek csavarogni a barátnőmmel, itt hagyom őket, had puszilgassa kedvére az unokáját. Amit nem látok, nem idegesít.:) Legalább a férjem sem fog elaludni, mert figyelnie kell a gyerekre. Az a szokása, ha jönnek a szülei vagy mi megyünk hozzájuk, férjem az első fél órában bealszik, annyira unja a szüleit,nem tud velük egy mondatot sem beszélni, engem meg "egyedül" hagy a szarban. Negédeskedhetek velük órákon át. Jaj, de utálom, ha tudok, menekülök, de sajnos a köszöntésekről nem lóghatok el.

2012. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem egyáltalán nem szégyellem magam az érzéseim miatt. Nálunk a tipikus az eset elvettem a fiát Tőle amit azóta is emészt. Volt egy jó nagy durva veszekedés még a terhességem előtt pár hónappal. Megbeszélni nem beszéltük meg vele a dolgot. A férjem is megharagudott a saját anyjára. Aztán ugye terhes lettem megszületett a baba és én mondtam nem akarom látni meg azt sem, hogy Ő lássa a gyermekem. Viszont a férjemet csak megkérdezte bejöhet-e a kórházba megnézni hát csak beengedtem. Azóta kb. 2 hetente idejár eddig csak egy kis bodit vett az unokájának, mondjuk nem is kellene Tőle semmi.

Elvinni nem viheti el és nem vigyázhat rá egyedül sem maradhat a picivel.Ezt persze Ő nem tudja, de hamarosan tudatosulni fog benne a dolog. Nálunk is úgy van ahogy az egyik hozzászóló írta csak akkor jön, ha férjem is itthon van és én általában kivonulok, mert rossz nézni ahogy a kezébe van.

Itt volt egy hete amikor a hidegek kezdődtek és megkérdezte miért fűtünk. Szerinte miért? Talán, mert van egy 8 hetes gyerekem és kinn hideg van. Ezek után előszedte a vigyázhatok-e majd a gyerekere témát. Mondtuk neki majd megbeszéljük. Erre pár nap múlva hívta a férjemet, hogy vihetjük a gyereket meg, hogy Ő készült is rá. Nem tudom mire készült, mert semmit nem beszéltünk meg és még Ő van megsértődve.

A gyerekek szerintem ösztönösen érzik ki az az ember aki szeretettel fordul feléjük egyáltalán nem gondolnám, hogy ezért Te vagy a hibás. Szerintem ezt felejtsd is el a kislányod tudja jól és érzi is ki az akiben megbízhat.

Azért még hozzátenném, hogy anyósomra a saját lánya sem bízza rá a kislányát. Azért talán ez is add némi támpontot milyen ember is valójában.

2012. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!