Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi volt eddig a...

Anyukák! Mi volt eddig a legdurvább ítélkezés, amivel szembetaláltátok magatokat?

Figyelt kérdés

Kisgyerekes anyukák valahogy célpontjai a gyors véleményalkotásnak. A gyerek önálló lény. Néha a legjobb nevelés mellett sem mindig úgy sülnek el a dolgok, ahogy szeretnénk és a legjobb gondoskodás ellenére is adódnak egészségügyi problémák. Hiába a 24 órás szolgálat, elég egy apróság, hogy valakinek a szemére vessék, hogy rossz anya.


Mi volt a legrosszabb, amivel találkoztatok, és kitől kaptátok?


2019. okt. 24. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Anyukámat nagyon durván leszidta az orvos, mert kisnövésű, kis súlyú baba voltam (mai napig alacsony vagyok meg a szüleim is azok) és megvádolta, hogy azért, mert dohányzott a terhessége alatt. A probléma az, hogy koraszülött voltam (akkor még előre nem vizsgálható probléma miatt), de ezt nem volt hajlandó elhinni, amíg nem látta a papírokat.
2019. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Karikás kendőben, hordozós kabátban, mentünk a kórházba csípőszűrésre, mikor a buszmegállóban úgy elkezdett ordibálni velem egy idős nő, hogy még az édesdeden alvó gyerek is felkelt. Azt ordibálta, hogy hogy lehetek ilyen szar anya, hát nem látom, hogy megfullad az a gyerek a kabát alatt, miért nem rakom babakocsiban, mint minden normális anya, aztán majd csodálkozom, ha rámhívja a gyámügyet, és elveszik a gyereket, hogy lehetek ilyen felelőtlen, stb.


Én csak annyit mondtam, hogy köszönöm, hogy szólt, azért alszik ilyen nyugodtan, mert már megfulladt, csak nem vettem észre, majd felszálltam a buszra, mert pont jött.

2019. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
“Ugye, hogy milyen szar szoptatni? Végre tápszeres lett a 2.” Miután hetekig intenzíven volt az egyhónapos kisbabám, aki emiatt lett tápszeres. Az elsőt imádtam szoptatni és őt is az elején... 😕
2019. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Közlekedni tanuló 4 éves... Át akartunk kelni az úton, és a jobbról jövő megálljt, a balról jövőt meg nem tudtam eldönteni, hogy még akar-e állni vagy sem, így megfogtam a 4 évest a biciklijével ne menjen ki az útra(plusz másik 2 gyerek a babakocsiba). Erre a jobbról megálló autó ordenáré módon elhordott mindennek, hogy haladjak már, mert ő itt áll fél órája, és vak vagyok, hogy nem látom, a másik kocsi is megállt...

Annyit mondtam neki, hogy húzzon a p...a,ha ennyire siet, minek állt meg! Ha el akar engedni, akkor az arról szóljon, hogy eleged, ne arról, hogy pattogtat, meg üvöltözik velem, meg a 3 gyerekkel.

2019. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

8 hónapos baba, monokli.

Utcán valaki megszólalt hogy miért verem a gyerekem... Pedig csak megcsúszott a keze ahogy feltápászkodott, esélyem sem volt elkapni. Aztán napokig nem mertem utcára vinni, amíg wl nem múlt a monoklija...

2019. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Jól nézek ki, csinos vagyok és jó az alakom.

Naponta megkaptam, hogy biztos a babysitternek szültem,a gyerekek lepasszolva míg én szépítkezem.

Ja azt is hogy gazdag k.... akit a férje tart el ( saját ingatlanom, szakmáim, diplomám van, sose függtem)

2019. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Hogy Csok-ra és babaváróra vállajuk a gyerekeket

Nem zárkóztunk el a 3 gyerek vállalásától


/ CSOK nélkül vettünk ingatlant, mert nem volt gyerekünk, plusz előre nem vállalok be semmit..plusz nekem 1,5 m (3nem ért 10 év jelzálogot), mivel a babavàrót úgy, hogy pocakban a baba kihagyhatatlannak találtuk, felvettük. Mivel ezek is komoly megkötéssel járnak, falusi csok-os a település, akkor ha úgy döntünk valóban lesz 3. Baba akkor mégis felvesszük korszerűsítésre -nyilván az ítélkező egyikről sem tud...

Pont a gyerekvállalási életciklusunkban jöttek ezek a "lehetőségek", amikkel lehet okosan és kevésbé okosan is élni/

2019. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem szoptatsz?(Már, akkor sem fogadta el a mellem, amikor megszületett) Majd jó beteges lesz a gyereked,nem fog normálisan fejlődni stb. 4 hónapig anyatejet kapott,mert fejtem utána lett tápszeres. Másfél éves és egyszer sem volt beteg,pedig volt olyan, hogy 40 fokos lázzal nyomtuk az ágyat a férjemmel a gyerek meg bújt hozzánk meg puszilgatott minket. Nagyon erős immunrendszere van. Közösségbe is gyakran viszem, mégsem volt sosem gond.
2019. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

2 évig szoptattam a májbetegséggel született lányomat. Sokszor megkaptam, rokonoktól, (!) hogy biztos a tejem miatt beteg. Nagyon rosszul esett... :(((

A patikában egyszer hangosan kérdőre vont a gyógyszerész - a többi dolgozó felé, hogy én miért veszek 100mg-os E vitamint a csecsemő gyermekemnek, nem is kaphat ilyet blablabla. Mondtam neki, hogy a lányom májbeteg, és az orvos mondta,hogy adjak neki.. Belekötött abba is a gyógyszerész, hogy a lányom meg fog fulladni a vitamintól.

Közöltem vele, hogy nem vagyok fogyatékos, az orvosi utasításra tűvel kell kiszúrnom a zselékapszulát, és a vitamint a gyerek szájába kell nyomnom.

Irtó kínos volt... Mintha legalábbis gyorsan ölő mérget vettem volna basszus.

2019. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Még csak kismama vagyok, de egyszer átjött anyám és a gyámüggyel fenyegetőzött, mert nem volt felsöpörve a terasz..
2019. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!