Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz, de hogyan és mikortól?

Okh23 kérdése:

Táppénz, de hogyan és mikortól?

Figyelt kérdés

Nagyon bonyolult es osszetett a problemam,amiben segitseget szeretnek kerni, hatha valaki talalkozott hasonlo esettel.

Szoval, egy eve dolgoztam egy sorozoben napi bejelentessel (ahogy a vendeglatasban idehaza sajnos bevett szokas), miutan is tamogatas altal a fonokom kivett a munkanelkulibol, mint 25ev alatti es bejelentett 8oraba. A szerzodesem augusztus 16-tol szol, hatarozattlan idore, de en ugy tudom, a kollegaim peldajabol, hogy ez a tamogatas 6honapra, max egy evre szokott jarni. Mikor a szerzodest irtam ala, rakerdeztem a munkaltatomnal, hogy akkor betegszabadasag, fizezett szabi,mint olyan? De majdnem hogy arcon nevetett, "eddig sem volt, ezutan sem lesz" cimszoval.

Szoval adott jelen problema, es meg hogy csavarjak a torteneten, teherbe is estem.

Most vagyok a 9.hetben.

Megvolt az elso nogyogyaszati vizsgalat,minden rendben van, de egyre jobban ugy erzem, hogy nem fogom birni a munkat. Napi 14oraban dolgozok, 3napos muszakban. Nehez rekeszeket es soroshordokat kell mozgatni, ha megerkezik a temerdeknyi aru is a jelen dolgozonak kell elpakolnia, ami nem terhesen is eleg megterhelo...

Nem beszelve a mindennapos reggeli hanyasokrol, derekfajasrol,hasfeszulesrol es szagundortol.

Nem tudom hogyan birnam az alkohol szagat, a fustfelhot,ami belengi az egesz teraszt es az egesz napi melot.

Feltem a babat nagyon, foleg igy a 12.het elott.

Ha ezt a hosszu szoveget vegigolvastad, koszi. Es ezutan jonne a kerdes, hogy hogyan is tudnek elmenni, ha eltudok egyaltalan tappenzre? Mi van akkor, ha az orvos megallapitja a veszelyesztetett terhesseget, es milyen jogaim vannak a munkaltatommal szemben, es neheziti e az ugyet, hogy a munkaugyibol lettem kiveve es tamogatast kap ram?



2019. okt. 25. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Ha orvosilag indokolt, akkor el tudsz menni táppénzre, igen.

Viszont max annyi ideig lehetsz tappenzen, amennyi ideje tart a munkaviszonyod, vagyis kb 2 hónap. Utána ellátás nélkül maradsz, és sem gyed, sem csed nem fog járni. (ezek amúgy sem, ha összesen ennyi bejelentett munkád volt az utóbbi 2 évben).

2019. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Magyarul probalj meg addig dolgozni hogy legyen eleg munkaviszonyod, hogy eleg ideig maradhass tpen. Szoval 16 18hetig legalabb akkor ha lenne kb 20het munkaviszonyod, akkor a szuleskor biztosított lennel.


A fonokod ki nem rughat, es bejelentened sem kell neki, vedett vagy. Tp jar, szabadsag jar. Olyan nincs hogy nincs ha hatarozatlan ideju szerzodesed van. Meg kell neki mondani hogy vagy ad konnyitett munkat, vagy feljelented amiert nem akar szabadsagot adni vagy konnyitett munkat.


Ne hagyd magad, a torvenyek a terhes noket vedik. Ha kirug, fel kell jelenteni, a tp papirt kotelessege tovabbitani az oephez, vagyis kapnod kell. Ha nem teszi meg szinten fel kell jelenteni. Vagy adjon konnyitett munkat vagy mentsen fel a munkavegzes alol(amit fizetnie kell mint ha dolgoznal)


Meg kell neki mondani kerekperec, hogy nem vagy hulye. Ne akarjon atverni mert feljelented es nincs olyan korulmeny amivel meguszhatna azt h ne kelljen fizetni

2019. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2019. okt. 25. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!