Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tetszenek ezek a nevek...

Hogy tetszenek ezek a nevek együtt?

Figyelt kérdés
Péntek Leila lenne gyermekünk neve
2019. okt. 29. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem tetszik, én szeretem a Leila nevet.
2019. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nem jó együtt, összeolvad.

Pénte-klejla vagy tekleja vagy ilyesmi.

Szívesebben adnék közé egy érthető rövid nevet még.

Pl Péntek Anna Leila

2019. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2


Mert aztán a Pénte-Kanna nem olvad össze ugye?

2019. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ha össze vissza választgatod el, akkor persze, hogy összeolvad...

Meg kell tanulni artikulálni, és szünetet tartani két szó között. Főleg, hogy a péntek egy értelmes szó amúgy is.

2019. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk is Leilánk lesz, ha lány lesz :) annyi, hogy külföldön élünk és maradunk is, és párom ragaszkodik az angolos íráshoz, szóval nálunk Layla lesz. Még jó, hogy megy a vezetéknévhez így is, a kiejtés is majdnem ugyanaz (Léjla) anyukáméknak se törik bele a nyelve. Szerintem gyönyörü név, a jelentése is szép, a hangzása is.
2019. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg

Péntek Mira Leila, és a 2. keresztnevét használná

Vagy még pl egy ilyen variáció is jó, hogy Péntek Leila Mira

Az a lényeg, hogy ne csak a Péntek és a Leila legyen, hanem legyen közötte, vagy utána még egy "kompenzálónév", ami így elsimítja ellágyítja a két szónak az összekapcsolódását.

Vagy pl Péntek Leila Hanna?

Péntek Leila Dorina?

Péntek Leila Janka?

Péntek Leila Gemma?-talán nem a legjobban passzol mégse:)

Péntek Leila Noémi?

Péntek Leila Éva?

Péntek Leila Piroska

Péntek Leila Kitti

Péntek Leila Katalin

Péntek Leila Kiara

Péntek Leila Mária

Péntek Leila Kincső

Péntek Leila Zsófia

Péntek Leila Zsuzsanna

És amit második névnek, vagy akár amit a kettő közé beraktok, az már tökmindegy, hogy milyen név, nem baj, ha pl önmagában alapvetően azt az adott nevet, amit másodiknak még pluszban beraknátok, nem szeretitek, az már tök mindegy, hogy milyen név (na jó, azért nem teljesen, tehát azért értelmes név legyen, ne valami vicces:D), Tehát az már nem lesz használatban, annak már csak annyi lesz a szerepe , hogy helyrehúzza a két alapnév közötti diszharmóniát, tehát az már mindegy nagyjából, hogy milyen név, úgy se azt fogja használni, úgy se fogjátok azon szólítani, viszont lehet, hogy valami tök kis egyszerű snassz név orvosolná leginkább a problémát. (Amúgy én pl klassz neveket írtam, de lehet, hogy valakinek pl valamelyik már mondjuk esetleg elcsépelt, de tehát még azzal sincs baj, mert a második odabiggyesztett keresztnévnek már csak annyi lenne a szerepe, hogy helyrerakja, hogy kompenzálja, hogy nem annyira passzol az eredetileg választott két alapnév (vezeték&kereszt) egymáshoz.

2019. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*Nézzétek végig ezt a listát, keressetek rá erre:


MTA összes név


és akkor kidob egy csomó nagyon szép nevet.


Meg most még pl esetleg nekem második névnek még eszembe jutott, hogy pl a


Brigitta is szép lenne.

Vagy pl esetleg Bíborka

Vagy pl Klaudia

Marianna

Jácinta

Abigél

Bettina

2019. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális név. Nem értem az előző miért erősködik hogy adjatok mellé másikat. Meg akármilyen neves kérdés merül fel, előbb-utóbb előjön valaki az Annával meg a Hannával, amik amúgy szép nevek, csak annyi van belőlük mint a búbánat.
2019. nov. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!