Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mindenki kiakadva...

Miért van mindenki kiakadva azon, hogy én szülés után 6 héttel vissza akarok menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Első gyerekemnél is igy tettem és nem lett semmi baja. Igaz, akkor amerikában éltünk és ott ez teljesen természetes volt, hiszen az anyukák csak 6 hét szabadságot kapnak szülés után. De nem bántam meg és a babának sem volt rosszabb, hogy baby sitter ügyelt rá. Mellesleg megtanult a magyar és angol mellett spanyolul is, hiszen a baby sitter spanyol volt.

Szóval a lényeg, hogy most is baby sitterre akarom bizni a hat hetes babámat és a család és a környezet ki van akadva, hogy milyen szivtelen vagyok. Miért gondolják ezt? Sokkal intenzivebben tudok a babámmal lenni, mivel kevesebb az idő, mintha egész nap együtt lennénk. Máskülönben meg dolgozom és nem engedhetem meg magamnak, hogy itthon maradjak évekig. Miért nem értik meg itthon, hogy ami nem szokványos, az attól még nem rossz?


2008. nov. 17. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

én is le lettem hordva hogy vissza akarok menni dolgozni. Persze nem ilyen korán, mert nem tudnám megfizetni a baby sittert, de sajnos azt sem engedhetem meg magamnak/magunknak, hogy 3 évig itthon maradjak.


azt mondták, hogy ők nem cserélnék el azt az időt hogy látják a gyereküket fejlődni, nőni, tanulni beszélni, járni, ilyenek.

2008. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ettől én még látom a gyerekemet fejlődni, nőni, stb. Nem egy másik földrészre megyek, csak a munkahelyemre és vissza. Minden nap a gyerekemmel leszek, csak nem egész nap.
2008. nov. 17. 15:00
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

(első vagyok)

én is ezt gondolom pontosan amit te, legalább mi ketten egyet értünk :)

2008. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Nekem 8 hetes a kislányom, és el sem tudnám képzelni, hogy ne legyek vele egész nap, az első mosoly, az első lépések, szavak, mi lesz, ha te akkor pont nem leszel otthonezek nem jönnek vissza. Egy 6 hetes baba még annyira picike, neki még az édesanyjára van szüksége, nem babysitter-re.


Persze, ha a megélhetés miatt muszáj visszamenned dolgozni, az egészen más, az sajnos kényszerhelyzet.

De ha csak a karriered miatt csinálod, akkor miért szültél gyereket??


Pontozz le nyugodtan, én a babázást választottam, pedig én is nagyon szerettem a munkámat, a munka megvár, viszont amikor a kislányom ébredés után rám mosolyog, annál nincs jobb az egész világon és ezek azok a pillanatok, amiért érdemes még a legjobb munkát is pár évre mellőzni.

2008. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
50%
szerintem nincs vele semmi gond. valószínűleg azért van a családod kiakadva mert nem fogsz elég időt a kisbabáddal tölteni es hogy a babysittert jobban fogja kedvelni mint saját annyát, és hogy a kapcsolatotok nem lessz olyan szoros, de az 1általán nem igaz. engem nagymamám nevelt 3 éves koromig mert anya dolgozott, es utána nagyon jo kapcsolatom lett anyukámmal es őt szeretem a világon a legjobban hiába nem volt velem kis koromban. szerintem nyugodtam menny vissza dolgozni , hiszen ezt is a gyerekedert tennéd hogy megadhass neki mindent. =)
2008. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Pontozni meg nem szoktam senkit, mert nem érdekel. Nem azért irok ki kérdést, hogy csak azok válaszoljanak, akik ugyanúgy gondolják, mint én, hanem azért, hogy megismerjem azoknak a gondolatait, érveit is, akik nem azt gondolják, amit én.

Köszönöm!

2008. nov. 17. 16:08
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a kisfiam egy éves. Most érzem azt, hogy visszamennék dolgozni, korábban nem mentem volna. Mondjuk az én munkahelyem nem az a hely, ahová sok kedvem lenne visszamenni, nem is fogok. De ha olyan munkám lett volna, ahová szívesen mennék, oda most már visszamennék. De ezt az egy évet tényleg nem adtam volna... Pedig én az elejétől egyedül nevelem a kisfiamat, ami sokkal nehezebb mind emberileg, mind anyagilag, de jobb így. Persze én azt nagyon jól tudom, hogy külföldön ez a szokás, bár én ezt nem tartom túl jó szokásnak. Gyakran mondom is, hogy ebben az országban egyetlen dolgot csinálnak jól, és az a GYED. Kint tudom, hogy nem így van, ott vagy visszamegy valaki hat hét után, vagy nincs munkahelye a továbbiakban, és gyakorlatilag azt vállalja, hogy attól kezdve ő "főállású anya" lesz, és egyáltalán nem megy vissza dolgozni, legalább a gyereke iskolás koráig, akkor meg már nem igazán könnyű munkát találni, ennyi kihagyás után. Viszont érdemes meggondolni, hogy itthon ez máshogy van, ha valaki GYED-re megy, két év múlva simán visszamehet, ugyanis vissza KELL venni a visszatérő anyukát. Persze vannak olyan munkák, ahol tényleg nem igazán lehet két évet kihagyni, pl. ha valakinek van egy szalonja (fodrász, kozmetikus, vagy hasonló), ahol már van egy vendégkör, na ha ott kihagy valaki két évet, kezdheti előröl, hogy megint olyan szinten teljesítsen. Vagy akár egy ügyvéd, akinek már híre van, és ha évekig nem dolgozik, akkor kikerül a köztudatból.

Persze azt mondod neked már van egy gyereked, és ott sem volt ezzel semmi gond. De én a helyedben meggondolnám, hogy legalább addig otthon maradni, amíg napközben is szopik a baba. Szóval legalább egy fél évet. Az azért nem olyan borzasztó sok idő, mégis sokat számít szerintem. Jobb a babának is, ha az anyukájától kapja meg az anyatejet, és nem cumisüvegből. Igaz, az én kisfiamat csak négy hónapos koráig tudtam szoptatni, de pont ezért tudom mi a különbség a kettő között.

De az a hat hét szerintem nagyon kevés kis idő. Oké, én azt értem, hogy minden nap vele vagy, de az olyan kevéske idő... Külföldi babás könyvek, amik nem a magyar viszonylatokra alapoznak, 3 hónapot javasolnak otthon tölteni, ebben is van logika, én is úgy tapasztaltam, hogy kb. 3 hónap kell az összerázódáshoz. De én úgy gondolom, egy évet jobb otthon lenni, vagy minimum felet. Persze te döntesz, ez csak tanács.

És szerintem az idősebb rokonok azért nem értik meg, hogy neked ez miért jó, mert anno mindenkinek muszáj volt 2 hét után visszamenni dolgozni, vagy max 3 hónapot lehettek otthon fizetés nélküli szabin. És utána ment a gyerek bölcsibe. És gondolom ezért nem értik, hogy nekünk már adott a lehetőség, hogy maradjunk itthon 2-3 évet mégis van, aki ezt nem használja ki.


Üdv

Tikki

2008. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Hát igen, ami nem szokványos attól még lehet jó. De ilyen az ember.

Amúgy én is úgy gondolom, hogy legalább fél évet jó lenne ha a babával lennél, egy éves koráig meg még jobb.

Persze ha nagyon muszáj dolgoznod akkor muszáj.

Az is igaz, hogy nem mindig az együtt töltött idő számít igazán, hanem a az együtt töltött idő minősége.

Mindenben van igazság.

A lényeg hogy csináld úgy ahogy te gondolod.

Mindenesetre itt Mo-n (még) előtted a lehetőség, hogy a másodikkal többet legyél itthon, mint külföldön.

Te döntesz és te látod mi a jó a picinek, neked a családnak.

2008. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
nem tudom elképzelni, hogy a 6 hetes babámat másra bízzam. ezek szerint nem szoptatod? nem hallottál róla, hogy milyen fontos? vagy a bébiszitter fogja szoptatni? szerintem nagyon rossz ötlet 6 hét után visszamenni dolgozni.
2008. nov. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért az utolsó válaszoló gondolkodjon már egy kicsit! Szoptatni az is tud, aki dolgozik, lehet fejni is! A munkaadónak kötelessége biztosítania a lehetőséget a szoptatásra amúgy. Mondjuk egy 6 hetes picinél még valószínű nem állt be teljesen a ritmus, én ezért is javasoltam a minimum fél évet, de ettől még meg lehet oldani a dolgokat.
2008. nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!