Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki igényelt már babaváró...

Aki igényelt már babaváró hitelt, melyek voltak a legnagyobb buktatók?

Figyelt kérdés
Mire számítsak, milyen gyors az elbírálás, stb?
2019. nov. 2. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Jól megszivattak.

Pont megszuletett a lányom, mire elbiráltak, így az én fizum nem számított... Se a CSED, ami hozzateszem netto 500 ezer felett van.

A férjem fizuja 230 ezer, így csak 1,3 milliót kaptunk...

Ja és "csak" 3,5milliot akartunk...

Ez amúgy Cib bank, ahol a fizum miatt kiemelt ügyfél vagyok, persze telefonon hívtak, hogy "bocsika, húzódik az elbiralas", Így kB. 15 napra nőtt.

Mivel nekünk autó lecserelesre "kellett" a pénz, így nem mentünk tovább pl. másik bankhoz.


Szuleskor a korhazi szobatarsaim mind megkapták a 10 milliót, ebből az egyik és a férje betanitott munkás, tehát átlagos a fizujuk. Náluk tutira tudom, h OTPnel intézték és szinte azonnal megkapták.


Szóval utána kell menni, mert ha megszületik a baba, onnantól csak a férj fizuja számít és abból nézik hogy mennyire fér bele a törlesztő esetleg más hitelekkel.

2019. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha már van kiskönyved és 12. Hét után vagy akkor, hogy ki legyen töltve a 7. Oldal és legyen rajta pecsét.



Otp-ben Kell mindkét félnek folyószámla a banknál, de azt nem reklámozzák, hogy ez lehet 1 db folyószámla, aminek mindketten tulajdonosai vagytok.


Bárhol:

Érdemes a már meglévő tb igazolással menni (nálunk hiába személyesen intéztük nem kaptuk meg azonnal, 8 munkanapot várni kellett)

Nyílván fontos, hogy ne legyetek negatív KHR-esek, ne legyen köztartozás ( Nav)

Tehát hitelképeseknek kell lenni.. Munkaviszony.. Stb...

Legyen elegendő jövedelem.


Táppénz, csed,gyed, gyes bonyodalom.

Ha önrésznek akarjátok ingatlanhoz, akkor sem érdemes ezt mondani.. Szabadfelhasználású, tehát igazolni nem kell 90 napon túl az ingatlancéllal sem foglalkoznak.


Ha nem abban a bankban igénylitej, ahova a jövedelmek érkeznek, akkor kell jövedelemigazolás, amin rajta kell legyen, hogy határozatlan idejű, nem áll felmondás alatt az ember.. Stb


/ nálunk a pecsét hiányzott, de ez csak a szüneteltetés miatt kellett..

8 nap ( nem munkanap) alatt elbírálták, 9. Nap tudzu k aláírni, 3 perc múlva a számlán volt az összeg otp

Össz-vissz 20 nap volt mert a tb igazolást ünnepnap előtt kértük(4 napos) és a 8 munkanapra inkább a posta miatt ráhagytunk, úgy mentünk a bankba/

2019. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

1.

Férjemigazolt bettoja ugyanennyi


Mivel van gyerekünk már, gyeden vagyok be sem írtak.

Nincs más hitelünk, sem A hitel sem hitelkártya, se hűtő, tepsi stb hitel

Simáb csint nélkül megkaptuk a 10-et


2.

2019. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

*tudtunk


*Simán csont

2019. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

1es vagyok


Van egy lakashitelunk, ami havi 57 ezer. Más nincs.

A 3,5 milliónak 25 ezer lett volna a torlesztoje 15 évre.

Na mindegy.


A lényeg, hogy sztem Cibhez NE.

2019. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Sberbank NE

A férjem vállalkozó. Nincs 1 lezárt üzleti éve. Tanács, semmi gond. Mivel én bevagyok jelentve nyugodtan igényeljem én. Igen ám de nyissak számlát és 3honapig utalgassa a fizetést rá jöjjünk vissza. Hát jó. Vártunk 3hónapot beadtuk. Majd 1 hónap várakozás után telefonálgattunk 2 napot, hogy se bírálat se semmi hol tart a dolog, mire az ügyintéző jaaa hát elutasítottak. Szuper és mégis miért? Hát azt nem tudja megmondani. Köszi szépen legalább annyi lenne benned, hogy értesítesz mert nem sokára megszülök.

OTP amit leírtak valós. De nem volt 1hét és folyósították az összeget!

2019. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
K&H-nál voltunk, mint mindig most is teljes mértékben ekégedettel voltunk az ügyintézéssel. Egyik héten bevittük az oep-es igazolást, aláírtunk pàr dolumentumot, 3 nap múlva hívtak, hogy elbírálták és megkapjuk a 10 milliót. Következő héten kedden aláírtunk mindent ami még kellett, pénteken rajta is volt a számlán a pénz. Az átlag kereset valamivel több, mint 600 ezer. Vidéki kisvárosról van szó, nagyobb városban lehet több idő. Ismerősök másik banknál voltak, tőlük kértek oep igazolást, munkáltatói igazolást, erkölcsit. Azt mondták közel 3 hónap volt mire megkapták. Ők nyáron igényelték és a beadandó dokumentumokra is majdnem 1 hónapot vártak a szabadságolások miatt.
2019. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

K&Hnál kezdtem, ott bankolok 15 éve. Ők közölték, hogy nem számolnak a fizetésemmel, mert el fogok menni gyedre.mondtam, hogy ez kétségtelen, lévén babaváró hirelről van szó. Aztán még hozzátette az ügyintéző, hogy ő így szűrik ki azokat, akik nem dolgoznak. Na itt már nem mondtam neki szépeket.


Raiffeisennél vettük fel végül. Kellett nekik a szokásos dolgokon kívül NAVos igazolás, hogy nem kaptunk fizetéskönnyítést. Ezt a nullás igazoláson felül. OEP igazolást ott helyben odaadták a Teve utcában. Két hét volt az elbírálás. Múlt szerdán írtuk alá, még nem utalták el. 39hetes vagyok, kicentiztük.

2019. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Cibnel nagyon hatekony es profi ugyintezonk volt. Az elbiralas kb 2.5 het volt. 10 milliot megkaptuk, a ferjem jovedelme szamitott csak, ami netto 450 volt akkor. Hitelunk nem volt.
2019. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
1. Otpnel szamit a Csed is, oda kellett.volna menettek.
2019. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!