Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kúszó babád a padlón kúszik?

Kúszó babád a padlón kúszik?

Figyelt kérdés

Hogy öltözteted?

Fiam lassan 2 hónapja kúszik, egy vékony réteggel többet adok rá, mint amit adnék, mégiscsak a földön csúszkál egész nap.

Szóval a kérdésem azért merült fel, mert anyósom folyton azon aggódik, hogy megfazik a gyerek, hogy néz ki, hogy a padlón fekszik. Van habtapi szőnyege,mikor itt van, mindig rakosgatja vissza a gyereket rá, persze lejön róla mindig.

Én vagyok felelőtlen? Már lassan elhiszem.. Mindig ezen problémázik.

Nem mászik még, kicsit még van késve, de épp ezért is kell lent lennie a doktornő szerint.

A konyhában, nappaliban járólap van, szobákban laminált. Szőnyeg nincs sehol, csak a fiam játszósarkaiban habtapi.


2019. nov. 5. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a kövön nem elég a plusz 1 réteg. Nálunk parketta, ahhoz elég, de ha kő lenne, oda nem engedném csak úgy. Egyébként meg van nagyobb szivacsos játszószőnyege, ez később is jól jön eséseknél, én beruháznék rá a helyedben, akár le is ragaszthatod a padlóra 2 oldalú ragasztószalaggal, hogy ne csúszkáljon.
2019. nov. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Szőnyeg van szobákba, konyhába a nagyobb közlekedő részre is tettünk szőnyeget, így nem a kovon van, ha le is hasal elhozom onnan és atteszem a szőnyegre (persze felesleges, mert vissza megy). Hosszu ujjú, rövid ujjú body, harisnya nadrágot kap. Így tuti nem fázik meg.
2019. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van padlófűtés, azt elfelejtettem.
2019. nov. 5. 07:14
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem lesz semmi baja. Uramjézus, ez a túlöltöztetős magyar hülyeség, már elnézését. Pláne, ha padlófűtés van. kússzon csak arra amerre szeretne, attól fejlődik, a károgókra meg ne hallgass. ha anyósod nagyon beléd áll, mondd neki azt, hogy megbeszélted a doktornővel és semmi gondot/problémát nem lát, sőt kifejezetten a szabad mozgást javasolta, járólapon, laminálton egyaránt. Nálunk nem volt sosem padlófűtés, nem szerettem volna, pedig kvázi új, 2014-es építésű a ház. Bambusz padlónk van, nem meleg egyáltalán (nem is hideg) kúszott,mászott, ült, játszott, fetrengett rajta mindkét gyerek épp eleget, még élnek és nem ők az egyetlenek. No de nem lepődök meg, mikor már télikabátot adnak pár kicsire a 15 fokban is, mindent domestosszal törölnek, ahova csak nyúl, aztán csodálkozik a sok okos, hogy októbertől márciusig beteg a gyerek.
2019. nov. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is plusz egy réteget adtam rá és nálunk nincs padlófűtés, nem fázott meg egyszer sem. Nem lehet folyton visszarakni a habtapira.
2019. nov. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Pont a legfontosabb hagytad ki, de mindegy már. Ha van padlófűtés, akkor elég a plusz 1 réteg kövön is.
2019. nov. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Padlófűtésnél nem kell ezen parázni. Nálunk parketta van meg sok szőnyeg, sosem volt rajta több réteg, de hát az én lábam se fázik zokniban :)
2019. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Padlófűtés nélkül se kell parázni.

Második gyerekem van most a kúszás időszakában, egy réteggel se kerül rá több. 90 %-ban parkettán kúszik, és még nem is fűtünk, 22 fokos a lakás.

2019. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, nem kell mindenen aggódni, hadd mozogjon. Az én fiam mászik, parketta és linóleum van, szőnyeg csak a gyerekszobában. 22-24 fok van a lakásban egy body meg egy vékony nadrág van rajta, zoknit leveszi.


Az utcán is tegnap volt, akinek a babáján bundás téli overál volt 14 fokban, az enyémen meg body-pulcsi-széldzseki. A nagyot is így öltöztettem, mindkettő egészséges.


Jöhetnek a lepontozások.

2019. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!