Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anya lettem, tényleg nem...

Anya lettem, tényleg nem érdemlek már figyelmet?

Figyelt kérdés

5 hónapos a fiam. Mindig is szerettem a háttérben maradni, nem vagyok egy központi személyiség. De mostanában annyira elkezdett zavarni a mellőzés, hogy gondoltam megkérdezlek Titeket, tapasztaltátok-e ezt Ti is?

Eddig azért fel-felhívtak a rokonok, barátok ha beteg voltam vagy szülinapon, névnapon, nem ritkán csak úgy, hogy mizujs - mint ahogy én is mindig mindenkit hívok. Mostanában ha én nem kezdeményezek, senki sem hív, senki sem ír, nem keres. Tőlem sosem kérdezik, hogy hogy vagyok, mi újság, kérdeznek a babáról kettőt és kész, le van tudva a beszélgetés. Nem köszönnek ha megyünk valahová, örülnek és gügyögnek a picinek, de én mintha ott se lennék. A legélesebb példa most hétvégén volt: rokonlátogatóba mentünk ketten a fiammal, összegyűlt a nagy család már mire odaértünk. Ömlött az eső. Odatelefonáltam, hogy valaki jöjjön ki elénk legyen kedves egy esernyővel, mert azt nem hoztam, ne ázzanak már rommá a csomagok, meg hát mi se. Ki is jött az egyik rokon. Megkértem, hogy lenne-e szíves megfogni a babát amíg én gyorsan összekapom a cuccokat a kocsiból. De mire megfordultam, elvitte a gyereket, én meg ott álltam ezer cuccal a szakadó esőben minden nélkül, még a kaput is rázárta előttem. Beértem csatak vizesen, mindenki örömködött a fiamnak és egy köszönést, egy odafordulást, odaköpött helló-t nem kaptam.

Én minden erőmmel igyekszem fenntartani a kapcsolataimat, de mióta megszületett a baba, totál el vagyok felejtve, egyoldalú az egész. A távolabbi barátaimat még úgy ahogy megértem, kevesebb közös program, kevesebb téma. De a közeli rokonaimtól, legjobb barátaimtól nagyon fáj. Ráadásul a fiam szuper jó baba, nagyon keveset sír, jól alszik, normális életet élek mellette, járok sportolni, sokat sétálunk, mindenféle programra el tudok vele menni, szóval egyáltalán nem vagyunk bezárkózva, nyitott lennék bármire.

Ne értsétek félre, nem akarok én főszereplő lenni, én örülök a legjobban mikor szeretgetik és babusgatják a fiamat, összeteszem a kezemet hogy ilyen szerető, összetartó családja van, de én egy köszönést, egy mizujs-ot, egy hogy vagy-ot sem érdemlek? Ez már így marad, fogadjam el? Kepeszthetek, de felesleges?

Volt valaki ilyen helyzetben? Változott? Mit tehetnék?


Köszönöm a válaszokat.


2019. nov. 5. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én mondjuk a konkrét példádnál tutira kivertem volna a balhét, hogy egy, mi a lóphaszt képzel magáról, hogy elviszi a fiamat engedély nélkül, másrészt ne legyen már ennyire tajparaszt, hogy otthagy szenvedni a csomagokkal.
2019. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ennyire drasztikusan nem szuntem meg letezni. Nyilvan tobbet kerdeznek a babarol meg ha vele megyek orvoshoz akkor a nevem az h xy anyukaja. De szerencsere nem ilyen bunkok (bocsi de igaz) az ismeroseim. Nagymamam a legcukibb ha o kerdezi mizu es en azt valaszolom h hat a lanyom epp ez meg az ramszol h most nem ot kerdezte hanem engem :) apróság de jol tud esni!
2019. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem te játszod a szürke egeret, és ök elfogadnak téged így.

Ha nem akarsz szürke egér lenni, akkor tegyél érte, és akkor olyannak fognak elfogadni.


Pl mikor beértél, senki nem segített, senki nem köszönt, akkor hangosan oda kellett volna szolni, hogy " hé én is itt vagyok, örülök, hogy látlak titeket, na gyeretek had köszönjek nektek..."


Aztán írj a barátnöidnek, hogy jön egy új film amit megakarsz nézni, és ki jönne el veled?

Vagy mond ki tisztán, hogy nagyon egyedül érzed magad az utobbi idöben, és olyan jó lenne egy bárba veletek beülni és fecsegni...

Vagy már ezer éve nem beszéltünk gyertek át egyik este egy melegszendóra...

2019. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ők is ismernek olyan anyukákat mint akikből itt is van sok az oldalon, akiknek elborul az agyuk ha hozzájuk szólnak, nem lehet tőlük semmit kérdezni róluk vagy a babáról, őket hagyják békén, a látogatókat már 500 méterről lelövik az ablakból. Lehet azt gondolják te is ilyen vagy, hogy feltesznek neked egy ártatlan kérdést, és már jössz gyakorira panaszkodni hogy "titeket is idegesítenek a rokonok?".
2019. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Hát én se kapok. 3 gyerekem van. Ha én haldoklom a kutyát nem érdekli, még rám se kérdeznek, hogy esetleg a gyerekek körül segítsenek e. Pl oviba vinni vagy vmi. De a gyerek akármilyen dolga agyon van dícsérve. Az nem számít, hogy én készítettem fel rá :) Nyilván nélkülem nem működne..

Persze nekem ők a legfontosabbak, meg tök jó , ha ügyesek stb. De nekem is jól esne egy hogy vagy.

2019. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én teljesen megértelek. Nálunk rendszeres, hogy ha kérdeznek valamit is tőlem, de a gyerek éppen megnyikkan egyet akkor a mondatom felénél simán elkezdenek a gyerekhez gügyögni meg játszani vele és már meg sem várják a válaszom. Barátnőkkel is nagyon megritkult a kapcsolat, pedig magamtól kb. Sose beszélek a gyerekről, mert nekem is jól esik más témákról csevegni. Viszont ha megkérdezik mizu és én elmondom, hogy az anyaság nem mindig fenékig tejfel, akkor vagy néma csend a válasz és néznek megrökönyödve vagy azt hiszik nem mondok igazat és igazából semmi bajom és az anyaságot minden percében élvezni kell!! Szóval nem tudom mi lehet erre a megoldás. De sokszor érzem, hogy én már "csak" egy anya vagyok és önálló személyiségként megszűntem létezni mások szemében
2019. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nincs ilyen. Két már sulis-ovis gyerekem van, de megmaradtak a régi barátaim, és pl. felköszöntöttek a rokonok a szülinapomon. Mondjuk kb. mindenhol hason korú gyerekek vannak nálunk, barátoknál, rokonoknál, munkatársaknál is, szóval gondolom, át is érzik. És persze én is szoktam érdeklődni, na meg dolgoztam már 3 hós koruktól kezdve, úgyhogy nagyon nem szakadtam ki semelyik régi közösségemből. A szüleim meg mindig rögtön jelentkeznek, ha én beteg vagyok (meg akkor is, ha az apjuk vagy gyerekek), hogy kell-e segítség.
2019. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Nálam is így volt,de őszintén szólva, már nem érdekel. Az elején rosszul esett,de rá jöttem, hogyha a férjem, szüleim megkérdezik, hogy hogy vagyok az pont elég. 1 barátnőm maradt meg csak,mert ő is kisgyerekes és mindent megtudtunk beszélni. A gyermektelenek eltűntek és a rokonság nagy része is csak a gyereket kérdezi. Én már egyáltalán nem bánom. Most 8 hónapos a lányom.
2019. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Volt hasonló, csak nem ennyire dutván. Ahogy növekszik a gyerek, ez enyhül egyébként.

Nekem a barátaim eleve nem voltak ilyenek, csak a családom, de betudtam annak, hogy örülnek az első unokának illetve unokaöcsinek. Rég nem volt baba a családban.

2019. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasonló számítok én is a nagyszülők részéről. Engem az éltet, hogy a férjem és a legjobb két barátnőmet biztos én is fogom érdekelni. Minden más le van kakilva :)
2019. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!