Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzi néhány kismama,...

Miért érzi néhány kismama, hogy ő kiemelt figyelmet érdemel?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtanam, hogy nem szeretnék általánosítani, tudom hogy nem minden anyuka ilyen.

Tehát a mai szituáció: Egy 6 emeletes társasházban lakunk egy elég forgalmas út mellett. Közvetlen a ház előtt van 2 buszmegálló is, tehát nagyon sok ember járkál fel-alá a járdán. Munkából jöttem haza, leszálltam a buszról, mentem volna be az ajtón. A társasház külső ajtaja ugye kóddal nyílik, de ami a lényeg, hogy nem kell becsukni, mert magától szép lassan visszacsúkodik.

Szóval beütöttem a kódot, kinyitottam, bementem, amikor is hallom hogy valaki mögöttem morog és nekem magyaráz valamit. Hátranéztem és egy nő állt ott babakocsival, aki mint kiderült várandós is.

A problémája az volt, hogy én milyen tahó vagyok, amiért nem tartottam meg neki az ajtót, mert hogy babakocsival baromira nem egyszerű ám, különben is terhes és mivan ha nekiütödik az ajtó... (??)

Először csak pislogtam, fel sem fogtam mi a gond, de olyan bicskanyitogató stílusban szólt oda, hogy én sem tudtam kedves lenni és finoman elküldtem a fenébe. Egyáltalán nem láttam, hogy jön bárki is mögöttem, aki be akar jönnie ugyanis mint mondtam, a társasház nagyon forgalmas helyen van, sok-sok gyalogossal a járdán, nem fogok az ajtóban ácsorogni és várni/lesni, hogy vajon melyik járókelő veszi az ajtó felé az irányt. Többek között ezt is mondtam neki, de még ő neki állt feljebb, hogy igazán lehetnék figyelmesebb is és mi lett volna, ha az én nemtörömdöségem miatt ő megüti a hasát. Na itt tényleg elpattant nálam is a cérna és elmagyaráztam neki, hogy jobb dolgom is van, mint az ajtóban azt nézegetni ki akar utánam bejönni, másrészről ne akarja ramtolni a gyermekéért való felelősségvállalást, ugyanis nekem semmi közöm se hozzá, se egyik gyerekehez sem, ne tőlem várja el, hogy a lába elé boruljak és pátyolgassam, majd sarkon fordultam és otthagytam.

Én tényleg nem értem, hogy néhány anyuka/kismama miért hiszi azt, hogy csak mert ő terhes és/vagy gyereke van, máris a lába előtt kell heverni és óvni kell őket?

Ez egy eset, de sok-sok ilyet tapasztaltam már, ahogy barátnőim, ismerőseim is. És itt nem feltétlen arról van szó, hogy terhesség előtt is ilyenek voltak, hisz ez a nő is csak a gyerekért nyavalygott, meg hogy ő terhes, meg a babakocsi meg stb.

Ti is tapasztalok/tapasztalatok ilyet?


2019. okt. 14. 21:10
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
75%
Valószínű egy nagyon rossz napon van túl és ez volt a habnak a habja a tortáján, na meg a hormonok is tudnak ilyen idióta viselkedést eredményezni. Neked van igazad és később ha átgondolta a dolgokat ezt valószínűleg ő is belátta.
2019. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
64%
Hormonok játéka, én is eléggé morcos voltam terhesen. Lehet a másik pici miatt kialvatlan is.
2019. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
41%
Ha már az ajtóban volt, amikor ráéngedted, akkor igaza volt. Egy társasházban hátra kell nézni, mielőtt elengedi az ember az ajtót.
2019. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%

Igen jól írja az első két válaszoló. DE! nem minden esetben van így. Van olyan terhes nő/anyuka aki tényleg azt gondolja hogy ő a világ közepe és mindenkinek az ő lába előtt kell heverni és lesni a kívánságait. De azért legtöbb esetben tényleg a hormonok vagy a fáradtság.

De mindenképpen igazad van!

2019. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Nem volt mögöttem, sétált az ajtó felé és még csak nem is mögöttem jött, hanem oldalról, tehát semmiképp nem tudtam volna "ráengedni" az ajtót. Meg csak résnyire nyitottam ki, épphogy csak beférjek, így hát hamar vissza is csukodótt.


Egyébként köszönöm a válaszokat, tudom én is, hogy nem minden kismama ilyen szerencsére. :)

2019. okt. 14. 21:35
 6/50 anonim ***** válasza:
81%
Ezt én sem értettem soha. Én is terhes vagyok, de elküldöm a fenébe az ilyeneket. Mondjuk a nyugdíjas se különb, de szégyellheti magát az a kismama, aki úgy viselkedik, mint a banyatankos nyugdíjasok.
2019. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
40%

Alapvetően igazad van.

Nem is kell azt lesni hogy ki akar bemenni a házba, de azért a szomszédait az ember kb látásból ismeri, és ha látom hogy jön akkor felismerem, beengedem az ajtón.

2019. okt. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
46%
Nincs igaza, de azért te se halsz bele, ha körülnézel és segítesz az idöseknek, terheseknek, gyerekeseknek. Van ahova baromi nehéz betolni a babakocsit. Segíteni jó dolog, te is jobban érzed magad tőle és ők is.
2019. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
De ezt magyarázom, hogy NEM láttam, hogy jön! Másrészt látásból sem ismertem ezt a nőt, mivel ez egy 6 emeletes társasház, emeletenként minimum 13-15 lakással, mi meg "csak" fél éve lakunk itt.. Szóval elég lehetetlen minden egyes szomszédot felismerni, plánebha még egyszer sem futottatok össze. Még szomszédok se vagyunk, mert mint kiderült ő a 3.-on lakik, mi a 6.-on.:D
2019. okt. 15. 07:31
 10/50 A kérdező kommentje:

Én nem tudom mi a gond, lehet nem magyarul írtam vagy valami hasonló, de számtalanszor elmondtam már, hogy nem láttam, hogy az említett nő jön az ajtó felé!! Mit kéne csinálnom, állnom az ajtóban és azt lesni mikor jön valaki, aki talán be akar jönni a házba vagy mi?? Ha egyszer nem látom, hogy jön valaki, hogy engedjen be?

Én közvetlen a ház előtti buszmegben szálltam le, a nő a zebra túl feléről jött. Tehát még csak nem is közvetlen utánam/mellettem, mert mire ő kinyitotta az ajtót, én már majdnem bementem a második ajtón. A hátamon ill. a fülem tájékán pedig továbbra sincs szemem. Én úgy gondolok segíteni nem csak azokon illik, aki idős vagy terhes...! Hanem kortól független bárkin, akin látom, hogy szüksége van rá és szoktam is, de azért nehogy már bunkó stílusban már-már kiabáljon velem és a gyerekeire meg az ő egészségükre hivatkozzon, mert nem láttam és nem is tudtam, hogy ide akar jönni. Eleve ha észre is veszem a zebránál, akkor se tudom hogy idejönne, mivel soha nem láttam még a fél év alatt!

2019. okt. 15. 07:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!