Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vágnak bele a gyerekneve...

Miért vágnak bele a gyereknevelésbe az emberek 0 nevelési tudással?

Figyelt kérdés

A gyerekvédelmisek csak annyit tesznek hogy elveszik a gyereket egy bizonyos színvonal alatt. Ami ellen kiválóan lehet védekezni szülőként hisz csak el kell titkolni a körülményeket.

Rengetegen vannak akik képtelenek normálisan felnevelni a gyereket és támogatásra lenne szükségük az államtól, a feljelentéstől és a büntetéstől való félelem helyett. Nem az anyagiakra gondolok hanem a gyakorlati ismeretekre. Tájékoztatásra, tényleges segítségre. Hogy a szülőnek legyen fogalma arról hogyan nevelje a gyerekét akkor ha úgy vágott bele ebbe az egészbe hogy csak elszakadt a gumi. A legtöbb esetben úgy látom hogy úgy nevelik mint egy hörcsögöt, örüljön hogy kap enni, van fedél a feje fölött meg esetleg fizetik az oktatását. De nem képesek bizalmat kialakítani a gyerekkel, nem mernek vagy nem akarják hogy legyen magán szférája. Szép dolog ha a gyerek 18 évesen kirepül a fészekből és saját lábra áll de ennek miért kell a legtöbbször amiatt történnie mert már képtelen elviselni az otthoni körülményeket? Nem szidni akarom a szülőket mert szülőnek lenni egy nehéz vállalkozás de miért kezeli a társadalom ennek ellenére ilyen hanyagul?


2019. nov. 6. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan milyen nevelési tudásra gondolsz? Mert térben és idôben nagyon különbözô elképzelések vannak az ideális gyermeknevelésrôl.
2019. nov. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mindenki mas nezetekkel rendelkezik igy nincs szandard nevelesi modszer
2019. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Standard**
2019. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem egy egzakt tudomány. Ráadásul sokszor csak utólag lehet megmondani, hogy a szülők elbaxtak valamit.
2019. nov. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Azért, mert Madách víziója (lásd Falanszter) még nem valósult meg. Az átlag ember gyereket akar, mert azt úgy köll. Üres volna az élete nélküle. Átdobja a kölykeire azt a lelki szemetet, amit kapott, hozzáteszi a magét, az iskola még a maradékot is tönkreteszi, aztán ott a nagy csodálkozás, hogy van egy rakás sérült és életképtelen utód.


Ezt előre megmondani csak azoknak lehet, akiknél nagy a valószínűsége a genetikai selejt megjelenésének - és itt értsd jól a selejtet: pl. súlyos génhiba. Egyébként azok sem szoktak a jó szóra hallgatni (tiszt. a kiv.-nek), hanem mennek az állam nyakára koldulni, mert hát itt a szegény kölök és ők milyen szerencsétlenek ...

2019. nov. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
5: félműveltséget nem kellene csillogtatni. Attól, hogy te csak Madáchnál hallottál a falanszterről, mert az épp kötelező olvasmány, attól még nem Madách elmélete. Google és Fourier a barátod.
2019. nov. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ennek a gyermekvédelemhez?
2019. nov. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom mielőtt gyakorlatban is kipróbálnák, az emberek nem tudják magukról, hogy "0 nevelési tudásuk" van. A legtöbb érintett még utólag sem jön erre rá, amikor a már felnőtt gyerekeik nem hajlandóak hozzájukszólni sem.
2019. nov. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

"Mindenki tud gyereket nevelni, csak az nem akinek van"


Elmondom neked, hogy én is menekültem a szüleimtől amikor 18 éves lettem. Nagyon különbözőek voltunk anyámmal, nehezen tudtuk elviselni egymást, rémálom volt együtt élni vele. Ha akkor ismertél volna minket, akkor szerinted anyámék kudarcot vallottak volna gyermeknevelés terén, és én egy lelkisérült gyerek voltam anno. Ő nem bízott bennem, én nem bíztam benne, soha semmit nem mondtam el neki, a beszélgetés kimerült abbsn, hogy ő utasítgatott, én meg megcsináltam amit kellett.


Pedig ez egyáltalán nem így volt. Mióta elköltöztem, férjhez mentem, lett egy gyerekem, annyira jó a kapcsolatom anyámmal, hogy azt kívánom énis ilyen jó anya legyek, mint ő volt. Legjobb barátnők vagyunk, bármi rossz, vagy jó történik őt hívom, azonnal, kérdés nélkül. De ehhez az kellett, hogy elköltözzek, és legalább olyan messze legyek, hogy papucsba ne tudjon átjönni. Ez sajnos ilyen. Vannak olyan emberek akik nem tudnak egymással együtt élni, és sokkal jobb valakit távolról szeretni, mint közelről gyűlölni.

Ettől függetlenül még nem lettem volna sikeresebb, lelkileg egészségesebb felnőtt, ha gyerek otthonban töltöm a gyermekéveimet. És azzal sem jártam volna jobban, ha anyámék nem vállalnak gyereket és még sem születek.

2019. nov. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztos vannak ilyenek, de a környezetemben lévő szülők szeretik a gyereküket és nem csak egy ketrecbe rakható kisállatnak tartják, akivel akkor foglalkoznak, ha épp muszáj vagy kedvük szottyan. És mivel szeretik, igyekeznek jól csinálni, figyelnek rá, viszik pl. játszótérre, kirándulni meg orvoshoz, eljárnak szülőikre, haveri szülinapokra, tartanak mittudomén karácsonyt, leülnek vele társasozni, vagy próbálnak kiszurkolni a fizetésükből akkora lakást vagy kiköltöznek a nappaliba, hogy mindenkinek lehessen külön szobája... Sokan biztos ennek ellenére sem csinálják jól, mert vagy nagyon ragaszkodnak az elveikhez vagy pont csak sodródnak az élettel, vagy szigorúak vagy elkényeztetik, vagy túl korán nevelik önállóságra vagy túl későn várják el, és megesik, hogy egy karakán apának egy nyámnyila gyerek jut vagy egy introvertált anyának egy ördögfióka, vagy az okostojásnak egy művészlélek és ez is mind nehéz... - de ezekből az egyszerű példákból is láthatod, hogy nem lehetne egy "így neveld tutira boldoggá a gyereked" tanfolyamot megvalósítani. Mindenki hibáztathatja valamiért a szüleit (és ezt leginkább akkor érted, amikor te is az leszel, hogy képtelenség mindenhogy megfelelni), de ha másért nem, hát azért, mert túl tökéletesek voltak és ő sosem éri el ezt a szintet majd.... brühühü :)... ilyenkor lehet elmenni pszichológushoz, amit az állam sztk ingyenes biztosít.
2019. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!