Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha belefaradok a gyereknev...

Baj ha belefaradok a gyereknevelesbe? Ti nem szoktatok besokallni?

Figyelt kérdés
Szoval rengeteget vagyunk egyedul a kisnyommal. 16 honapos. Apa rengeteget dolgozik,sokszor itthon sem alszik,nem talalkozik a gyerekkel. Ezen a heten is ez a helyzet . Nem csodalkozom ,hogy a lanyom vagyik a tarsasagomra,egesz nap foglalkoznom kene vele,de hat ez lehetetlen mert fozni mosogatni stb is kell. 40 percet alszik csak a npokban ,mire nekiallok fozni,felebred,mellette kell folytatnom ugy hogy ordit mellettem .este folytatom a takaritast felmosas stb,ejfelkor kerulok agyba. Napkozben pedig probalok neki zptarsasagot keresni jatszoterre viszem,jatszohazba stv,tehat egesz nap ra figyelek es nagyon lefaraszt. Sokszor turelmetlen vagyok vele,felelem a hangom . faradt vagyok mar beszelgetni is vele sajnos. Agyilag lefaradok teljesen.csakhogy lelkismeret furdalasom van. Baj ez? Ferjem szerint sokan vannak meg igy,ne panaszkodjak. Igy viszuont,hogy esz heten senki mas nem jatszik ve csak en,5 percre nem tudom masra bizni ,nagyon neheeeeez!!

#Gyerekneves
2015. júl. 16. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A férjed a gyerek előtt is ennyit dolgozott?
2015. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
16 hónaposan még nem, én csak később kezdtem besokallni. De ébren lévő gyerek mellett is lehet egyébként főzni. Ne szoktasd rá, hogy minden másodperc csakis róla szól, hogy mindig lesed a vágyaid én minden őérte van. Meg kell szoknia, hogy anya főz, anya felmos, anya mittudoménmicsinál, ez teljesen normális, ezt nem éjfélkor kell csinálni, csak hogy a gyereknek ne kelljen türelmet tanulnia. Még jó, hogy fáradtz vagy így. Oszd be az idődet. A gyerek a legfontosabb, egyértelmű, de azért nem kell minden körülötte forogjon. Menjetek társaságba, neki is jót fog tenni. Úgyis jön a hőség, menjetek el játszóházba. És mi lenne, ha az egyik játszótéri anyukával megbeszélnéd, hogy egymás gyerekét néha átvállaljátok egy-egy délelőttre? Akkor elmehetnél kicsit kiszabadulni. A gyerekeknek is jó lenne, meg nektek is. A férjed meg elmehet a sunyiba... ne panaszkodj... köszi a segítséget.
2015. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, a férj hozzáállása különösen "szimpatikus"...
2015. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

"Férjem szerint sokan vannak még így, ne panaszkodjak". Bírom, amikor olyasvalaki nyilatkozik, aki 24 órát sem töltött el még kettesben egy másfél évessel. Nem kompetens szülő, bocsánat, de otthon sincs, jobb, ha nem kritizálja, mennyire jogos a fáradtságod.


Muszáj segítséget kérned/találnod. Bébiszitter, barátnő, akárki. Szakítanod kell magadra időt, mert meg fogsz kattanni. Családi napközi, pótnagyi, akármi megoldás lehet. Lesz egy összeszokási idő, de negyedéven belül megoldható, és aztán vegyél ki pár órát, fürdödj le, olvass, légy csendben, ha jólesik. Muszáj. Ember vagy, természetes igényekkel!!!

2015. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hat igen,apaval is vannak gondok. Azt mondja en rontom el a gyereket es csak tanacsokat oszt,hogy ilyen megolyan szigoru legyek. Ket melohelye is van es a baba szuletesekor eloleptettek es meg tobbert kell dolgoznia. Nemreg koltoztunk uj helyre igy nem sok anyukat ismerek. Anyukam jon el hetvegen 1-2 napra ,vigyaz a gyerekre amig nagtakaritok. Szoval ilyenkor sem kikapcsolodok. Ferjemnek nem magyon tetszik hogy anyu minden hetvegen itt van. Bar o itt sincs sokszor. Egy ora autoval neki az ut.Az o anyukaja nemigen jon el pedig a kozelbe dolgozik. Testvere ( ok a lanyunk keresztszulei) letojjak a gyereket. Mindig keresem a tarsasagot,vannak egyidos unokatesoi csak messzebb,de mindig probalom oket osszehozni,amikor csak tudom. Mar csak kiirni jo magambol,legalabb kapok egy kis megertest toletek,anyukaktol!! Koszonom!
2015. júl. 16. 12:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen voltam így.

Mindenki dolgozott a családból, én itthon voltam a fiammal, 6 emberre (beleértve anyósomékat) főztem, mostam, takarítottam, boltba jártam, vannak haszonállatok, azokat elláttam, kert is volt-van, plusz ugye itt volt a kisfiam. Néha a lábamon alig álltam estére. A végére egy csepp türelmem sem maradt, a kisfiammal is sokszor ideges voltam. Sajnos hála nem sok volt mások részéről, mert sem munka után, sem hétvégén senki nem akart úgy a kisfiunkkal időt tölteni, hogy én pihenni tudjak, de besokalltam. Hazaért a férjem és közöltem vele, hogy itt a gyerek, a tiéd is, most legyél vele te is, engem meg hagyj békén legalább 1 óra hosszára! Ha a gyerek meg éppen a nagyszülőkkel volt, akkor meg fogtam magam és bejöttem, elfoglaltam magam. Így szépen rá lettek vezetve, hogy oké, hogy itthon vagyok, ez a dolgom, de a gyereknevelés és a gyerekkel való foglalkozás, nem csak és kizárólag az anyuka dolga, elvégre vannak mások is a családban.

Így szépen mindenki hozzászokott a dolgokhoz és továbbra is tettem a dolgom, végeztem a feladataimat, de volt időm magamra is, kicsit kikapcsolódni és ez határozottan a kisfiunknak is jobb volt így!

Szóval elhiszem, hogy fáradt a férjed, mert dolgozik, de mivel te minden egyéb dolgot megcsinálsz, mire hazaér, így neki ez már kikapcsolódás, hogy csak játszani kell a gyerekkel.

Amúgy én is most már dolgozom, jelenleg épp szabadságon vagyok, viszont én is bár fáradt vagyok, majdnem 12 órát vagyok távol, mégis tudok foglalkozni ennek ellenére is a fiunkkal, ha hazaérek és amit kell, azt ugyanúgy megcsinálom.

Úgyhogy állj a sarkadra és ösztökéld a kedves párodat, hogy nem csak te létezel!

2015. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira kíváncsi lennék rá, hogy amikor őfelsége kritizál, te hogyan reagálsz? Mert amit tőlem kapna, nem tenné zsebre! Neked nincsenek elvárásaid a férjeddel szemben? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy háztartási alkalmazott vagy, akinek kritizálják a munkáját és időbeosztását és nem társ. Túl keveset vársz el tőle, és gondolom, ez sem most kezdődött. N31
2015. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem ugy tunik,a ferjemnk igenis faradtsag a gyerekkel jatszani. Olyankor megertem amikor ket- harom nap alatt alszik lb 6 orat osszesen,de amikor m kell ennyit dolgoznia es akkor is elalszik a napliban delutan es ugyanugy en csinalok mindent a gyerekkel,akkor nem ertem meg. Becsulom a munkajat ,o pedig azt mondja nekem ez a dolom. Valas elen allunk az ilyenek miatt. Hat igy reagalok. Meg nem csak erre,hanem arra is amikor egy este velunk lehtne, a gyerek 11 ig nem akart aludni,o meg elment a balatonra csak sorozni a haverjaval. Kiderult hogy discoba ment be is rugott.ott aludt a nyaraloba es az egyetlen delelott sem toltotte velunk amit tudott volna mert meg ott volt. Sot ezen osszevesztunk es meg kesobb jott haza mondvan 'minek siessek' ...hat mondjuk a lanyahoz....
2015. júl. 16. 12:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Ebben meg főleg az a gáz, hogy hazudott, nem az, hogy berúgott vagy bulizott. Amit egyik válaszoló csinált, az szuper jó ötlet, állítsd kész tények elé, tessék itt a gyerek, elmentem fordászhoz/vásárolni/akármicsinálni, majd jövök!
2015. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előre látom, hogy le leszek pontozva, de mivel tényleg csak a jó szándék vezérel, megírom a véleményem, tanácsom.


Én valahol megértem mindkettőtöket. Nyilván nagyon fárasztó lehet Neked, hogy tényleg 100 százalékban rád marad a gyereknevelés. DE! Én úgy látom, hogy belekerültetek egy ördögi körforgásba. A férjes túl vállalta magát, nem tud Neked segíteni. Te túlterhelt vagy, és feszült. Ezért a férjed már valamennyire menekül otthonról. Ezt abból a történetből gondolom, amit kommentben írtál. Te feszült vagy - megjegyzem teljesen jogosan - a férjed pedig nem kapja meg azt a nyugalmat, amire ennyi munka után vágyik.


Írod, hogy a férjednek két állása is van, és előlépteték. Akkor miért Te végzel minden munkát? Miért nem szervezitek ki? Fogadjatok fel takaritónőt, és rendeljetek menüs ebédet! Így rengeteg energiát felszabadul, és hidd el, hogy sokkal nyugodtabb leszel és a férjed is szívesebben jár haza. Amikor anyukád vigyáz a kislányotokra, pedig MAGADRA szánd! Hidd el, csodát tehet heti 1-2 óra amit csak magaddal tölthetsz! Menj el ilyenkor otthonról, szellőztesd ki kicsit a fejed!


Szerintem ez mindenképpen járhatóbb út, mint a válás.


Remélem nem vetted rossz néven, amit írtam - egyáltalán nem a férjed akartam védeni.

2015. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!