Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavarnak a...

Titeket mennyire zavarnak a kéretlen tanácsok? Van olyan, akit egyáltalán nem? És olyan, akinél senki nem szól bele a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Még a vadidegen nénik is beleszólnak manapság abba, hogy az em er hogyan neveli a gyereket.


Legjobban anyám tanácsai zavarnak, mert engem szarul nevelt, most meg okoskodik és közhelyeket pufogtat. Próbálom udvariasan elhajtani.

2015. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Zavarna, de szerencsére senki nem szól bele.
2015. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Senki nem szólt bele. Elmondták páran ők hogy csinálják/csinálták, de nem erőszakosan és ez engem így nem zavart.
2015. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon aranyosan tudok bólogatni és mosolyogni. Aztán majd később eldől, h mit fogadok meg. Ami viszont rögtön idegesít, ha a sógoromék okoskodnak.

Mert az bizony csak okoskodás. Totál szarul csinálnak mindent, egyik gyerek sem tiszteli őket.

Amúgy érdemes nyitott füllel járni, lehet hallani olyan tippeket, amik semmilyen könyvben nincsenek benne.

2015. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem még senki nem okoskodott bele, pedig már másfél éves. Tanácsot akkor kaptam csak, ha kértem.
2015. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Amikor tényleg beleszólnak, az zavar. Amikor én kérdezek és kérek tanácsot attól, akit kompetens személynek tartok, annak örülök.

De csak olvasgass itt. Az sem mindegy, hogyan válogatod a ruhákat, meg milyen nevet adsz a gyerekednek, hogyan szültél, mit adsz neki enni...itt is mindenki mindent jobban tud. De nyilvánvalóan semmi közük egyikhez sem. Ez valahol elég szánalmas, ne vedd fel ezt se, azt se. Mindenki foglalkozzon a saját gyerekével szerintem. :)

2015. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

őleg az idősebb generációtól kapom és nem is tanács formájában, inkább parancsolgatásképp. felháborít, hog egy hülyegyereknek néznek és hogy emelt hangnemet mernek megütni velem szemben.


pl be volt kenve naptejjel a kicsi, erre egy 80 éves rokon szomszédja, neki áll kiabálva kioktatni(!) hogy el kell kenni az arcán nem szabad olyan vastagon, stb, komolyan alig bírtam szóhoz jutni és elmondani, hogy 1. a krémre rá van írva hogy vastagon kell kenni, különben nem garantálják az 50 faktroros védelmet, 2. a gyerek naptejek nem olyanok mint a felnőtt, pont azért nem szívódik be, hogy ne kerüljön a szervezetébe a kemikália.

és csodálkoztam, de a saját hangja mellett meghallotta mit mondtam.


de nem egy eset, nem is a tanácsokkal lenne bajom, hanem ezzel a lenéző kioktatással van inkább legyen az akár bármilyen témában.

2015. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát, kíváncsi vagyok milyen lesz, és mennyi kéretlen tanács jön majd. Rólam általában leperegnek a dolgok, meglátjuk, a gyereknevelésnél hogy lesz:)

2015. szept. 25. 21:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavar, ha anyukámat kérdezem valamiről, mindig az a válasza hogy ő már nem emlékszik, de egyéb dolgokba amiről nem kérem a véleményét mert konkrét elképzelésem van róla (esetleg emlékszek h nálam rosszul csinálta) abba meg beleszól.
2015. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van, elég kicsik még. De eddig senki nem szólt bele, még a családtagok sem.
2015. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!