Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenféle veszekedés nélkül,...

Mindenféle veszekedés nélkül, így miért?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy aki azonnal menne vissza dolgozni, meg szabadulna minél hamarabb a gyerektől, az miért vállalja? Házastárs nyomására? Nem veszekedni akarok, csak komolyan nem értem.
2019. nov. 10. 08:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
62%
Mert attól még szeretne gyereket, de a karrierről se akar lemondani. Az pedig, hogy nappal nincs vele, még este igen. Ezt biztos az én kérdésem ihlette...
2019. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
58%
De megfordítom: Az, aki direkt kihasználja a 3 évet a gyerekkel otthon, majd szül egy másikat, majd 3 év után egy harmadikat is tegyük fel, az minek járt továbbtanulni? Hogy 9-10 évet mindenképp otthon legyen? Csak mert így semmi értelme.
2019. nov. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
78%
Értem a felvetésed,nekem is van ilyen ismerősöm.2 évig mindent megtettek, hogy babájuk legyen,majd sikerült teherbe esnie.Ahogy megszületett a baba, rá 4-5 hónapra már azért hisztizett, hogy ő bizony nem érzi jól otthon magát, nincs segítsége alig várja, hogy visszamehessen dolgoni.Én sem értem ezt a logikát.
2019. nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
72%
2-es válaszoló, azért az ahogy leírtad elég nagy általánosítás.Van 3 diplomám, 3 nyelvizsgám, de mindig is nagy családra vágytam minimum 3 gyerekre.Úgy gondoltam, hogy mindenkinek az lesz a legjobb ha kis korkülönbséggel születik meg a 3 gyerkőc és csak utána megyek vissza dolgozni.Mikor egy éves lett a nagy elkezdünk próbálkozni, csak az élet közbe szólt, másodjára nem sikerült teherbe esnem egyből csak 18 hónap után (közben volt több vetélésem).
2019. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
32%

De amúgy...miért? Miért kell 2-3 gyerek? Én látom, ahogy felnőttem, hogy még mindig csak a veszekedés megy, de az egész rokonságban a testvérek között. Ki kapjon kocsit, ki kapjon jobb kocsit...most meg lakást kéne venni, de mindkettőnknek van párja, és most azt akarják, hogy 4-en lakjunk együtt egy 1,5 szobás lakásban...

,,Szeretem" a tesóm, de én csak egyet akarok. Tegyük fel, majd a Harvardra akar menni tanulni, én meg nem leszek az a szülő, aki ezt a lehetőséget elveszi tőle, csak mert a másik 2-3 gyerekre is gondolni kell.

2019. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még az jutott eszembe, hogy azért alakul így néhány embernél, mert azt gondolja,hogy szül egy gyereket és otthon lenni a babával csupa hoka-móka, egyszerűbb mint dolgozni menni.Aztán eltelik néhány hónap és rájön,hogy az anyaság 0-24-be megy, nem úgy van mint a munkahelyen, hogy reggel 8kor felvszem a munkát délután 5kor meg leteszem, aztán hawai, dizsi napfény.


De biztos van olyan is (sőt szerintem a legtöbb nő így van) hogy anyagi okokból megy vissza minél hamarabb dolgozni.

2019. nov. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
57%
Jó hülye kérdést tettél fel előző!!"Miért kell 2-3 gyerek?"Mert mondjuk én és a párom is nagy és összetartó csaladban nőttünk fel és mi iy olyat szeretnénk.Amúgy meg semmi közöd hozzá, mint ahoz nekem sincs közöm, hogy neked csak 1 gyereked lesz.Aki valószínüleg olyan elkényesztetett lesz mint a fene.
2019. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%

Azért ez nem ilyen fekete-feher. Én például imádom a kisfiamat. Szeretek is itthon lenni vele, de a férjem nagyon sokat dolgozik és keveset tudok felnőtt emberekkel beszélgetni. Azért minden embernek igénye, hogy hasonló korú, érdeklődésű emberekkel kommunikáljon. Nem megyek vissza még dolgozni, de ha két éves lesz muszáj lesz mert a gyes nagyon kevés. Abból nem tudnánk fenntartani egy családot.

Persze az, hogy valaki szereti a gyermekét az nem zárja ki azt, hogy magát is szereti és ha egy helyzetben rosszul érzi magát az a gyermeknek sem jó. Semmi baja nem lesz a csemeték ha mondjuk 1,5-2 évesen bölcsibe adja. Ez az én véleményem.

Minden ember más, minden élet más. Ne ítéljük el, ha valakinek szüksége van másra is és nem csak a kakis pelenkákra meg a játékokra, főzésre. Főleg ha a munkáját is szerette előtte.

Plusz olyan is van aki muszáj, hogy visszamenjen, mert anyagilag nem engedheti meg, hogy otthon maradjon. Azon meg lépjünk túl, hogy akkor minek vállal gyereket, mert neki is jár akkor is ha nem pénzes és nincs diplomája.

2019. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
16%
Ja és amikor meghaltok egyedül marad, de azért majd a harvardi diplomáját nyugodtan lengetheti.
2019. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik barátnőm elég hamar szült, már 20 évesen. Nincs diplomája meg semmi, csak eladóként meg értékesítőként dolgozott eddig. Voltam látogatni, amikor egy hónapos volt a baba, és mondta, hogy unatkozik. Egész nap nincs otthon a férje, mert dolgozik, ő meg itthon csak vigyáz a babára, elmennek sétálni, néz egy kis tévét, és ennyi. Nincsenek barátnők, akikkel találkozna, én jöttem most is először, az anyóstól ki van akadva, és gondolkodott már azon, hogy hétvégén, amikor a férje otthon van, akkor ő menne el doglozni. Kicsit bizarr, inkább egy bölcsit kéne keresni szerintem, főleg, hogy hétvégén végre a férjével is tudna több időt tölteni, de teljesen átérzem. Még csak nem is a munka szeretetet vagy a pénz motiválja, hanem, hogy unatkozik.
2019. nov. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!