Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hangos veszekedés miatt...

Anneee25 kérdése:

Hangos veszekedés miatt elveheti a gyámügy a gyerekem? Ha eljárás lenne ellenünk, arról kapnánk értesítést? Előfordulhat olyan, hogy egyszerűen elveszik mindenféle tájékoztatás nélkül?

Figyelt kérdés
2017. júl. 25. 00:37
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Kinek sikerült ennyire betojasztania téged? Ha minden veszekedős családtól elvennék a gyereket, az egész ország egy merő árvaház lenne!
2017. júl. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem hinném,sok esetben még akkor sem veszik el amikor szükséges lenne vagy csak a szülőnek nincsen pénze szinte semmire és akkor sem nem valószínű maximum szabálysértési eljárás indítható a hangos beszéd miatt mely pénzbírsággal vagy egyéb büntetéssel mint a figyelmeztetés vagy a közérdekű munka vagy az elzárás ezek a részek csak akkor élnek ha a bírságot nem tudja befizetni az illető.
2017. júl. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen kapnál róla értesítést és ő nem fordulhat elő olyan hogy egyszerűen csak úgy elvegyék...a szabálysértésnek maximum úgy tudom csak 6 hónap az elévülési ideje.Nem hiszem hogy kellene félned amiatt hogy elveszik csak bántalmazás esetén szokták elvenni..kivéve csak akkor ha a szülő viselkedése magatartása veszélyezteti a gyermeket.
2017. júl. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
*kivéve helyett illetve-t akartam írni sajnos az oldalon nincsen szerkesztési lehetőség.
2017. júl. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindegy, hogy ki veszekszik kivel és milyen gyakorisággal és milyen intenzitással. Ha a szülők napi szinten üvöltöznek egymással a gyerek(ek) előtt, az már jelentősen veszélyezteti a gyermek lelki fejlődését. Ha a szülő a gyermekével veszekszik állandóan, az is gyermekbántalmazás kategória. Ahhoz, hogy a gyámügy bármilyen lépést tegyen, ezekről valahonnan értesülnie kell (pl. valaki bejelenti náluk és kiskorú veszélyeztetése címen eljárás indul az ügyben). Az eljárás megindításáról a szülőt és a területileg illetékes családsegítő szolgálatot levélben értesítik. A családsegítő szolgálat munkatársai felkeresik a szülőt és elbeszélgetnek a szülővel ez ügyben, valamint legalább egy alkalommal családlátogatásra is sor kerül a kiskorú(ak) életkörülményeinek feltérképezése céljából. A tapasztalataikról írásos beszámolót küldenek a gyámhatóság részére, ahol tartanak egy tárgyalást a szülő(k)és gyermeke(ik) részvételével, ahol az ügyintézővel átbeszélik a helyzetet. A továbbiakról a gyámhatóság dönt, amiről határozat születik, ennek egy példányát levélben megkapja a szülő is.
2017. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen alapon minden roma gyerek árvaházban lenne.
2017. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Az ötös válasz perfekt, azzal egészíteném még ki, hogy az újabb jogszabályoknak megfelelően folyamatos marad a kapcsolattartás a családsegítővel, alapellátás keretein belül, tehát ez neked is egy biztosíték, ha nincs gond, ők kiállnak melletted, ill. értesülsz minden fejleményről.
2017. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a szakszerű választ, segítséget és főként a megnyugtatást!!!

Egy nagyon nehéz időszakon vagyunk túl a férjemmel. Költöznünk kellett az albérletünkből, férjem munkahelyet váltott 7 év után, csomót találtam a mellemben.... szóval volt feszültség, és nem egyszer kiabáltunk egymással.

2017. júl. 25. 12:40
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Mi sokszor összeveszünk,amolyan olasz család vagyunk,már temperamentum terén. A gyerekek azt is látják,mikor kibékülünk és bocsánatot kérünk egymástól,ha kell. Szerintem nincs olyan család,ahol nincs veszekedés,akár ordítva is néha,a gyermekvédelmi rendszer nem az alapján dönt,hogy veszekedtek vagy nem,vagy kicsi a lakás(férjem parája volt,mikor mondtam a védőnőnek,jól kiröhögött). Terrorizálni csendbe is lehet.
2017. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én voltam az, aki elsőként fejeztem itt ki megdöbbenésemet magán a kérdésen, de most, miután meghallgattam pont ma reggel kb 8.20 és 8.30 között a Klubrádióban (netről visszahallgatható) Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértőt, még jobban meg vagyok döbbenve, és most már látom, honnan vette a kérdező a kérdését. A jogásznő elmondta, hogy emberhiány miatt nem szakértők ülnek nagyon sok gyámügyi hivatalban, amik a sűlyos és tragikus végű gyerekbántalmazások után átestek a ló túlsó oldalára, és egyetlenegy kivizsgálatlan feljelentés után is elveszik a gyereket, sokszor úgy, hogy a rendőrök mennek a gyerekért az óvodába, iskolába, és senki nem is tudott róla előzőleg. Pont egy zajos többgyerekes családot említett példának, ahol a szomszéd rasszizmusa, mivel az apa cigány közrejátszott abban, hogy ok nélkül kiemeljék a családból a gyerekeket. A legkirívóbb eset az volt, amikor egy védőnő azt látta, hogy a gyerek vacsora előtt csokit eszik, és emiatt elvették a családtól! Borzalom! Az egyik ilyen megalapozatlan intézkedésnél egy év után kerülhettek vissza a gyerekek. Még azt is elmondta, hogy az ilyen erőszakkal elvitt gyerekek folyton hazaszöknek az állami ellátásból, és ez a felügyelet nélküli kalandozás ugye veszélyezteti a biztonságukat.
2017. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!