Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy békítsem...

Mit csináljak, hogy békítsem az anyukámat és az öcsémet?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és van egy 13 éves öcsém. Én kitűnő tanuló vagyok, eléggé szófogadó, viszonylag sok dolog iránt érdeklődő. Az öcsém viszont nem foglalkozik a tanulással (de îgy is csak 1-2 négyese volt év végén, a többi mind ötös), gépezésen kívül semmi nem érdekli, nehezen fogad szót és konfliktusai vannak anyukám párjával. Én elfogadom az öcsémet ahogy van, megértem, hogy más, mint én, anyukám viszont beállított engem mintapéldának és állandóan hozzam hasonlítja az öcsémet, hogy ő miért nem tud olyan lenni, mint én. Pár hónapja romlott a helyzet, azóta csak állandóan veszekednek, most az iskola kezdete óta pedig főleg. Az öcsém nem akar tanulnk, anyukám emiatt kikad, az öcsém pedig emiatt még jobban megsértődik. Azonban a sok hasonlítgatás és veszekedés miatt az öcsém azt hiszi, hogy anyukám utálja. Próbálom békíteni őket, de ma nagyon összevesztek, az öcsém biztos benne, hogy az anyukánk gyűlöli őt, de anyát ez már nem is érdekli, olyan dühös rá.

Félek, hogy az öcsém a végén engem is megutál a sok hasonlítgatás miatt.

Mit tegyek? 16/L



2017. szept. 11. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

"Félek, hogy az öcsém a végén engem is megutál a sok hasonlítgatás miatt."


Sajnos reális a félelmed. Esetleg azzal tudod ellensúlyozni, hogy négyszemközt elmondod neki, hogy te sem örülsz annak, hogy folyton te vagy előtte a "bezzeg-gyerek".

Anyukád sajnos nagyon rossz taktikával próbál az öcsédre hatni. Öcséd gondolom erős akaratú, kamaszodni kezd, szóval lesz még otthon sok balhé, mire felnő!


Esetleg apukáddal nem tudsz szövetkezni, hogy valahogy oldjátok ezt a feszültséget?

Igazából apukádnak magától is kéne valamit tennie. Legalábbis én apaként mindenképp próbálnám oldani a feszültséget. Pl. azzal, hogy megkérném a feleségemet, hogy inkább bízza rám a gyerek fegyelmezését, majd én noszogatom. Mert bizony sokat számít, hogy milyen stílusban kérik tőle, hogy tanuljon! No meg az is igaz, hogy ha közel kitűnő volt, akkor mi a frásznak üljön egész este a tankönyvek fölött?


Te legföljebb annyit tehetsz, hogy mindkét félnek hangsúlyozod (persze nem a veszekedés közepén), hogy szereted őket és nagyon örülnél, ha ők is békességben lennének egymással.

2017. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, most vettem észre, hogy anyukád párjáról beszélsz, tehát apukád nem veletek él. És ráadásul vele is konfliktusa van az öcsédnek.

Fölvetődik a kérdés, hogy nem lenne-e jobb, ha apukádhoz kerülne? Persze csak akkor, ha apukád is szívesen nevelné és ő is szívesen menne.

Biztos vagyok, hogy a konfliktusok mögött ott van, hogy elváltak a szüleitek és öcsédet dühíti, hogy egy "betolakodó" van apukád helyén.

Tudod, egy fiúgyereknek az apja mindig viszonyítási pont lesz. Sokszor egészen rossz (pl. velük nem törődő) apákért is rajonganak a fiúgyerekeik.

2017. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Apukámhoz biztos nem mehetne. Őt kéthetente látjuk, akkor is főleg csak filmezünk és hasonlók. Szeret minket, de azokon az alkalmakon kívül soha nem beszélünk, nem nagyon tesz értünk semmit, az öcsém mégis rajon érte. Anyukámat ez láthatóan zavarja, mert ő egyedül nevel minket, anyagilag ha kell a nagyszüleim támogatják, senkik más, az öcsém mégis vele veszekszik állandóan, nem apukánkkal. A válást tényleg sokkal nehezebben viselte, mint én, és anyukám párjait se nagyon kedvelte, de azért normális/kedves volt velük, a mostanit viszont ki nem állhatja, ők is veszekszenek vagy legalábbis feszült köztük a hangulat, ami csak újabb konfliktusokat szül anyukám és az öcsém között. Én mindig megindoklom a másik cselekvéseit annak, akit éppen nyugtatni próbálok, próbálom elérni, hogy megértsék a másikat, de nem sok sikerrel.

Köszönöm a választ! :)

2017. szept. 12. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!