Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól hagytátok...

Hány éves kortól hagytátok otthon egyedül a gyereket nyáron? Hány éves korától járt egyedül iskolába vagy ment egyedül haza?

Figyelt kérdés
2019. nov. 16. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos és harmadikos (7 és 9 éves) gyerekeim vannak. Nagyon közel a suli.

A reggel változó, jobban szeretik, ha leviszem őket, de ha valamelyikük nagyon húzza az időt, a másik gyakran otthagyja, és lemegy egyedül. Délután ketten jönnek haza.

A lakásban nem igazán szoktam őket fenn hagyni, max nagyon ritkán 10 percre, ha le kell valamiért szaladnom. Nem azért, mert nem merném, hanem ők nem szeretik, szívesebben jönnek velem. A nagyot viszont le szoktam engedni a barátaival biciklizni.

2019. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7-9 évesek a gyerekeim.

Mi 2 km-re lakunk az iskolától. Ha nincsen nagyon hideg(fagypont alatt) akkor gyalogolnak reggel. Néha elviszem öket. Haza fele is kb ugyan így nem minden nap, de amikor lehet haza gyalogolnak.

Ez már tavalytól amikor a kicsi iskolás lett együtt mennek. Elsöban a nagy csak akkor jött haza gyalog, ha barátokkal jött haza.


Otthon már kb 5 éves koruktól úgy hagytam, hogy ha lekellett ugrani boltba akkor egyedül maradtak max félórára, és a szomszéd tudta mindig, hogy elmentem.

Tudják, hogy nem nyíthatnak ajtót, milyen baj lehet, és akkor mit csináljanak...


Nyárra egész napra szerintem max felsös korukban fognak maradni.

Most ennyi idösen max 2-3 órára maradnak egyedül.

2019. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyedül suliba 4.-es koromba jártam. 11 éves koromtól pedig rendszeresen egyedül voltam.
2019. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsőtől kezdve egyedül jártam, kisváros, ötödiktől pedig délutánonként egyedül voltam otthon.
2020. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!