Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok kb hány éves...

Mit gondoltok kb hány éves kortól lehet egyedül hagyni egy gyereket otthon egyedül pár órára, egy éjszakára vagy napokra?

Figyelt kérdés

Ezt a cikket találtam:

[link]


Nekem nincs gyerekem és soha nem is lesz, de emlékszem, hogy még mielőtt iskolába mentem volna már régen egyedül hagytak, ha elmentek vásárolni vagy pl. fodrászhoz. Éjszakára vagy fél éjszakára olyan 9-10 évesen amikor nem volt kedvem rokonokhoz menni vagy a szüleim barátaihoz. Pár napra pedig amikor nyaralni mentek barátokkal, először 12-13 évesen.


2016. nov. 24. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Te mennyi idős vagy?
2016. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
25, miért?
2016. nov. 24. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Először is soha ne mond, hogy soha ;-)


A cikk meg szerintem hülyeség. De abszolut gyerekfüggő, hogy kit mikor hogyan lehet egyedül hagyni. Én a tesómra vigyàztam estig egyedül amìg a szüleink nem értek haza. Kb 16-20- ig.

10 évesen. És màr előtte is voltunk otthon egyedül.


A fiamat kb 4-5 évesen hagytam otthon egyedül, amig a sarki boltba àtszaladtam, kb 5 percre. Vagy amìg a szemetet levittem.

6 évesen màr egyedül ment àt a boltba. Akkor màr otthon lehetett hagyni 30 percre 1 óràra, amìg postàra mentem vagy bankba.

7 évesen màr több óràra is otthon lehetett hagyni.

Éjszakàra illetve estére biztos nem hagynàm otthon 12-14 éves kora előtt. Az màs kategória,mint fényes nappal.

Pàr napra pedig 14+ gyerektől függően.


Mondjuk amikor sokan erről papolnak, hogy nem lehet egyedül hagyni a 8-12 éves gyereket, akkor megkérdezném, hogy wc- re is kìsérik nyilvànos helyen? Pl ellenkező nemű gyereket? Mert 12 éves fiút női mosdóba màr nem lehet bevinni pl. Vagy nem ment még boltba 12 évesen? Suliba is dìszkìsérettel jàr?


Szerintem jó ha önàlló annyira, hogy magàra lehet hagyni. Erre kell trenìrozni kis koràtól, hogy az a normális ha nem fél nem pànikol és tudjami a teendő ha baj van.

Sajnos làttam màr full pànikban11 éves gyereket,mert elkeveredtek a szülei, kb fel kellett pofozni, annyira sokkolta a dolog. És ez nem normàlis egy lassan tinitől.

2016. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

25 évesen ilyen szemetet olvasol?

Ha érdekel a téma nézz meg pszichológiai vagy pedagógiai írásokat a témáról..

2016. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Félnapra 11 éves korátol hagytam ,egyedül egésznapra nem hagytuk még soha .6 éves lányomat meg max 5-10 percre hagyom egyedül bátyával.
2016. nov. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

3!


Az átlag 8-12 éves gyerek veszély esetén nem fog higgadtan gondolkozni, hanem ösztönbol fog cselekedni. Tehát teszem azt neki áll a számára fontos dolgokat osszeszedni menekülés helyett. 14 éves kor alatt büntetendő vagy, ha nem felügyeled és valami történik vele. Nyilván vannak kivételek, van olyan 10 éves, aki képes jól lereagalni a veszélyeztet és van olyan felnőtt is, aki képtelen erre.

A szülő ismeri annyira -jó esetben- a saját gyerekét, hogy tudja, mi várható el tőle. Én pl 6 évesen biztos nem küldtem volna egyedül a boltba: a legközelebbi is minimum 20 perc séta plusz átkelés egy viszonylag forgalmas úton. Nyilván ha a panel garazsaban van az uzletés csak pár emeletet kell lesetalnia, az más.

2016. nov. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Változó, gyerektől is, helyzettől is függ.

Nekem 9 éves a nagyobbik fiam. 5 évesen már annyi időre hagytam egyedül a lakásban, amíg lementem a földszintre a postaládához. 7 évesen annyi időre, amíg lementem a ház aljában lévő kisboltba, illetve oda őt is leengedtem már egyedül ennyi idősen. Most ugye 9 éves, maradt már itthon egyedül 1 órára is, amikor az öccsét átvittem védőoltásra a gyerekorvoshoz. Szomszéd lépcsőház, a gyerek is tudja az utat odáig, megbeszéltük, hogy ha valami nagyon nagy baj van, akkor utánam tud jönni, tudja, hol talál, de ha nincs tragédia, csak valamit nem tud megoldani, inkább hívjon fel, ott a vezetékes telefon, benne a telefonszámommal.


Megbízható, értelmes, szabályokat betartó gyerek, de ennél messzebbre, ahova nem tud utánam jönni baj esetén, még nem mennék. Ráérünk azzal még pár évet.

Ovist biztos, hogy nem hagynék egyedül órákra, egy vásárlás vagy fodrász erejéig, szerintem ez nagyon felelőtlen dolog. Mint ahogy most, 9 évesen meg nem hagynám egyedül éjszakára.

Persze vannak rendkívüli helyzetek, amikor előfordulhat, hogy erre szükség van, de egy vásárlás vagy rokonlátogatás nem az.

2016. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon gyerekfüggő.

Én eléggé álmodozó gyerek voltam. Figyelni kellett rám, mert hajlamos voltam gyufával játszani, vagy éppen vegyszerekkel kísérlétezni.

Egyszer nyolc évesen véletlenül lógtam is, mert iskola előtt elmentem egy pici patak apró vízgyűjtőjéhez ebihalakat lesni.

aztán ott ragadtam.

A húgom sokkal érettebben viselkedett, vele könnyebb dolguk volt a szüleinknek.

A lányom is olyan kicsit mint én voltam, kíváncsi és szeleburdi. Most hat éves, és esélytelen, hogy pár percnél tovább (fűtés, posta) egyedül hagyjam. Meg kell várni míg neki is benő a feje lágya.

2016. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!