Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jár a GYES? Januárban...

Hogy jár a GYES? Januárban lesz a kislányom 10 hónapos és szeretnék visszamenni dolgozni de ugy hallottam hogy a gyerek egy éves kora előtt nem végezhetek munkát és a gyes is csak 1 éves korától jár.

Figyelt kérdés
Akkor most dolgozhatok vagy nem? Bölcsibe is csak 1 éves korától veszik fel.
2008. nov. 17. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a www.magyarorszag.hu-ne, ott van, hogy mikortól lehet a GYES mellett dolgozni. De én úgy tudom, hogy elég hamar. Talán fél éves kor után. Azt meg bölcsije válogatja, hogy mikortól veszik be a gyereket. De azt jobb ha tudod, hogy a legtöbb bölcsibe csak munkáltatói igazolással, vagy iskolalátogatási igazolással veszik be a gyereket.
2008. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Hahó! Eddig mit kaptál?

Ha jogosult vagy GYED-re, akkor 2 évig azt kapod, 2-3 éves korig pedig a GYES jár. Semmi nem jár automatikusan, mindent igényelni kell.GYED alatt nem lehet dolgozni, GYES alatt pedig igen.

2008. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyesen vagy akkor is csak a gyerek egy éves kora után lehet dolgozni mellette. Ez így van. A bölcsődébe törvény szerint 20 hetes kortól lehet felvenni gyereket, de hát ez szerintem adott élethelyzetben változhat. Azért egy éves korig az anyja mellett a helye a gyereknek szerintem azért mindenképp, ha egy lehetőség van rá.


Hát szerintem akkor úgy lehet, hogy elmész dolgozni és lemondod a gyest azonnal, azt viszont nem tudom, hogy ha betölti az egy éves kort akkor újra megigényelheted e. Erről még nem olvasam sehol.

De ha egy lehetőséged van rá akkor szerintem az a plusz két hónap már nem oszt nem szoroz. Akkor biztos nem lesz gond a gyesből semmilyen oldalról sem.


Ha pedig gyeden vagy akkor pedig míg gyedet kapsz addig nem dolgozhatsz, vagy le kell róla mondani és gyest igényelni, de az előbbi szabály itt is fennáll. Ezt a gyedet azért írtam, mert van aki keveri.

2008. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

www.magyarorszag.hu-ról:

"Dolgozhat-e a gyesre jogosult szülő?


A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - kereső tevékenységet


1. a gyermek egyéves koráig nem folytathat (2004-ben még a gyermek másfél éves koráig nem dolgozhatott a szülő), kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját;

2. a gyermek egyéves kora után 2006-tól már időkorlátozás nélkül folytathat (2005. végéig a napi 4 órát meg nem haladó időtartamban vagy, ha a munkavégzés az otthonában történt, időkorlátozás nélkül folytathatott).


Amennyiben a nagyszülő veszi igénybe a támogatást, akkor ő a gyermek három éves koráig egyáltalán nem, a három éves kor után pedig csak napi négy órás vagy otthon végzendő munkát vállalhat . N api 4 órát meg nem haladó időtartamban folytatott kereső tevékenységnek kell tekinteni, ha a gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülőt rendes munkaidőben kizárólag szombaton és vasárnap részmunkaidőben foglalkoztatják oly módon, hogy a rendes és rendkívüli munkaidejének együttes mértéke egy naptári héten a 20 órát nem haladja meg.


A jogosultságot érintő feltételek alól néhány esetben a Magyar Államkincstár elnöke méltányossági jogkörben eljárva felmentést adhat. Így pl. megállapíthatja a gyermekgondozási segélyre való jogosultságot a gyermeket nevelő személynek akkor is, ha a gyermek szülei a gyermek nevelésében három hónapot meghaladóan akadályoztatva vannak."


Ja és persze igényelni kell mindenképpen nem jár csak úgy, hiszen nem tudják papírok kitöltése nélkül hogy kivel mi a helyzet otthon gyerekügyben stb. De szerintem ezt a jár szócskát erre a speciális helyzetre értetted, hogy ebben az esetben jár e,illetve jogosult vagy e rá.

2008. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!