Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Derek...

Mi a véleményetek a Derek névről? Nagyon külföldieskedő?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik külföldi környezetben, de nem igazán tudom, hogy itt, Magyarországon mennyire állná meg a helyét. Első hallásra biztosan szokatlan lenne. Azért is gondoltam rá, mert angol nyelvű országokban is ugyanígy írják, nincs az a rémes magyarosítás, mint pl. a Dzsindzser esetén. Nektek mi a véleményetek? Nagyon külföldieskedő? A vezetéknév egyébként nem magyar, tehát ne egy Szabó nevet képzeljetek mellé.
2019. nov. 17. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még a jócskán elmegy kategória, valóban nem Dzsindzser kategória, külföldi vezetéknévvel meg pláne nem lesz furcsa.
2019. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Maga a név tetszik, de magyar gyereknek biztos nem adnám, furcsa lenne.
2019. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nekem tetszik.
2019. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van a név, főleg, hogy külföldi az apuka. De ha még gondoljátok, akkor esetlet tehettek mellé még valami szokványosabbat, pl Derek Máté; vagy ilyesmi. De mondjuk azt talán akkor már inkább ne, mert azt hinnék, Gyerek Máté. Úgyhogy én arra gondolok, hogy jó lesz az a Derek magában. Csak el ne írják, mert ide az előbbi mondatba én már majdnem Gyerek-et írtam így nagy betűvel.

Volt ofő a ballagási névsorba meg Gergely helyett azt írta, hogy "Gergly", és pont egy olyan embernek adta oda, hogy ellenőrizze le, aki jótanuló ugyan, meg szorgalmas, mindenesetre akkor aznap figyelmetlen volt. De amúgy szal tök okos, meg felvételt nyert erős gimnáziumba, csak nem vette észre. De amúgy meg ofő is okos,neki is észre kellett volna vennie. Meglepő volt szal, hogy egyikük sem vette észre. :)

2019. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a Derek, de kicsit olyan gyerek-szerű:) Meg még a Derék Derrick úr (IHM) is eszembe jutott róla (Daddy Cool) De amúgy egyébként adnék neked Kérdező pajti mégegy ötletet; esetleg tényleg, Derrik ?:) Mondjuk ezt csakúgy bedobnám plusz ötletnek rágódni valónak. :):)
2019. dec. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!