Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mièrt èrzem "szègyenfoltnak"...

Mièrt èrzem "szègyenfoltnak" a terhessèget?

Figyelt kérdés

Egyszerűen szègyellem hogy terhes vagyok, mintha alárendelt lennèk azzal hogy megtermèkenyített a párom mintha valamilyen büntetés lenne nem nagyon tudom szavakba önteni valószínűleg semmi èrtelme de valahogy lelkileg nem vagyok önmagam


A párom nagyon akart már gyereket èn meg elèg bizonytalan voltam ebben akartam is meg nem is, inkább örökbe fogadtam volna egyet


2019. nov. 18. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ideje meglátogatni egy pszichológust, mert ha ez így megy tovább, a szülés utáni depresszió úgy fog a szádbagyalogolni, mint egy nagy piros traktor.
2019. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképp keress szakembert, mert ez nagyon nem normális. Én olyan büszkén mutogattam a pocakom mindegyikkel, sosem éreztem jobban magam.
2019. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Pont ez jutott eszembe, hogy mindenképp keress egy pszichológust, mert ezek az érzések sajnos kihatnak a babára, az ő későbbi életére. Tudatalatt érezni fogja, hogy (közvetve) "őt" szégyellted a terhességeddel.

[link]


Ezeket az érzéseket jó lenne átalakítani, hogy ne egyből tegyél bele valamilyen gátat a születő gyerekedbe - ha már egyszer ott van, ez nem megváltoztatható, viszont a te érzéseid és hogy mit közvetítesz felé, azok megváltoztathatók (ha te is akarod)

2019. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Volt esetleg korábbi terhességed, amit meg kellett szakítani, ami miatt szégyenkeztél, mert nemi erőszakból, vagy túl fiatalon volt?


Mindenesetre keress pszichológust szerintem is.

2019. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez az első, nem volt előtte semmi olyasmi
2019. nov. 25. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Régen a meddő nők értéktelenek voltak, a férjük elhagyta őket, a termékenység, az anyaság érték, inkább büszkeségre van okod. Tudom, hogy ez nem elhatározás kérdése, hogy akkor mától büszke leszel, csak egy kicsit bátorítani akarlak.

Jobb, hogy lesz sajátod, mint az örökbefogadás, mert így hasonlít rátok és a ti génjeiteket viszi tovább és csodálatos lesz majd, meglátod!

Jó egészséget és sok boldogságot kívánok neked!

2019. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Ez az utolsó hozzászólás, mint olyan nőt, akinek lombikkal lett csak gyereke kicsit elszomorítóan érint... még ha a kommentelő oda is írta, hogy régen. De mivel a mondat második felét a kérdező kontextusában vetítette ki, így nehéz elvonatkoztatni tőle, hogy ez mennyire is vonatkozik a mai meddő nőkre is...

Bocs az offért.

2019. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, elég fura vagy, ha azt érzed, a lombikos gyerek/anya értéktelenebb. Miért lenne az? Ha azt nézem, hogy több áldozatot hoztál a gyerekért, inkább értékesebbek vagytok. Ne mindenben a rosszat, negatívat lásd! Szomorú, hogy fel sem tűnik neked, hogy egy válasszal valaki segíteni akart egy rossz lelki állapotú nőn?!

Persze ez a tipikus magyar mentalitás.

2019. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
mi lett azóta?
2021. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 egészséges fiú lett, még depressziós voltam egy darabig de párom mindenbe segitett + mai napig és a hozzáállásának hála minden rendben
2021. nov. 6. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!