Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én gondolom túl vagy...

Csak én gondolom túl vagy lehet valami a háttérben?

Figyelt kérdés

Fiam másodikos, 8 éves egy pár napja reggelente korán ébred(fél 6 körül) eddig mindig keltenem kellett, átjön és bebújik mellém addig beszél hozzám míg fel nem kelek. Amikor indulunk suliba, neki egyből fáj a hasa, fáj a feje, nem akar suliba menni. Kérdeztem tőle, hogy történt valami ami miatt nem szeretne menni, de nem mond semmit. Tegnap rákérdeztem az osztályfőnökénél, ő annyit mondott hogy pár napja ki van fordulva önmagából, felesel, nem csinálja meg amit a tanárok kérnek, ő is látja hogy valami történt de nem tudja mi. Azt mondta az iskolába semmi különös nem történt.

Szeretnék neki segíteni, de egyenlőre nem nyit felém. Eddig mindent megbeszéltünk, most úgy érzem valamit nem mond el...


2019. nov. 21. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így gyanús, valami történt. Otthon minden rendben, nem látott veszekedést, vagy nem férhet hozzá valami erőszakos tartalomhoz? Bár szerintem a suliban történt valami, ha odafele menet kezd el fájni mindene.
2019. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a helyedben, én elejét venném és felkeresnék egy gyerekpszichológust konzultációra. Nem, nem azért mert majd neki beszélni fog, hanem mert neki vannak olyan eszközei, amivel "ki lehet ugrasztani a nyulat a bokorból". Rajzoltatás, vezetett szerepjáték, esetleg drámajáték. Ha ebben benne marad és sokáig nem derül ki, az "maradandó" nyomot tud hagyni, még ha a tünetek (amiket most felsorolsz) el is tűnnek. Érdemes ezzel az első jelek jelentkezésekor foglalkozni.
2019. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!