Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ehhez?

Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Még nem teszteltem pozitívat, tegnap kellett volna megjönnie, de várok hétfőig, mert nem akarok csalódni.


Viszont elgondolkoztam rajta, hogy mit hogyan fogok csinálni, mert eddig még sohase voltunk ennyire közel a vágyott kistesóra.


Az a tervem, hogy nem avatok be senkit a terhességembe, mindaddig amíg ők maguk rá nem kérdeznek.

Hogy ez akkor lesz, mikor hányok, vagy akkor mikor elkezd nőni a hasam, az mindegy. Letagadni nem fogom, de bejelenteni sem.


Azért döntöttem így, mert a férjem apósom cégénél dolgozik, mint alkalmazott, és múltkor mikor 2 napig itthon volt, mert beteg volt, teljesen kiakadt, hogy hogy képzeli ezt, rá semmiben nem lehet számítani, stb. Na hát nem akarom 9 hónapig ezt hallgatni, amennyi időt lehet, megspórolnék azzal, hogy nem mondom el amíg nem kérdeznék rá.


Viszont muszáj minden családtaggal ezt meglépni, mert tudom nagyon jól, hogy amit 1nél több ember tud, azt már mindenki tudja.


Szóval ti megsértődnétek ezen, vagy megértenétek, hogy apósom miatt nem avatta be senkit a fejleményekbe?


2019. nov. 28. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha ezért valaki megsértődik,mehet amerre lát,magánügye.A másik fele,meg mióta szokás a 12.hét előtt szétkültőlni!Még a 12.hét után is lehet bármi.Nálunk sokan a facebookrol tudták meg,mert kiraktam egy terhes profil képet.Mit szoltak?Gratuláltak!Ennyi.Nem kell mindenből elefántot csinálni.
2019. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, a te terhességed hogyan függ össze a férjed munkahelyi hiányzásával. A gyerekkel te leszel otthon szülés után, nem?

Első gyereknél hogyan reagált az apósod? Normális ember ilyenkor örül, hogy unokája lesz. A férjed betegállománya teljesen más kérdés.

Ettől teljesen függetlenül, ahol egy apa így viselkedik a fiával, ott érthetetlen, miért nem vált állást a fiú (és miért nem kapcsolja takarék üzemmódba a kapcsolatot apjával).


Emellett férjednek miért ne mondanád el? Én nagyon meg lennék bántódva, ha hetekkel, hónapokkal később tudnám meg, hogy újabb babát várunk. És én olyan férfi vagyok (szerintem ez elég gyakori a férfiaknál), hogy nem gyanakodnék sem egy kis pocak, sem hányás esetén. Pont abból kiindulva, hogy nyilván mondtad volna, ha terhes lennél, tehát biztos nem vagy az.

2019. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért függ össze a férjem állásával, mert az apának jár 5 nap szabadság szülés után. Ezt az első gyereknél is igénybe vette a férjem sőt még +1 hét szabit is kivett, szóval 2 hétre kiesett a munkából, bár akkor még nem az apjával dolgozott, ő csak utána indította el a vállalkozását.


Tudja jól az apja, hogy semmivel se fogja tudni megakadályozni, hogy ez a 2. Gyereknél is így legyen, mert az első szülésem után is nagy szükségem volt a férjemre, mert vérszegény vagyok, és olyan gyenge voltam szülés után, hogy a gyereket alig bírtam ellátni, nemhogy magamat. Többször mondta is, hogy reméli jó pár évig nem tervezünk több gyereket.


Az első unokának örült, de akkor még nem az ő vállát terhelte ez a dolog, hogy 1-2 hétig kiesik a munkaerő.


A férjem nem akarja megszakítani vele a kapcsolatot, és másik állást keresni, és ezt én sem szeretném, mert egyébként jó apa, jó nagyapa, jobban keres a férjem, mint bárhol máshol, csak az apósom nagyon ambíciózus, nála a munkaidő, az munkaidő, és még van győződve arról, hogy nem létezik olyan indok ami miatt megengedheti magának az ember, hogy ne dolgozzon x napig. Se temetés, se betegség, se esküvő, se gyerek születése. Szerinte ahhoz minimum kórházba kell kerülni, hogy valaki ne dolgozzon.


A férjemnek természetesen el fogom mondani, de rajta kívül senki másnak.


És azért aggódom, hogy meg fognak sértődni, mert az első terhességnél nem hánytam, és csak a 7. Hónapban kezdett látszódni, hogy terhes vagyok, és nem csak puffadok, és ha ez most is így lesz, azért eléggé okot adok a sértődésre, hogy csak 7 hónapos terhesen tudják meg, hogy terhes vagyok, vagy nem? 😁

2019. nov. 28. 11:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én apám azt rossz néven venné, hogy betegen nem dolgozom a vállalkozásában, akkor sok mindennek nevezném, de jó apának biztos nem. Inkább rongy embernek, söpredéknek, aki arra se méltó, hogy az unokáját valaha is lássa.

Írod, férjed jól keres. Most ti is látjátok, hogy a pénz nem minden.

De ez az én véleményem. Nem kell mindenkinek ugyanúgy gondolkodnia.

2019. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az apósod a babahírre azzal reagálna, hogy neki és a vállalkozásának ebből mennyi kára származik majd, akkor onnantól a férjednek új munkahelyet kéne keresnie, bármilyen kényelmes is most a helyzete.

Lehet a terhesség alatt is olyan, ami miatt kiesik a munkából. Nem írod, hogy mekkora a gyereketek. Ha bölcsis, ovis vagy kisiskolás, és te veszélyeztetetként például hetekre kórházba kerülsz, akkor apának kellvinni, majd érte menni délután, megoldani a dolgait és ott bizony nincs az, hogy inkább dolgozik, a gyerek meg a kapuban vár másfél órát apára, csak mert a papa megharagszik.

Ha még nem jár közösségbe, akkor az apjának kell otthon maradnia vele, mert nem viheted magaddal a kicsit a kórházba.

Lehet még számtalan szitu, amikor a férjednek kell a családját segítenie munkaidőben és ha emiatt félnetek kell, az régen rossz. Inkább keressen másik állást, mert nincs az a pénz, ami megéri ezt az életvitelt.

2019. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!