Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha ezt a kijelen...

Mit szólnátok ha ezt a kijelentést tenné a közeli barátotok a gyereketekkel szemben?

Figyelt kérdés
Szóval 2 fiatal családi barátok vagyunk. Először mi lettünk barátnők majd a férjeink is. Nekünk egy 4 éves lányunk nekik pedig 1 éves a lányuk. A barátnőm szokta mondani a lányának hogy pl mondjad Anna néninek stb, na de azért nem lesz később magázodás. Na már most az én lányom azt mondta hogy az ő férjének hogy Szabó magyarul a vezeték nevén szólítja. És akkor úgy tettek hogy majdnem Laci bácsi is lehetnék inkább mert van köztük 27 év. Szerintem ez kellemetlen hogy sértőnek vette. Ti hogyan reagálnátok?
2018. okt. 28. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Én sem örülnék, ha egy 1 éves a vezetéknevem szólítana (mástól se szeretem).

Lehet, hogy szebben is ki lehetett volna javítani a gyereket, de én igazat adok a barátnak. A ti dolgotok lenne úgy beszélni az illetőről a gyerek előtt, ahogy szeretné ha szólítaná. Ha ő Laci bácsiként akarja magát hívni, akkor a gyerek előtt is azt kell hangoztatni.

2018. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha engem szólítana a baratnőm gyermeke a vezetéknevemen, akkor biztos kijavítanám, hogy Piroska vagyok, nem Kovács, de nem venném sértésnek.

Ha az én 4 évesem szólítana bárkit a vezetéknevén, akkor én szólnék rá, hogy ez illetlenség és nem zavarna, ha más is felhívná erre a figyelmét normális stílusban. Azért egy 4 éves már bőven megérti az ilyesmit.

2018. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

A vezetéknevén szólitani valakit bunkó dolog.


Mi is fiatal gyerekes családok vagyunk,30 évesek,de az 5 éves lányomtól elvárom,hogy a barátainknak és idegenek is megadja a tiszteletet.


Szóval én is sértőnek venném...

2018. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Fogalmazz már normálisan..
2018. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Valakit a vezetéknevén szólítani szerintem is sértő és bántó dolog. De ha fiatal emberekről beszélünk és ráadásul barátokról, akkor nem is bácsiznék, meg néniznék. Ha valakit Annának hívnak, akkor szólítsa Annaként, ha meg valakit Lacinak hívnak, akkor meg szólítsa Lacinak a gyerek.

Idegeneknél lehet bácsizni, nénizni, ha zavarja, úgyis szól, hogy ne bácsizza vagy nénizze, meg ott menjen egy bizonyos kor után a magázódás a gyerek részéről, de egyébként meg szerintem nyugodtan lehet valakit a keresztnevén szólítani, ha nem idős emberről beszélünk és tegezni is.

2018. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg az a kellemetlen, hogy ilyen buta vagy.
2018. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez a fogalmazás borzasztó, se eleje, se vége...
2018. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
A kellemetlen az, ahogy fogalmazol! Borzasztó! Legyél már annyira igényes, hogy átolvasod, amit kitolsz a netre!
2018. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

A gyerekem pont úgy szólítják a barátainkat, ahogy mi. Van akit a vezetéknevén, van akit a keresztnevén, van akit a becenevén. Nálunk ez sosem volt probléma. Már miért szólítanák Beni bácsinak, ha mindenki “Hódos”-nak hívja?

Rengeteg ismerősünk van, aki a vezetéknevét, vagy annak a becézését használja, de van olyan is, akinek “Csabi” a beceneve, papíron meg Ádám. De ezt a gyerek honnan tudná?

Egyszóval: ha a 4 éves azért hívta Szabónak a srácot, mert alapvetően így van emlegetve, azzal semmi probléma sincs és senkinek sem kéne megsértődnie.

2018. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Mit szólnátok ha ezt a kijelentést tenné a közeli barátotok a gyereketekkel szemben? (gyereketekre)


Szóval 2 fiatal családi barátok vagyunk. ( 2 fiatal családi barátok? ez igen..) Először mi lettünk barátnők majd a férjeink is. (Ők is barátnők lettek?) Nekünk egy 4 éves lányunk (van), nekik pedig 1 éves a lányuk. A barátnőm szokta mondani a lányának hogy pl mondjad Anna néninek stb, na de azért nem lesz később magázodás. (Mivan?) Na már most az én lányom azt mondta hogy az ő férjének hogy Szabó magyarul a vezeték nevén szólítja. (Nagyjából értem) És akkor úgy tettek hogy majdnem Laci bácsi is lehetnék inkább mert van köztük 27 év. (Hogy tettek?) Szerintem ez kellemetlen hogy sértőnek vette. (okos vagy..) Ti hogyan reagálnátok? (ez az utolsó kérdés, ez helyes..)

2018. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!