Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka,...

Szerintetek mi lehet az oka, hogy a feleségem ennyire elzárkózik a gyerekvállalás elől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne veszekedjünk, mindössze szeretném megérteni a dolgokat.

Mindig is tudtam, hogy a feleségem nem akar gyereket, ebben a tudatban vettem el őt, mégis titkon abban reménykedtem, hogy egyszer majd megváltozik a véleménye. Nos, nem így lett. Akárhányszor feljön a téma, szinte pánikroham szerű tünetek jönnek elő nála, ideges lesz, ingerült és kiabál, hogy ne merjem még egyszer felhozni a témát. Köze lehet ennek ahhoz, hogy 2 éves korában elhagyta őt az anyja? Vagy mi lehet ez?


2019. nov. 28. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mindegy, hogy mi az oka, nem akar és kész, ráadásul te tudtad ezt, nem utólag derült ki. Ha ennek ellenére is felhozod a témát, ne csodálkozz, ha ideges lesz. Elég nyomasztó újra és újra ugyanarról vitázni.
2019. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a reakciója miatt nem ártana egy pszichológus.

Nekem is van ismerősöm,vaki nem akar gyerekwt, de nem reagál ilyen hevesen a kérdésre.

2019. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ezt tőle kellene kérdezned mert te ismered. Engem is elhagyott az anyám 3 èves koromban de nekem minden vágyam a gyerek volt és hogy ne olyan anya legyek mint ő volt.

Ettől függetlenül lehet ez az ok.

Tudtad hogy nem akar,igy vetted el feleségül,ha egy nő azt mondja nem akar gyereket akkor bizony nem akar.

2019. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Ép értelmű, józan belátással bíró ember, aki gyermeket akar, nem vesz el olyan nőt, aki pedig nem és vica versa. Nem, ha van egy csöppnyi esze, akkor nem arra apellál és abban reménykedik, hogy majd meggondolja magát a partner, hanem eleve olyasvalakivel köti össze az életét, akivel ebben az egyáltalán nem elhanyagolható nagyságrendű kérdésben egyetért, akivel egyezik a jövőkép. Nem gond, ha Ő Britniszpírszt hallgat, Te meg Metallicát, de a gyerekvállalás kérdésében azért illenék egyformán gondolkodni. Nem is értem mit vársz a kérdés kiírásától, vagy mégis mit remélsz? Nem fogunk egymásnak esni, nem kell aggódni, de bármit is eszmecserélünk eme tökéletesen fölösleges dilemma alatt, az a Te helyzeteden nem fog egy fikarcnyit sem változtatni. Isten neki fakereszt, előbb kellett volna gondolkodni...
2019. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem fent mindent elmondtak...
2019. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Azért ideges, mert viaskodik magában.

És igen, ez a feldolgozatlan konfliktus miatt lehet, hogy elhagyta őt az anyja. Lehet ezt a konfliktust jól feldolgozni is, ahogyan egy másik válaszoló megtette: és lám, őneki pont az a vágya, hogy legyen gyereke és megmutassa, hogy jobb anya is lehet valaki, mint az övé volt annak idején.


Ezzel együtt, ha te tényleg akartál gyereket, akkor nem lett volna szabad elvenned őt.

Most elvileg abban reménykedhetsz, hogy egy katartikus helyzet hatására kifakad a keserűség belőle, és rájön, hogy mik az érzelmei mozgatórugói, és elmegy veled pszichológushoz és rendbe jön a lelke és akar majd gyereket.

Csak erre nagyon kicsi az esély. Csak nagyon erős önreflexióval rendelkező embernél van erre esély. De akkor már a veled való szerelem idején elment volna pszichológushoz.

2019. nov. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2# már elnézést de én is sík ideg lennék ettől... Gondoljatok már bele.... Összejövök valakivel, akivel tökéletes az összhang, összeházasodunk, veszünk egy lakást vagy házat, felépítjük a közös életünket, abban a boldog tudatban, hogy összeillünk és boldogan élünk csak mi ketten gyermektelenül..... Erre derült égből villámcsapásként a férjem el kezd cseszegetni a gyerek témával... Mert mi ez ha nem cseszegetés??? Kvázi most szembesült vele a nő hogy kábé romokban az élete, mert a férje úgy sem fog leszállniba témáról, vagy elnyomja magában a gyerek iránti vágyat de a lényeg, hogy innentől soha többé nem lesznek boldogok... Csoda, hogy ideges? Ez nagyon de nagyon el lett cseszve.
2019. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Akárhányszor feljön a téma, szinte pánikroham szerű tünetek jönnek elő nála, ideges lesz, ingerült és kiabál, hogy ne merjem még egyszer felhozni a témát."


Ne hozd fel többször a témát. Komolyan szándékosan nyomulsz egy olyan témával amitől tudod hogy a feleségednek pánikrohama lesz? Ember...

Ha te nem tudsz gyerek nélkül boldogan élni vele, akkor váljatok el, mert ő nem akar gyereket és ezt világosan megmondta. Nem korrekt ezek után nyomasztani hogy de mégis.

2019. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Lehet a múltja miatt, de lehet, alapból ilyen típus. Ezt kellene megtudni. Csak ez nagyon kényes téma neki, nehezen fog erről bárkivel beszélni. Mert ha pszichológus tudna segíteni, lehetnétek boldogok gyerekkel. De ha alapból nem vágyik rá, max belekergeted egy gyerekbe, mert szeret, de borzasztó anya lesz, emiatt borzasztó lesz minden... a házasságotok, családi életetek.

Minden ember más és más. Igenis tisztelem azokat a nőket, akik inkább felvállalják, hogy nem akarak gyereket, mint szülnek jobbra-balra, vagy nem is ő neveli azt a szegény gyereket, vagy piszok szarul... akkor inkább tényleg ne.

2019. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!