Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más se akar gyereket emiatt?

Más se akar gyereket emiatt?

Figyelt kérdés
Persze sok minden más miatt se, de a legfőbb ok, amiért nem szeretnék gyereket, az azért van, mert ismerem magam, és elképzelhetetlenül aggodalmaskodó a jellemem. Egész életemben félnék, rettegnék, hogy mi lesz a gyerekkel. Hogy egészségesen születik e meg, hogy egészségesen fejlődik e, hogy biztonságosan tartózkodik e majd az óvodában, hogy jó társaságba keveredik e az iskolában, hogy milyen lesz tinédzserként, egész életemben aggódnék hogy épp hol van aktuálisan, ha késne 10 percet valahonnan, én már beleőrülnék. Egész életem egy rettegés lenne, hogy minden rendben van e a gyerekkel, ezt pontosan tudom, mert jól ismerem magam. Inkább nem vállalok gyereket, mert ha megszeretném, onnantól örök rettegésben és aggodalomban élnék. Furcsán hangozhat, de ez van. Bennem ez egy defektus. Én mindig mindenkit féltettem, aki közel állt hozzám. Még a szüleimet is féltem, mikor nyaralni mennek valahova, hogy épségben megérkezzenek, és épségben hazajöjjenek. De ez az aggodalom nem egy afféle jó szándékú, kellemes aggódás, hanem egy pokoli terror. Szívdobogás, remegés, rossz képzettársítások, egyszóval egy nagyon stresszes esemény. Van még olyan, aki hozzám hasonlóan ezért nem akar gyereket?

2019. nov. 16. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez valami szorongásos betegségnek hangzik. Egy jó pszichologus/pszichiáter tudna rajta segíteni
2019. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
A szüleim teljesen ilyenek. De mégis itt vagyok. Inkább aggódj, és félts, csak próbálj meg lenyugodni is kicsit. Tegyél meg mindent annak érdekében, hogy biztonságban legyen majd a kicsi. Aztán neveld bele szépen, hogy tanuljon meg vigyázni magára, hogy ne kelljen félteni.
2019. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen vagy, tényleg inkább ne legyen gyereked, minthogy tönkre tedd kontrollmániáddal az életét.


Az más kérdés, hogy szerintem nem így kéne leélned az életedet, hanem pszichológus segítségével meg kéne szabadulnod ettől, aztán utána - ha párra találsz - családot is alapíthatsz.

2019. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem a kiskedvenceimmel kapcsolatban. Rengeteget kattogok rajtuk, hogy mit csinálhatnak éppen, minden remdeb van-e velük stb stb. Majdnem 4 hektáros a kert, szóval nem zárom őket be a házba csak éjszakára, de nappal meg azon agyalok, hogy merre lehetnek. Már most nyomaszt a gondolat, hogy mi lesz mikor majd elpusztulnak, mennyire fog az fájni, pedig 1 és 3 évesek, remélhatőleg még minimum 15-20 évvel később lesz ez, de akkkr is. Na és itt állatokról van szó. Mi lenne egy gyerekkel? Ráadásul egy gyerekkel sokkal több teendő van, az még nagyobb teher lenne. Szörnyű lenne szerintem, egyáltalán nem vágyom erre.
2019. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, én is így érzek a cicámmal. Mindig aggódok érte, mikor kiengedem, és attól félek hogy másnapra nem jön haza. Mert volt már olyan macska aki eltűnt, nem tért vissza, elütve megtaláltuk az alsó utcába... Tehát olyan szinten belém ivódott ez az aggodalom, hogy ha állatoknál ilyen mértékeket ölt, akkor egy gyerek életét tönkretenném a folyamatos aggódásommal, így inkább nem is vállalom.
2019. nov. 17. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!