Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császár után mennyi idővel...

Császár után mennyi idővel lehet hasizom erősítő gyakorlatokat végezni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 1. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erröl az orvost kell megkérdezni. Ha minden rendesen gyógyult, akkor a 6 hét leteltével el lehet kezdeni könnyebb gyakorlatokkal - de javasolt kezdetben gyógytornász segítségét kérni!
2019. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Én azelőtt súlyzós edzést végeztem, így nekem 3 hónap után engedte azt újra, hasizmozást 4-5 hónap elteltével. Pedig igencsak edzett vagyok és voltam. De érdemes hallgatni az orvosra. Mert könnyen árthat magának az ember. Nem feltétlen kívül, inkább belül és nem csak a hegre.
2019. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Hat hét után már el lehet kezdeni óvatosan a mozgást, de ahogy az első válaszoló is írta, érdemes először olyan helyre menni edzeni, ahol gyógytornász segít. Meg kell nézni, hogy milyen állapotban van a hasizmod, nem nyílt-e szét (ezt spontán szülés után ugyanúgy meg kellene vizsgálni egyébként), mert ha valamennyire szét van nyílva, akkor pl. egyenes hasizomra nem ajánlatos gyakorlatokat végezni, csak a ferde hasizmot erősíteni, illetve olyan gyakorlatokat végezni, amiktől majd záródik a hasizom. Ezekben viszont szakember tud segíteni, nehogy nagyobb kárt csinálj magadnak, mint amennyi hasznod lesz belőle. Én hat héttel szülés után mentem edzeni, "csak" egy ujjnyira volt szétnyílva, és nem is végig, csak köldöknél, mégsem csinálhattam pl. felülést, sőt kezdetben pl. a plankigot sem.
2019. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor mindenképpen konzultálok gyógytornásszal
2019. dec. 1. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Szülés után sokaknak még pár hónapig szétnyílva marad a hasizma (van akinek sima szüléstől is úgy marad, főleg többedik terhesség után, de császárnál ugye még szét is húzzák). Ezért nem érdemes rögtön klasszikus haspréses gyakorlatokkal kezdeni, mert ha te is beletartozol ebbe, könnyen sérv lehet a vége. Hogy a tiéd hogy áll, azt UH-val is látja nőgyógyász vagy "bárki" (nekem gasztrós nézte meg, ha már úgyis mentem), de egy sebész vagy jó gyógytornász ki is tudja tapogatni. Neten is találsz persze öndiagnosztizáló tippeket, de azért biztosabb, ha valakinél rákérdezel.
2019. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!