Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a saját családja bántja a...

Ha a saját családja bántja a gyereket? Miért kell ezt elnézni?

Figyelt kérdés

Bátyámnak két gyereke van, a nagy 13, a kisebb 11 éves. Az én lányom 10.


Régen is voltak kisebb viták, ha itt voltak, de most nyár óta a lányom konkrétan célpont... Bántják mindennel, hogy éppen mi van rajta, hogy beszél, mit csinál. Piszkálják a kinézetével, eldugják a szemüvegét. Tűri szegénykém, de egy idő után nála is szakad a cérna. Olyankor magánkívül van, sír, csapkod, kiabál. Ez sem jó, tudom, és mindig beszélgetünk vele utána, de valahol megértem, hiszen elege lesz... Az előző hétvégén is ez volt, bezárták a szekrénybe, kínaira állították a telefonja nyelvét és azt mondták neki, hogy nem lehet megcsinálni, eldugták a füzeteit és az ágyneműjét. Mire én hazaértem, a lányom már kivolt teljesen, anyám meg csak a vállát vonogatta, hogy ő nem tudja mi megy az emeleten, biztos csak játszanak. Mindig ez van, hogy a bátyám gyerekei itt azt csinálnak, amit gondolnak, egy rossz szavam se lehet rájuk. Bezzeg ha a lányomnál eltörik a mécses, akkor ő a hisztis, meg a neveletlen.

Már múlt hónapban elegem lett, és mondtam nekik, hogy a nagy 17-18 évesekkel viselkedjenek így, meg szólogassanak be, mire csak pimaszul röhögtek, hogy hát nekik is beszólnának, meg hogy "látják már kitől örökölte a gyerek a természetét". Havonta 2-3 hétvégét itt vannak, és folyton ez megy. Jön a szünet, a karácsony és előre félek, hogy mi lesz. Tanácstalan vagyok, egésznapokra nem mehetünk el a lányommal, meg bakker, ne neki keljen már menekülnie az otthonából...


2019. dec. 4. 21:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Ha jól értem ti laktok anyukádnak, és oda jönnek a teso gyerekei.hat, bakker itt csak te nézed el ezt egyedül. Egyik tesóm gyereke se merne velem így beszélni, mint veled. Nyilván alkalmazkodni kell anyuhoz, ha ott laktok, de biztos kiallnék a gyerekemet.
2019. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%
Mindenesetre bejelentettem a kérdést kamukérdésnek, de ha eljátsszuk, hogy igaz lenne, akkor annyira ordítana a megoldás, hogy a testvéredék a lábukat többet oda nem tehetik be, és persze ti se hozzájuk. Ha az anyádnak laknál (ha igaz lenne a kérdés), akkor meg pont 11 éve kellett volna külön költözni.
2019. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igen, anyáéknál élünk. Az emeleti rész a miénk, de nincs leválasztva zárható ajtóval, igazából feljönnek a lépcsőn és ennyi, nem tudjuk "kizárni" őket. Már kiálltam érte, beszéltem a szüleimmel is, a bátyámékkal is. A gyerekekkel is, sőt, velük a férjem is. Semmi hatása nem volt, maximum ilyen ideig óráig tartó megszeppenés, de már az sem.

Az a baj, hogy a bátyám gyerekkorunkban ugyanilyen volt, szekált mindenért, és folyton én voltam a vicc tárgya. Most ugyanezt látom a gyerekein, és ezt nem akarom hagyni. De mint írtam, az, hogy beszélek velük, hatástalan.

2019. dec. 4. 21:49
 4/25 A kérdező kommentje:
76%-os, nem értem, minek írtál ide kommentet? Annyi kérdés van még, ha szerinted kamu, miért erőltetted ide a válaszodat?
2019. dec. 4. 21:49
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
Már volt ez a sztori pár hete.
2019. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
55%

Költözz el, akkor nem hívod meg őket és kész. Ha a szüleid nyakán élsz, akkor meg el kell viselni, hogy néha a testvéred családja is odajár.

A szüleid meg valószinűleg azért elnézőbbek a másik gyerekekkel, mert őket kevesebb ideig kell elviselni, a te lányod kisebb-nagyobb hisztijeit meg minden nap.

2019. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Költözzetek el akkor.
2019. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem tudunk elköltözni, de ezt most itt nem szeretném részletezni. Plusz amikor anno felmerült a költözés gondolata, a szüleim voltak a legjobban felháborodva, hogy itt ez a hatalmas ház, miért vennénk fel hitelt, hogy beköltözzünk egy lyukba, meg mit csinálnának ők itt kettent. Ráadásul 4 éve mi újítottuk fel teljesen az emeleti részt, meg lett csináltatva a terasz és a fürdőszoba is, rengeteg pénzünk lett beleölve. Gondolhatjátok, hogyha tudnánk, mennénk innen. De most nem erről kérek itt okoskodást. Tanácsot szeretnék, hogy ezt a helyzetet hogyan oldhatnánk meg.
2019. dec. 4. 21:55
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Kettes, te teljesen idióta vagy. Ez süt a válaszodból, semmi más. Menj aludni, anyukádék már biztos mondták, hogy kapcsold le a lámpát.


Kérdező, ez egy elég sz@r helyzet. Gondolom családi viszályt nem akarsz, ezért nem mész bele komolyabb konfliktusba - én nem tudnám ezt tovább tűrni és borítanám a bilit, de nem vagyunk egyformák. És nem beszélni kell velük, hanem rájuk borítani az asztalt. Egyszer és mindenkorra értsék meg, hogy hol vannak a határok. Máshol csinálhatják ezt, nálatok nem, kész pont. De tudom, vannak más lelkoletű emberek, akiknek ez nem opció. Egy idő után ki fogják nőni, addig kell valahogy kibírni. Ha másképp nem megy, marad a passzív védekezés. Én valamivel lezárnám az átjárót, vagy legalábbis adnék egy kulcsot a lányomnak valamelyik szobához (tipikusan a sajátjához), hogy ha elege van, el tudjon vonulni biztonságba. Az ajtót csak nem törik rá.

2019. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Akkor újítsatok egy zárat is az ajtóra. Kész.
2019. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!