Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Háron gyermekes család fogadha...

Háron gyermekes család fogadhat örökbe gyereket? Hol kel elkezdeni az örökbefogadás menetét?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Hárommal már lehetsz főállású anya, minek a 4.?

Na mindegy.

A lakóhelyed szerint illetékes önkormányzatnál a gyámügyi hivatalban.

EGy házaspárnak már 3 gyerek is elég nagy teher, mi van, ha meghal a párod? Akkora segítséget nem ad az állam, csak dumálnak róla.

2010. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Atyaég,ennyire negatívan hogyan lehet élni?Ha 1 gyerek van,akkor is meghalhat a párod,neked meg levághatja a lábad a villamos,és máris nem tudod eltartani.Azt sem hiszem,h valaki azért fogadna örökbe egy gyereket,h főállású anya lehessen.

Kérdezőnek:sajnos nem tudom,csak sok sikert szeretnék kívánni hozzá,nagyon becsülendő dologra készültök!

2010. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első válaszolonak üzenem,hogy nem érzem tehernek a gyerekeket. Stabil családi hátterem van, és nem azon vagyunk ,hogy mi lenne ha... .A gyerekeket pedig nem azért szültem és fogadnánk örökbe, hogy minél több pénzt kapjunk,hanem azért mert szeretjük őket.A
2010. júl. 20. 12:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az első rosszul tudja, nem a gyámhivatalba kell menni, hanem a területileg illetékes Tegyeszhez. Ők egyx vizsgálatot folytatnak (aminek a része egy beszélgetés, környezettanulmány, pszichológiai és orvosi alkamasság megállapítása). Emellett el kell végezni egy tanfolyamot (www.agacska.hu pl). Az anyagot a tegyesz elküldi a gyámhivatalba, ahol határozatot készítenek az alkalmasságotokról, és megindul a várakozás.

Sik sikert! Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sok sikert (bocsi:)
2010. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy a jelentkezés pillanatától indul a várakozás elvileg. és bizony több év és az életkor is számít.

Amúgy hasonló cipőben fogunk járni, bár mi egy gyermek mellé szeretnénk örökbefogadni és az az egy is még a pocakban van. nem szeretnénk, hogy egyke legyen és lehet, nekünk nem lehet több.

2010. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Remélem sikerülni fog,mi max 4 éves korig szeretnénk örökbe fogadni gyerköcöt, én babáztam már és ezért csecsemőket meghagyjuk, az olyan párok akiknek nem adatott meg a saját gyermek és a babázás öröme.
2010. júl. 23. 11:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem és becsülésem a tied kedves kérdező!

Beletolakodhatok a kérdésedbe?Nekem három gyermekem van,most várjuk a negyediket,de sokszor gondolok arra,hogy egy ötödiket örökbe fogadjunk.

Igen ám,de mi színes bőrűt,vagy kínait szeretnénk.Nme tudom miért,van saját négy fehér gyerekünk,jöhetne egy fekete:)De komolyan,ilyen lehetőségről nem tudsz?

Vagy valaki esetleg?

2010. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegyeszen keresztül és egyes civil szervezetek segítségével (fészek) nagy esély van arra, h viszonylag rövid idő alatt roma kisbabát v kisgyereket örökbefogadjon vki. Más nemzetiségű örökbeadható gyermek Mo-on szerintem elég ritka. A nemzetközi örökbefogadásban sajna nem vagyok jártas
2010. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!