Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez az új hülyeség, hogy a...

Mi ez az új hülyeség, hogy a Mikulásnak sütnek a gyerekek? Tele a facem ezekkel a képekkel.

Figyelt kérdés
2019. dec. 6. 14:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%

#7 nem csak az usában van így.

De halkan megjegyzem, hogy 25-én készülhetsz a pizsamában ajándékot bontó gyerekek képére. 😉

Amúgy kinek mi tetszik. Te éld meg úgy az ünnepeket, ahogyan neked tetszik. Sokan nem szeretik már a Jézuskás sztorit.

Egyszer a hívő ismerősöm mondta, hogy náluk az amerikai mozifilmes példa alapján van a karácsony (25-én éjszaka jön a télapó) mert nincs olyan, hogy Jézuska. Egy Jézus van. Jézus meg nem vitt ajándékot senkinek, neki is a három királyok vittek. Szóval vallási értelemben sem helytálló a történet.

Tehát kinek mi tetszik úgy adja át a gyerekeinek. Pár év és úgyis rájön, hogy mindegyik történet kitalált. 😁

2019. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus Mikulás Miklós püspököt idézi fel, aki szegény leányok számára dobált be pénzt az ablakon éjjel, hogy a lányoknak ne kelljen erkölcstelen útra lépni, hanem férjhez mehessenek annak rendje módja szerint. Ezért nálunk a Mikulás, de 40-50 évvel ezelőtt még a kommunista Télapó is hosszú piros köpenyben érkezett, püspöksüveg forma fejfedője volt, és pásztorbottal járt. Szerintem már a szánkó és a szarvasok is angolszász hatás, a mi óvodánkba még gyalogosan jött a Télapó, panaszkodott is, hogy elfáradt a hosszú úton, jól sett neki leülni.

Az angolszászok protestánsok, ott nem tisztelik a szenteket. Az ő Mikulásuk a Karácsony Apó (Christmas Father), aki nem is dec. 6-án, hanem karácsonykor hozza az ajándékot a kanndallópárkányra lógatott zoknikba, amikor nálunk már az angyalok, esetleg a Jézuska tevékenykedik. A ruhája meg olyan, mint a kéményseprőké, csak pirosban, pocakos és fekete öv van a derekán. Neki szokás kekszet, tejet és a rénszarvasa számára répát kikészíteni.

De hála a globalizációnak, ezek a mesék most összekeverednek. A Mikulás bácsi a térdén ringatja a Kisjézust, az angyalok pedig rénszarvaspecsenyét sütnek nekik. Ja nem, azért van a keksz, hogy azt egyék.

Nem mindegy? Ha a gyerekeket nem zavarja...

Ha meg igen, mondd nekik teljes meggyőződéssel, hogy ez csak mind mese. Persze, az oviban azt játsszák, hogy a Mikulás megeszi a kekszet, de igaziból éjjel jön, mikor senki se látja, és innen jöhet a te verziód. de azért hagyja csak a többieket, hadd higgyék el, amit az óvónéni mond. Fő, hogy ő tudja az igazat.

2019. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem képzeld, ha én nem vagyok frusztrált, se megkeseredett, nem teszek fel kérdést a szomszéd Julcsi ünnepi szokásairól. Pusztán azért mert nem érdekel. De nem baj már megszoktuk, hogy pár hozzád hasonló nem arra használja ezt az oldalt amire való, hanem kibeszélésre, mi a vélemenyetek erről arról, ugye de gáz.

Siralmas.

2019. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Oké elmondtad amit gondolsz. Szerintem meg az a siralmas, hogy kirakat életet él a legtöbb ember. Komolyan semmi gond nem lenne ezzel, ha ezt otthon csendben csinálják. De a manónak öltöztetett gyerek a tálca sütivel..na ne mondja már nekem senki, hogy ez nem azért van, hogy fel tudja tölteni Anyuka.
2019. dec. 6. 16:43
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

#14 azért van, mert nekik tetszik. Szerintük cuki és mivel a ma már lehetséges 2 kattintással megmutatni másoknak és nem kell a várni az ünnepekig, hogy megmutathassa az ismerősöknek, így megosztja facen.

Vitatható ennek a jó és rossz hatásai. De az meg már legyen az ő bajuk.

2019. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%
Most akkor elmondom, hogy nálunk már akkor is ez volt a szokás amikor én voltam kisgyerek, tehát kb 25 éve. Anya sokszor mesélte nevetve, hogy mindig apa falta be a kekszet, mandarint meg a tejet mert ő mindegyiket utálja. Ez nem egy újkeletű dolog, szerintem régebben is sokaknál hagyomány volt csak akkor még senki nem töltögette fel fb-ra meg instára. Ugyanez vonatkozik a halloweeni beöltözésre is amit már általános suliban is megrendeztek vagy a pizsamás ajándékbontás ami nálunk mindig is így volt a szűk családban. Ha téged ennyire rohadtul zavar ha más ilyet feltölt akkor ne használd a közösségi médiát, én sem teszem, nem is töltök fel soha semmit kb. Nagyon egyszerűen megoldhatnád, hogy ilyenek ne frusztrálhassanak de ahogy látom te valamiért szándékosan ezeken pörögsz, csak tudnám miért jó ez neked.
2019. dec. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
De most téged mi zavar, ez a szokás vagy hogy feltöltik a netre?
2019. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Hát, a szokás lehetne egy aranyos dolog is, ha azt azért csinálja a szülő, hogy a gyerekének adjon egy élményt. De azt látom, hogy ez egy újabb divat, aminek muszáj megfelelni, nehogy már Brendonkáról ne legyen egy fotó, ahogy tartja a rudolf alakú sütiket. Szóval inkább a mutogatás zavar és ez a birkaság, hogy ha más csinálja, akkor utánozni kell.
2019. dec. 6. 21:02
 19/24 anonim ***** válasza:
46%
Én nem láttam eddig ezt a szokást. Köszi, hogy ide leírtad, legalább tájékozodom. Én sem fogom bevezetni, jó így ahogy van.
2019. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
ėn nem låtok egy ilyet sem facen talån azėrt mert az ėn ismeröseim közt sem szokås .
2019. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!