Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg hogy volt...

Honnan tudhatom meg hogy volt e tüszőrepedésem? Mik a jelei? Vagy ez csak uh-n követhető?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt, hogy valakik írták hogy az idén még csak 4 vagy 3 peteérésük meg tüszőrepedésük volt. Most akkor ők egész évbe nődokihoz jártak hogy a doki követni tudja ezt a folyamatot?(mármint nem minden napra gondolok, csak havonta)

2019. dec. 10. 05:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
LH teszttel követhető elméletileg. Azt érdemes nézetni legalább egyszer, hogy amikor pozitív az LH teszt, akkor uh-on is bizonyított a peteérés vagy sem.
2019. dec. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, akkor sima testi tünetekből (nyák, folyás stb.) nem tudom kikövetkeztetni.


Köszönöm szépen a választ!

2019. dec. 10. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:

A hőmérőzéssel elég jól lehet bizonyítani. Ha a testhő tényleg emelkedik és egyértelműen fent is marad, akkor megvolt a repedés, mert a sárgatest el tudta kezdeni a hormontermelést. Ha nem reped, akkor nincs sárgatest, nincs progeszteron, és nincs testhőemelkedés sem.

De az elsőnek igaza van, 100% egyértelműen csak ultrahangos követéssel lehet megtudni.

2019. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát a hőmérőzésben még nem vagyok jártas. Tudom, hogy minden nap kellene mérni már a ciklus első napjától. De mikor éreztem hogy peteérésem lesz (tojásfehérje szerű nyákból) akkor kíváncsiságból meregettem egy pár napon keresztűl és ment is felfele egy kicsit aztán eltelt vagy 3-4 nap és egy picit 2-3 tizedet lement a testhőm.

Ez most akkor azt jelentené hogy nem repedt meg a tüsző?

Vagy ennyiből nem megállapítható csak lh teszt mellett?

2019. dec. 10. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!