Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki közületek azért nem...

Van aki közületek azért nem vállalt be eggyel több gyereket, mert kicsi a ház/lakás és nem lenne neki külön szoba?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban azokra, akik hosszú évek munkája után végre házhoz/lakáshoz jutottak, de csak 2 szobás a ház/lakás, egy szoba a szülőknek, egy pedig a gyereknek. Ilyenkor bevállaltok egy második gyereket? Hogy oldjátok meg, ha különböző nemű lesz, és egy szobában fognak lakni?

2019. dec. 12. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
13 éves koromig közös szobánk volt öcsémmel. Jól megvoltunk, megoldottuk térelválasztóval a szoba elosztását. Színben is, az ő fele kék volt az enyém sárga😊 szerintem egy bizonyos korig nem baj a közös szoba.
2019. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk már volt egy lányunk, mikor megvettük a házunkat. Felújjítottuk és így lett 3 fél szoba + nappali.

Az álmunk vált valóra. Gondoltuk jöhet a tesó.

Mindig 2 gyereket terveztünk. A házat is enbek tudatában vettük meg és alakítottuk át.

Végre megfogant a várva várt tesó is.

Hát volt meglepi mikor az uhn közölték hogy ikrek!

Nagyon örülünk a babájknak. De Nem tudom még hogy mi lesz. Egyenlőre még elférünk, aztán majd meglátjuk!

Sokáig ellesznek 1 szobában a gyerekek. Utána vagy nagyobb házba költözünk, vagy átalakítunk, vagy ha kell a flrjemmel kiköltözünk a napoaliba...

2019. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nagyon fontos a külön szoba. Laktak együtt és külön is az enyémek, ellenkező neműek. Úgy kisiskolás korukig szerintem nem feltétlenül probléma, utána kell az intim szféra. Nem tudtok leválasztani gipszkartonnal egy kisebb szobát a nappaliból? Vagy kialakítani egy kis hálófülkét?
2019. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Szia nekem az első lakásom 36 nm városhatáron kívül eső garzon lakás volt, amikor meg vrttük, még nem volt tervben gyerek, de hamar megszületett az első. Térelválasztóval elválasztottam a szobát, így elférünk 6 évig, viszont úgy voltunk vele, hogy ide nem lenne jó még egy gyerek... Idén lett iskolás, ahhoz a lakáshoz messze van az iskola, aktuálissá vált a költözés, tavasszal meghirdettem a lakást, nyáron elkelt, és pont úgy alakult, hogy terhes lett a feleségem, úgy hogy olyan lakást néztünk, hogy a közlekedés legyen jó, suli, ovi legyen közel, és elférünk négyen is. Így lett egy 2+ feles lakás metrótól 5 percre, suli, ovi pont a ház mellett. Teljesen lepukkant állapotút vettünk, már kicseréltettem a nyilàs zárókat, víz vezetéket, burkolatokat, és az egyik nagy szoba el lesz felezve, ha szükséges lesz 2 gyerekszoba, egyenlőre tavasszal születik a második gyerek, és velünk lesz egy szobában még. 7,5 év lesz köztük a kor különbség. Hamarabb is jöhetett volna a tesó, ha korábban költözünk, de igazából ragaszkodtunk ahhoz a lakáshoz, végre fel lett újítva, ki lett fizetve, most meg megint kezdődhetett előről a felújítósdi, egy kis hitelünk is van kB. 2 évre megint , és mivel veszélyeztett terhes már a párom, a fizujának egy része is ki esik, szülésíg táppénz, aztán csed-gyed-gyes, de közben a nagyobb lakás miatt magasabb rezsit is kell fizetni, illetve mivel már nincs meg semmi baba holmik, mindenből kell újat venni, hogy meglegyen a szülésíg, illetve a terhességgel kapcsolatos dolgok is zsebbenyúlósak pl havi terhes vitamin, 4d ultrahang, és eddig kB az egész ruha készketét legalább kétszer kellett lecserélni a páromnak, mert kinőtte. De pozitívan állunk hozzá az egészhez, sok túlóra, illetve maszek meló kell, hogy anyagilag szintén tartsuk magunkat.

Nade biztos meg lehetett volna oldani abban a garzonban is két gyerekkel, volt is ugyanilyen lakásban abban a társasházban két gyerekes család... Két autóval... Anyuka így sem tudott dolgozni, csak az apuka, mindenkinek más a komfort zónája, szerintem nekünk nem ment volna, de nem próbáltuk ki inkább...

Én 9 éves koromig voltam hugommal egy szobában (1,5 szobás lakás volt), 2 év van köztünk, sosem volt problémánk egymással.

Amikor a feleségem megismertem (akkor még barátnőm), ő a húgával volt egy szobában, másik kis szobában az öccse, harmadikban a szülei voltak. Ismeretségi körökben is van olyan család, akik 27 nm stúdió lakásban vannak 2 gyerekkel albérletben, nem tudom elképzelni, hogyan férnek el, illetve egy anyuka aki egy 35 nm panel 6 nm fél szobáját bérli a fiával már vagy 10 éve, ott az apuka sosem élt velük, ott egy francia ágy van a szobába betéve meg 2 szekrény.

2019. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszért elnézést, elkezdtem törölni inkább az egészet és véletlenül rá nyomtam a küldésre.
2019. dec. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk ezért nem lett még egy gyerek.

Sokszor sajnálom, de aztán mikor reálisan látom, akkor tudom jobb így.


1,5 szobás lakásunk van, és mostanában nem fogun tudni nahyobba menni.


Én az öcsémmel egy szobában voltam, és tudom hogy mindketten nagyon utáltuk, nagyon megmérgezte a kapcsolatunkat, a gyerekkorunkat. Azután lettünk jó tetsvérrk miután én már elköltöztem otthonról.

2019. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
En lanykent a 2 evvel fiatalabb ocsemmel voltam egy szobaban 17 eves koromig, sose volt ezzel problemank. Aztan jott az egyetemi kollegium, termeszetesen szobatarsakkal. 25 lettem mikor eletemben eloszor "sajat" szobam lett alberletben, de ket evre ra osszekoltoztem a baratommal, aki azota mar a ferjem, es igy azota sincs kulon szobam, kozos haloszoba van es lesz ezutan mar mindig. Szoval eletem 38 eveben ket evig volt sajat szobam. Nekunk ket lanyunk van, egy tagas gyerekszobajuk van, nem tervezunk nekik kulon szobat egyelore.
2019. dec. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!