Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy csinálnátok? (kicsi...

Ti hogy csinálnátok? (kicsi lakás átrendezése tesó érkezéséig)

Figyelt kérdés

36 nm-es panelban lakunk.Van egy picike előtér,pici fürdő,pici konyha,e mellett egy félszoba, és van egy nagy szoba.

Mikor kisfiunk megszületett úgy rendezkedtünk be, hogy együtt aludtunk 3an a nagy szobában,mert férjem otthon dolgozott,kellett neki a kisszoba.De most már munkát váltott, így azt a szobát is ki tudnánk használni.

20 hónapos a fiunk, a kérdés az lenne, hogy a kisszobát inkább gyerek szobának csinálnátok vagy inkább étkező/nappalinak?Mert most a nagyszobában van az étkező is,meg ott vagyunk nap közben.

Igazából csak azért gondolkozunk, mert a picit, aki decemberben érezik tuti nem tennénk egyből külön,hanem maradna velünk.Viszont akkor ugye mindegyik helyiségben lenne alvó gyerek ha mondjuk este jön valaki.

Viszont a gyerekszoba sem rossz,mert azért annyira nem nagy a kisszoba, hogy az étkező mellé kanapé is beférjen.

Meg igazából nekem szerintem tök nehéz lenne külön tenni fiunkat úgy, hogy mi 3an meg együtt alszunk...tudom, sokan nem szeretik az egy szobában alvást, de nekünk meg ez a természetes...

Akinek van kedve leírná a véleményét?:)Vagy egyéb ötlet?:)


2012. jún. 29. 14:06
 1/10 A kérdező kommentje:
jaj,bocsánat, ha kicsit "zagyva" lett amit írtam,remélem érthető azért:)
2012. jún. 29. 14:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen a lakás, pontosan. 36 nm, másfél szoba. Nálunk csak egy gyerek van, övé a kisszoba, a nappali a hálónk és nappalink. Nem akarok másik babát addig, amíg nem cseréltük le a lakást egy szobával nagyobbra, pont azért mert el akarom kerülni hogy mindkét szobában alvó gyerkőc legyen, de a félszoba annyira kicsi, hogy nem lenne jó nappalinak...................magyarán szólva ha mégis bevállalnánk egy másodikat, akkor a félszoba maradna a nagyobbé (most kétéves), a nappaliba meg kerülne a kicsinek az ágyikó, pelenkázó. Máshogy el nem tudnám sajnos képzelni ezt a pici lakást.
2012. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mennyi idős a fiad??

Csak mert mi fiunk még mindig velünk alszik,kiságyban, és lehet ezért lenne nehéz nekem külön tenni...jaj...nehéz ügy...:/

2012. jún. 29. 14:15
 4/10 A kérdező kommentje:
jaj, bocs,em is írtad, hogy fiú vagy lány...:)
2012. jún. 29. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem most 20 hónapos a nagyfiú és nemsokára jönne a tesó. A nagyfiúval még mindig egy szobában vagytok/alszotok?


Csak azért kérdezem, mert ha igen, (nem alszik külön szobában) akkor valahogy hagynám őt is meg a tesót is nálatok a nagyszobában (egy szobában 4-en) és vendégvárónak a fél szobát megcsinálnám.

Gondolom milyen, mekkora lehet a fél szoba, mert itt a házunkban is vannak 35 nm-es 1,5 szobásak, ismerem.


Most tuti ne kezdjétek a nagyot külön rakni (ha mostanában jön a tesó), főleg ha a pici meg veletek maradna, mert akkor joggal nem értené, hogy "jön egy bőgőmasina, aki anyáékkal lehet, én meg ki lettem paterolva és nem lehetek velük".

Ha meg már rég külön szobában lenne a nagy, akkor viszont a picit is külön raknám vele együtt, pont azért, hogy ne legyen az, hogy "bezzeg az új jövevény anyáékkal lehet, akkor én miért nem"


Mi is együtt voltunk a fiunkkal egy szobában 7-8 hónapos koráig, de most hogy jön a hugi, már nem lesz velünk, a bátyóval lesz egy szobában, majd én járkálok át. Mi 2 szobásban lakunk, mondjuk egybe van nyitva a két szoba egy szárnyas ajtóval....

2012. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Közben válaszoltál is a kérdéseimre, ebben az esetben az első megoldást választanám: 4-en egy szobában, és a félszobát meg ügyesen vendégvárónak.

Nem kell, hogy kanapé legyen benne, lehet egy asztal székekkel, kényelmes párnás székekkel.

Nálunk sincs nappali, mert a "nappaliban" van az asztalunk, székekkel, és a franciaágy is, ami elfoglalja a fél szobát... a vendégek kábé az ágyra ülnek, vagy a földre. De ha kisgyerekesek jönnek, akkor úgyis a földön ülülnk, mert így lehet játszani a gyerekekkel....

2012. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kétéves kisfiú :) Éjszakánként bekéreszkedik közénk, ezzel nincs is bajom, de pl. napközben a saját szobájában alszik, meg sokszor ott játszik.

1.

2012. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kis szoba a nagy fiúé, oda vennék egy kihúzhatós kanapét, azon el tud aludni a nagy fiú, míg meg nem szokja a szobát, mellette tudnék aludni, 1 év múlva pedig a kicsit is oda lehetne szoktatni, és a két gyerek egyszobában lenne.

Nagy szoba a miénk, és oda tenném a kiságyat a picinek.

Konyhába vennék egy sarok érkezőt, ha jön valaki, ott tudom őket fogadni, ha mindd két szobában alszik gyerek. így csak 1 évig lenne zsúfolt a lakás, ha kikerül a kiságy, akkor megint több a hely!

2012. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezekben a 36 nm-es lakásokban tudod mekkora a konyha? :) Konkrétan főzőfülke. Befér egy faliszekrény, a sütő és egy pici komód a konyhai cuccoknak és a mosogató. És én, ha főzök. Ennyi. A sarokétkezőnek a legkisebb karfája sem férne be......vagy ha betennék oda egy sarokétkezőt, akkor ki kéne venni a sütőt és a konyhaszekrényt, és én sem tudnék bemenni főzni. :)


Ja, nálunk a kiskutya (mopsz) tálkája is kint van a konyhában. Ha akkor jön ki enni, amikor épp mosogatok, terpeszben állva kell mosogatnom, hogy elférjen enni...

2012. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen,tényleg nagyon pici a konyha:)És ez alatt tényleg azt kell érteni, hogy én bemegyek és kész.Ha ketten vagyunk bent férjemmel,akkor egymás mellett pont elférünk, ha ha az egyikünk ki akar menni, akkor az már macerás:)

Szóval a sarok étkező kivitelezhetetlen, nincs is szabad sarok:D


Valószínű az lesz, hogy maradunk 4-en a nagyszobában, a kisszobába meg veszünk egy 1-el nagyobb asztalt székekkel,az elfér(most egy picike van).És mikor nagyobb lesz a pici is, akkor csere,átpakoljuk őket, és akkor a nagyobb asztal elfér majd a nagyszobában.

Nagyon köszönöm a válaszokat:)

2012. jún. 29. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!