Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 45 nm-es lakásban el lehet...

45 nm-es lakásban el lehet férni egy max.5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

2 szobás (amerikai konyhás nappali + háló + kádas fürdőszoba + wc + egy kisebb erkély)

Lakásvásárlás előtt állunk, pár éven belül tervezzük a babát, de kicsit aggódunk, hogy ez a lakás nem kicsi-e.

Minden szempontból tökéletes lenne egyébként (környék, ár, felújított, zöldövezet stb.)


Kb. 5 éves lenne mire lejárna a hitel és utána tudnánk leghamarabb költözni, esetleg nagyobb lakást venni.

Később a párom szüleinek családi házába tudnánk költözni, de csak ha megörököljük majd. (csak a hosszú távú terv miatt írom).



2017. márc. 15. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván az igényektől függ, de mi elfértünk, sőt a második gyerek is ebbe a lakásba született (ugyanolyan elrendezésű, mint amit írtál).Most lett igazán szűkös, most már költözünk mi is nagyobba.
2017. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Mi 42 nm-esben laktunk a fiunk másfél éves koráig, másfél szobás volt, a fél szobában csak aludt a fiunk, a nappali meg egy kupi volt állandóan. Egész nagy volt de akkor is egy szobában ugye mindenki nappal, kint összes játék stb. Persze, sok időt töltöttünk kint a szabadban, szerintem átmeneti megoldásnak jó volt amúgy, hosszú távon tuti nem. Nekünk albérlet volt, majd vettünk egy jóval nagyobb 3 szobásat, ég és föld a különbség.
2017. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%

Nekem ez iszonyatosan kicsi lenne. Ha van két szoba, akkor nyilván oké, bár el sem tudom képzelni, hogy milyen pici szobák lehetnek. Nálunk eleve a mi hálószobánk 25 m2-es. Nálatok meg az egész lakás mindennel együtt 45 m2.

Én egy ilyen pici lakásban max. egyedül, vagy párosan laknék, de nem gyerekkel.

Viszont ha rövid távú a dolog, akkor persze simán beleférhet. Én most hosszú távról beszélek.

2017. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

El, mi másfelesben laktunk a nagyobbik fiam ötéves koráig, jól elfértünk. Most két szobásban lakunk, de már két gyerek van, most ez már szűkös, hogy a kicsi is 1 éves, de pár hónapon belül végre költözünk nagyobba :)

De amíg csak egy gyerek van, addig szerintem elég a két szoba. Nyilván van, akinek mások az igényei, én is el tudnám viselni, ha lenne külön hálószobánk is, nem csak a nappali, de attól még mi így is jól elvagyunk.

2017. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Mi jelenleg egy 38nmes 1 +2félszobásban élünk, a kisebbik háló 6nm, a nagyobbik 8nm. Kádas fürdő, előszoba, amerikai konyhás nappali, külön wc és erkély.


Rendkívük kellemes és jó ez az elosztás, mert mind vékonyak vagyunk. Amikor a 2,5nmes fürdőbe a 100kilós unokatesóm be akart menni, kitöltötte az egész helyet, megfordulni sem tudott. Mi 3an is beférünk úgy, hogy a gyereket a kád mellett térdelve fürdetem és nem tűnik szűkösnek.


A magassággal nincs gond, de te tudod, mennyi helyet foglaltok.


A 6nmes hálóban van szekrény, rajta tárolódobozok. Befért egy kiságy, mellé babzsákfotel párnával, kisasztal 2 székkel, egy babakonyha, játéktároló és többzsák játék a polcokon plussz mennyezeti lógós tárolókban.


És hely is van a közlekedésre/játékra, igaz, egyszerre csak egy felnőtt és egy gyerek fér el kényelmesen.


A 8nmes hálóban egy franciaágy, íróasztal székkel, 120as nagyszekrény, éjjeliszekrény, komód került, a falakon polcok. Hely is van közlekedésre, tornázni is ott szoktam.


A belmagasság sokat javít a térérzeten, na meg persze az ügyes helykihasználás.



Hamarosan meghirdetem én is a lakást, mert hiányzik a kertesház. Egyet már kinéztem, 50nm, be is rendeztem, ott sajnos nem variálhatóak a dolgok, de nagy nappali, konyha étkező, vendégszoba, nagyon nagy fürdő, külön wc, beépített nagyszekrény és egy lépcső is elfér benne. Mi meg a tetőtéri 30nmen kialakított 2 szobában egy wcvel és egy beépített szekrénnyel leszünk fent.


Jól kell bánni a térrel, voltak nálunk 8an is, nem volt zsúfolt, mikor jön valaki mindig meglepődik, hogy azt hitte kisebb a lakás.

2017. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Mi a párommal mindketten kb 40 nm-en éltünk, mikor megismerkedtünk. Mikor összeköltöztünk, 55-60 alatt nem is néztünk. A 45 még kettőnknek is kicsi lett volna, én személy szerint el sem tudom képzelni, hogy gyerekkel ekkorába költözzek.
2017. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Most mekkorában laktok? Abból azért jobban tudsz szerintem kalkalálni, mint mások válaszaiból. Mi 60 nm-en férünk el ketten, más meg a 8nm-es szobába betesz egy franciaágyat, nagyszekrényt, íróasztalt, és még tornázni is marad hely...
2017. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
...ráadásul most baromi drágák a lakások, biztosan nem vennék úgy, hogy tudom, pár év múlva úgyis eladom. Valszeg kevesebbért fogod tudni eladni, plusz fizetitek addig is a törlesztőt, kamatokkal együtt. Én inkább albérletbe mennék, onnan költözni is lehet bármikor, ha kicsinek bizonyulna.
2017. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Most a szüleim 64 nm-es lakásának egyik szobájában lakunk gyakorlatilag, úgyhogy ennél minden jobb lenne. :D

Kettőnknek biztosan elég lenne a képek alapján is, de élőben is meg fogjuk még nézni persze, amint lehet.

A kérdés a 2 felnőtt plusz 1 kb. öt év alatti gyerekre vonatkozik. Meg ugye még nem tudjuk mikor indul a babaprojekt pontosan és hogy mikorra fog sikerülni egyáltalán. Ezért gondolom hogy talán megoldható lenne hogy első lakásnak megkockáztassuk.

De ha itt a tapasztaltak többségben azt írnák hogy nem lehet elférni akkor jobban átrágnánk a dolgot. Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 15. 10:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi néztünk ilyesmi lakàst. Fotókon hipiszupi volt nagyon tetszett, elmentünk megnézni. Le is mondtunk róla. 2 embernek elég, de mi is babàt tervezünk. Végül egy 54 nm-es 1+2est vettünk, ez az ami nekünk tökéletesen megfelel.
2017. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!