Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek alkalmas egy...

Szerintetek alkalmas egy ilyen nő a gyerekvállalásra? Aki egész életében nem tartozott felelősséggel semmi iránt és a könnyebb utat kereste?

Figyelt kérdés

Van egy volt barátnőm, gimiben végig barátnők voltunk, majd utána is sokáig, de megszakadt pár hónapja.

Én szakma után elköltöztem a szüleimtől, tök alap volt nekem a szabadság utáni vágy. Ő valamennyivel tovább járt iskolába, de ő hallani sem akart költözésről, mert neki jó otthon, pedig őt még anyagilag tudták is volna támogatni. Munkahelyeit 1 napig bírta elviselni, addig lépegetett ki mindenhonnan, míg az apja nem rakta be egy olyan vállalkoázásba (a sajátjába), ahol nem kell semmit, de tényleg semmit csinálnia. Így egész nap jön-megy, konditerem, kozmetikus, tényleg nem dolgozik gyakorlatilag. Mindig olyan pasikat keresett, akik pénzesek és wellnesselgettek meg utazgattak folyamatosan, de ő egyikkel sem költözött össze, mert otthon kényelmesebb.

Most pedig látom, hogy összejött egy nálunk sokkal-sokkal idősebb férfival és már hozzá is ment, jön a baba. Odaköltözött, még bejárónője is van. Jaaa meg mindenhova taxival utazik, mert azt mondta mindig, hogy ő nem kockáztat a jogsival, neki az túl nagy felelősség. Tényleg minden alól kibújt mindig ami felelősség. Csak a könnyű megoldás.

Már nekem is van gyerekem. De én előtte 10 évet éltem külön, albérletben. Mindent magamnak kellett megoldani, nekem a szüleim egy bútort nem húztak odébb. Életrevaló vagyok, beosztom a pénzt és meg tudok oldani bármit. Így könnyű a gyerekkel is... Na de ő? Szerintetek hogy fog boldogulni? Én el sem tudom képzelni. A gyerek nagy felelősség és a gyereknevelés nem könnyű.


2019. dec. 13. 14:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem az én dolgom, nem érdekel más milyen mentalitással nevel gyereket ameddig azzal nem veszélyezteti.
2019. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Neharagudj hogy most ezt írom de nekem te irigynek tűnsz. Neked mindenért megkellett gürizned neki meg semmit nem kell/kellett csinálnia a jó élethez.

De a kérdésre válaszolva, ha olyan mint aminek leírtad valószínű nem fog a gyerek mellett ülni... Majd vigyáz rá más

2019. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Hű! Én IS irigylem az életét 😉

Majd lesz babysittere és pont ugyan olyan marad az élete mint eddig. Csak innentől cuki baba fotókat is kiposztol majd 😊

2019. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy, mert nekem jól esett a függetlenség. És engem becsül a férjem, amiért pl. neki segítek dolgozni, nem hátrálok meg a farhordástól sem, semmitől.
2019. dec. 13. 14:31
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
De azért csak kényelmesebb életed lenne fahordás nélkül azt veszem ki a szavaidból, a barátnőd tuti nem hord fát. 😏
2019. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy hármas mondja. S ha így lesz? Akkor mi van? Az a gyerek is felfog nőni. Nem kell rá irigykedni.
2019. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Ok, neki viszont nem esik jól a függetlenség. Lehet h ő attól boldog ha fugghet masoktol. Továbbra sem értem miért foglalkozol vele. Am meg lehet h öt is ugyanúgy megbecsült a férje. Honnan tudod h nem? Együtt laksz velük?
2019. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Felnő a gyerek, csak nem mindegy milyen körülmények között
2019. dec. 13. 14:45
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Hasonlóan élek,mint te. Nekem a nagynéném gazdag férfihez ment feleségül...én, ahhoz,akit szeretek. :) Neki takarítónő,babysitter, óriás ház 400nm2 milliós költő pénz. Nekem 1 gyerek egy 40m2-es ház állandó házimunka terhesen is ( most várom a 2. babát mire érkezik már 80nm2 lesz a ház) költőpénz max 10 ezer Ft. Irigylem őt,de csak a pénzét és a házát,az életét nem. Állandóan veszekednek,nincs otthon a férje szinte sosem a két gyerek neveletlen nem neveli őket stb stb. Ennek ellenére elfogadjuk a másik helyzetét. Kicsi korában az lett bele verve, hogy gazdag férfihez menjen feleségül,nekem meg azt mondták,hogy, ahhoz akivel megértjük egymást. Emiatt nem tartom rossz embernek,mert ő a könnyebb utat választotta, bár lehet, hogy semmivel sem könnyebb neki.

Javaslom, hogy te se ítélkezz, inkább keresd meg, hogy hol van a saját életedben a probléma. Nem szégyellni való az irigység,de, ezért még nem kell a másikat bántani.

2019. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha már nem tartjátok a kapcsolatot, honnan tudod milyen az élete?

Szerintem senki ne ítelkezzen mások felett, mindenki foglalkozzon a saját életével.

2019. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!