Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárra keresek...

V8asbéka kérdése:

Országúti kerékpárra keresek olyan nyerget, ami egész hosszú távokra (akár egy huzamban 80-100 kilométer is) alkalmas, és persze kényelmes amellett, hogy nem töri ki az ülőkémet. Tudtok ilyeneket ajánlani?

Figyelt kérdés
Az ár mondanám, hogy másodlagos, de egyszer kelljen megvenni, úgy vagyok vele, hosszútávon meghálálja, ha olyan.

2018. jún. 5. 19:33
 1/8 Alex Fly ***** válasza:

Akkor Brooks...

A nyergek Rolls Royce-a.

Mondjuk ehy B17

2018. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csekkolom, köszi!
2018. jún. 6. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Mérd le az ülőcsontjaid távolságát, legtöbbször azért nyom mert nem jó méret. Ha ez ok, akkor állítsd be. Előre-hátra tolni, fel-le húzni és dönteni is lehet, meg kell csinálni jól!
2018. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már egy ideje a klasszikus városi Cruiser nyerget használom outin is. Bénának elég bénán néz ki, de bicajozás után semmi fájdalmat, zsibbadást nem érzek.
2018. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
MTB nyereg volt eddig a vason, de 45 kilóméter folyamatos biciklizés után elég kényelmetlenné vált. Visszaraktam a gyári országúti nyergét, ami ugyan nem volt rossz, sőt, meglepően nem fájt 50 kilóméter után az ülőkém, ellenben ezen a nyergen nincs nyomáscsökkentő kivágás, amit meg is éreztem. Ezért keresek valami olyan nyerget, ami országúti, és nyomáscsökkentő kivágás van rajta.
2018. jún. 9. 19:09
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Akármilyen hihetetlen, nekem a Kínából rendelt karbon TIME nyereg vált be, nulla párnázással, kemény, de tökéletes forma. Se fájdalom ,se zacsizsibbadás.

[link]


Egyetlen hátrányt látok rajta, ha bukásnál ezt az éles peremet az orrán a hátadba kapod, leszúr, mint egy nindzsa.

2018. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon bizarrnak tartom, hogy párnázás nélküli nyereg lehet kényelmes, ellenben mivel sokan használják, lehet csak az rettent engem vissza, hogy még mertem kipróbálni egyet se. Ellenben nagyon nem néz ki rosszul, van olyan színkombinációja is, ami teljesen passzol a bicajomhoz. Egynek nem rossz. Köszi!
2018. jún. 12. 17:45
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"Nagyon bizarrnak tartom, hogy párnázás nélküli nyereg lehet kényelmes"

Én sem bíztam benne, csak tűrhető árban volt, gondoltam kipróbálom, már csak súlycsökkentés miatt is.

Az a helyzet, hogy ha a forma passzol, a párnázás csak ront, egyenetlen benyomódása miatt kiszámíthatatlan, hol lesz kemény és hol puha, olyan dolgokat is elnyom, amihez egy kemény nyereg hozzá sem ér.

Volt egy elvileg ergonómikus, középen lyukas, de vastagon párnázott nyergem, a forgóim alatt égő fájdalmat produkált már 30 km után. Tény, hogy nem nyomta zsibbadósra a zacsit, de a combizmaimat igen.

Ez a karbon izé meg semmit nem nyom.

Persze a betétes bringás nadrág nem árt, de hát országútin az alap.

2018. jún. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!