Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta otthon vagytok gyerekek...

Amióta otthon vagytok gyerekekkel, nektek se végez házi munkát a férj, aki előtte besegített?

Figyelt kérdés
9 hónapos ikreink vannak, amióta megszülettek, egyszer sem segített. Előtte a házi munka kb. 40%-át megcsinálta (ami gyerekek nélkül nem is volt sok), ha éhes volt, kiszolgálta magát. Most sem házi munka, sem az ételt nem képes kivenni a hűtőből.

2019. dec. 13. 22:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%
Miért? Te mennyit segítesz az ő munkájában?
2019. dec. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

Mennyit segítek ah ő munkájában? Sokat. Ellátom a gyerekét és a háztartásunkat, amíg dolgozik.

A korábbi munkám miatt kapott csed/gyed és a vállalt alkalmi munkáim segítenek a megélhetésben.

Ilyen apróságok.


A háztartás és a gyerek nem a nő dolga. A nő dolga hogy amíg cseden, gyeden van, addig ezeket végezze, amíg a férfk dolgozik. Utána közösen, utâna pihen mindenki.


Nem 8 órát dolgozik az egyik, hétvégén nullát, amíg a másik heti 168-at.

2019. dec. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%
12es, arra gondoltam hogy sz Ő MUNKÁJÁBAN mennyit segítesz. Tudod a gyerekezésért te kapod a pénzt az ő munkájáért ő .Tehát heti hány nap mész be helyette hogy pihenhessen? Ha egyet se, akkor nincs semmi jogotok elvárni hogy ő bármit is tegyen otthon.
2019. dec. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyerekezésért kapom a pénzt. Azért kapom, hogy amikor ő dolgozik a munkahelyén, az alatt én a gyerekkel dolgozom.

Nem azért, hogy egy héten 168 órát dolgozom, amig ő 40-et. Jó vicc.

De ha így lenne, akkor a gyereket ellátom, de a háztartáshoz már nem nyúlok, 168 vs 40, akkor a háztartás az ő dolga...

2019. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az én párom pl vàltott műszakol. Vàltozó, mennyi munkája van, van hogy semmi. Bemegy este 7re, eljön reggel 7kor és semmit nem kellett csinàlnia. Másnap alvónapja van.

Ha ilyenkor mondjuk én hajnali egyig takarítok (mindig kb addig szoktam amikor éjszakás), utána óránként kel a gyerekem, utàna èn vagyok egyedül a gyerekre és a hàztartásra amíg az alvónapját tölti, akkor utána pihenjen délután és este, mert a gyerek és a háztartás az én dolgom, nézze végig, hogy rohanok éjjelig mint a mérgezett egér?

Az szép kapcsolat, ugye? Szerinted ilyen leosztásnál, mikor tudna együtt egy órát eltölteni a pár?

(A közalkalmazotti rendszer ugyanez, csak a hozott példán jobban látszik).

2019. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Még egy. Próbálj meg egy 2-3 hónapos csecsemő mellett mondjuk felásni a kettet és ültetni, permetezni stb ha a másik nem segít (vagy a gyerekfelügyelettel vagy a munka elvégzésével)...
2019. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
"a kis matricák mellett" - ???
2019. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Te mennyit segítesz az ő munkájában?"

Tehát szerinted a házimunka csak a nő munkája? :-O Ha nem lenne nős, ha egyedül élne, akkor a férfinek nem is lennének háztartási teendői? :D

Ha a férfinek a "saját" munkájában kell segítség, az olyan, mint amikor a nőnek a "saját" munkájában van szüksége segítségre. De itt most nem ez a téma. Hanem a házimunka, ami közös munka!

2019. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
81%

Kis matrica, ezt én is hallottam már 😊

Az a korú gyerek, akit le se lehet vakarni egy percre se.

2019. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Én apukaként tudok neked írni. A bevásárlást mindig én intézem munka után, vagy ketten a nagyobbik lányunkkal (7) suli után, vagy miután elindult reggel suliba. 3 műszakban dolgozom, ha délutános vagyok, és éjfélre érek haza, akkor is felkelek reggel 7-kor, hogy keltsem a lányunkat, és indítsam suliba, neki csak akkor kell kelni suli miatt reggel, ha reggeles vagyok, és 6-ra megyek. Főzni többnyire a feleségem szokott, néha én, de ha a lányunk a suliban eszik, akkor rendelünk valamit, vagy kifőzdében eszünk, ha hétvégén otthon eszünk, utána vagy én vagy ő mosogat. Ruhákat mindig ő intézi, mosás, utána szárító gépbe átpakolni, kivenni többnyire a lányunk szokta, a sajátját elpakolja, a többit a feleségem rendezi el... Porszívózni, és macska almot kitakatítani én szoktam, pedig a macskát nem én akartam... Számlákat is én szoktam befizetni, mert gyakran járok postán, ruhákat meg ő szokott nézni a lányunknak. Otthon ha kupi van, ő szokott rendet rakni, és a portörlés is az övé. Tavasszal születik a második gyerek, már nem dolgozik, otthon van.
2019. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!