Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy nő otthon...

Szerintetek ha egy nő otthon van a gyerekkel, a férj pedig sokat dolgozik, elfogadható az a hozzáállás, hogy mindent csak a nő csináljon, mert ő van otthon?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 14:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően igen, de mennyi az a sokat dolgozik.

Én mindent megcsinálok itthon, ha a férjem hazajön, már csak a gyerekkel foglalkozzon.

2015. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%

Ahogy az első kérdezte: Mi az a sokat dolgozik, és én még azt is kérdezném, hogy mi az a "minden", amit a nőnek kell csinálnia? Van-e kertes ház, fű, veteményes, gyümölcsfák? Azért nagyon nem mindegy, hogy "csak" a főzés-takarítás-mosás-vasalás a "minden", vagy jön még hozzá egy kis külső körlet is. Vagy a mindenbe a házimunkán kívül beletartozik a gyerekek mindennemű ellátása is, vagyis apuka még csak egy fürdetést vagy esti mesét se vállal be?

Ha a nő megcsinál mindent, akkor a férj a szabadidejében már tényleg foglalkozzon a gyerekeivel. Ennyi szerintem elvárható még egy sokat dolgozó apától is.

2015. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ. Mi az, hogy mindent a nő csináljon? Szerintem a férj a gyerek körül azért akkor is segítsen, foglalkozzon vele, ne rettenjen vissza 1-1 peluscserétől, fürdetéstől.

Ha mondjuk kertes ház akkor a kertet rendezze. De az én férjem bent a lakásban is szokott segíteni, néha összedob egy levest, porszívózik, ilyesmi.

2015. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy milyen munkák vannak otthon, no meg persze hogy milyen a gyerek.

Egy jó baba mellett, aki átalussza a napot, nyilván könnyű rendben tartani egy másfél szobás panelt. Ahol meg a gyerek nyűgös, hasfájós, mittudomén, ott kizárt, hogy anyuka egyedül vigyen egy gazdaságot állatokkal, stb. Persze a két véglet között van még sok felállás, de szerintem mindig az aktuális családtól függ, hogy mi várható el az egyik és mi a másik szülőtől.

2015. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Mennyit dolgozik a férj?

Hány gyerek van?

Mekkora a lakás, ház?

Mi az a mindent? Nem mindegy, hogy egy két és feles panelt kell rendben tartani. Vagy kell füvet nyírni, fát vágni.

2015. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
39%
Igen, elfogadható. Nyilván a férfi nagyobb jövedelmet hoz haza az állandó munkából, plusz neki időre kell végezni mindennel. A nőnek ott az egész nap, úgy osztja be, ahogy akarja. A napi főzés, mosás, takarítás Max 4 óra, de akkor már nagyon sokat mondtam
2015. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
58%

hétköznap igen, hétvégén pedig osszák meg a terheket, legalább részben...

hétvégén a férjemnek fér óra szabadideje van, annyit tud játszani a picivel, több ideje tényleg nincs, sokat utazik a munkahelyére, nem is várom el...


szombaton én néha suliba vagyok akkor egész nap vele van.

ha nincs suli, akkor szombaton pihen a férjem, filmezik, ül a gép eltőtt néha játszik a picivel de nem segít...vasárnap viszont megcsinálja amire kérem...neki jut heti egy pihenőnap...nekem ugyan még annyi se, de szerintem ez így rendben van, hiszen alapvetően az ő vállán a megélhetés felelőssége...akár mennyire is sírnak az anyukák hogy ilyen fárasztó olyan fárasztó...valljuk meg, mennyivel jobb és nyugodtabb itthon lenni mint dolgozni...

2015. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
51%

Szerintme sem mindegy, hogy mileyn feladatok várnak a nőre. A főzés, mosogatás, porszívózás, felmosás bele kell hogy férjen (attól függő mértékben, hogy mennyi idős a kisbaba, egy újszülött mellett nyilván nem lesz idő mindenre, sőt, vannak olyan gyerekek, akik mellett mindent csak alvásidőben lehet csinálni, ha az rövid idő, akkor viszont be lehet fejezni az elkezdett dolgokat este, amikor a férj van a gyerekkel).


Ha nagy a kert, állatok is vannak, akkor az mindenestül akár egész napos tevékenység is lehet, ennek csak egy részét lehet játékosan a gyerekkel együtt csinálni, különben vagy a munka, vagy a gyerek. Erre azt szoktam mondani, hogy legalábbis a GYED-et nem azért kapom, hogy főállásban a háztartást vezessem, hanem azért, hogy főállásban a gyermekemet gondozzam, neveljem. Nem mindig könnyű, de meg kell találni az egyensúlyt. Azért kár otthon lenni a gyerekkel, hogy egész nap mással legyen elfoglalva az anya - szerintem.

2015. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk minden közös munka. A háztartás és a gyereknevelés is.

Sokszor rájövök ezen az oldalon, hogy sikerült egy igen különleges férfit kifognom.

Ő lazán leáll fürdőt vagy wc-t pucolni. Nem veti meg a porszívózást. Ha kell, akkor elviszi egész napra a lányokat, hogy én nyugalomba megfőzzek, kitakarítsak és pihenjek is.

Ő is dolgozik, most már én is.

4,5 évet voltam itthon, de soha nem vágta a szememre, hogy "ő nem csinál semmit, mert minden az én dolgom".

2015. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%

Az en ferjem reggel 7 kor elmegy es este 9 re er haza.

Egyertelmu, hogy ilyenkor mar nem varok el semmit tole, napkozben megcsinalom az alap dolgokat. 12 hetesem van aki nem alszik nappal.

Hetvegen segit, de kerni kell ( ferfi ). Hetvegen o szokott fozni, mert szeret fozni, bevasarolni egyutt megyunk, es elvan a picivel ha en aludnek egy oracskat legalabb hetvegen.

2015. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!