Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mennyit segít a férjete...

Nektek mennyit segít a férjetek otthon baba mellett, és mit dolgozik?

Figyelt kérdés

Nekem segítene, ha kérném, de egyszerűen nincs szívem hozzá. Hajnalban elmegy este 5re ér haza. Gyerek mellett szinte semmi időm kaját is alig tudom megfőzni. (nagyon keveset alszik nappal, és sokat kell vele foglalkozni és nem ő emiatt nehogy félre értsétek)

Párom kőműveskènt dolgozik egyetlenegy segítőivel és rengeteg munkájuk van.

Persze úszik a lakás és alig érem utol magam de egyszerűen nincs szívem elvárni hogy segítsen. Mert míg mondjuk szoptatok és utána rajtam alszik a baba (igaz hogy nem tudok semmit csinálni és foglalkozást igényel,de mindezt ugye a kanapén ülve csinálom ) addig ő a cementet lapátolt egész nap. Vagy épp falazott. Szóval szerintem abban hogy ki mennyit segít gondolom számít a munka jellege is. Nálatok hogy van?



2019. febr. 17. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Már nem baba, mi anno vidéken éltünk , a párom Londonban dolgozott, reggel 6:30 kor indult ( 9 kor kezdődött a munkaidő ) és este 7-8 körül ért haza, tehát értelemszerűen nem volt már mit segíteni, hisz addigra már csak a fektetés maradt. Hétvégén, pár órát élt a hobbijának, de utána mindent csinált, főzni szinte mindig ő főzött, mert nagyon szeret, sokszor hétköznap is így volt. Hazaért , utána főzte a vacsorát de azért mert nagyon szeret főzni, kikapcsolja, közben persze tudtunk beszélgetni.

Egy gyerek mellett azért én nem értem , hogy lehet a háztartással el úszni, mondom ezt , úgy , hogy két óránként szoptattam és kizárólag velem volt el a baba, aki nem aludt napközben csak 3* 20 percet, azt is rajtam.

Heti egyszer felporszívóztam, felmostam addig el volt a pihenő székben, mosogatógép van, mosógép szárítógép van ruhákat akkor hajtogattam amikor este pihengetett a kiságyban én ott voltam a szobában közben hajtottam a ruhákat beszéltem hozzá.

Ha az ember a konyhában van, akkor meg elpakol maga után nem kell nagytakarítást végezni mindig.

Nagyobb takarítást azt hétvégén csináltuk közösen, de semmit nem vittem túlzásba, nem , nincs nálunk kosz, de az ablakot évente egyszer bőven elég megpucolni.


Ja azt nem írtam, irodai munkát végez.

2019. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nagyon sokat segít, mind a háztartásban, mind a kisfiunkkal. A férjem építészmérnök, szóval kint van az építkezésen, nem az irodában ül, de fizikai munkát azért nem végez (néhány ritka alkalomból eltekintve). Én egész sokáig mindent megcsináltam, de újra babát várok és ezt a terhességet nagyon nehezen viselem
2019. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

1es itt is jelentettelek. Húzás!


Kérdező. Mindegy másnál hogy van, ha nektek ez megfelelő.

Mondjuk nálam van elvárás, de a párom magától segít.

12 órás műszak után pl. ő fürdet, mert nem látta egész nap a fiát, öröm neki vele lenni.

Házimunkát megcsinálom de ha itthon van addig vigyáz a gyerekre.

Amit szokott csinálni az a fürdő, néha porszívózni szokott, udvart rendezi, fűnyírás-favágás. És sokat babázik.

2019. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Buszokat szerel, és kérés nélkük is segít, de ha valamit szeretnék, szimplán megkérem, hogy mondjuk mosogasson el, vagy teregessen ki. Pedig ő ia fizikai munkát végez.

Mikor a naggyal voltam itthon, akkor alig láttuk, vízműves volt, ásott, éjjel ia ment, de még akkor is segített.


Szerintem meg lehet oldani gyerek mellett is, mondjuk magadra kotod mosogatas felmosas porszivozas kozben, vagy pihenőszék...

2019. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Irodai munkát végez, vezető beosztásban, így fizikai munka nincs, de stressz van bőven. Este ahogy hazaér, átveszi a gyerekeket, mindig ő fürdet és a vacsi is vele zajlik. Én ilyenkor főzök, takarítok, stb, mert nagyon pici a korkülönbség és nappal max egy hajtogatás vagy egy gyors tésztafőzés fér bele. Neki ez a kikapcsolódás, imád a lányainkkal lenni. Hétvégente ha itthon vagyunk (igyekszünk minden héten az egyik napra valami programot beiktatni), akkor is főleg vele vannak a gyerekek, nem azért, mert kérem, hanem mert neki van igénye rá. A házimunka többnyire az enyém, de csak ő mosogat. 😊
2019. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Meg tudom csinálni a dolgom. És egyes had ne magyarázzak már el mindent. Mert nem azt mondtam hogy nem bírom. És had ússzak már el néha napján ugyan... Nem ez volt a kérdés. Nem kioktatást kértem. :/
2019. febr. 17. 15:38
 7/16 A kérdező kommentje:
És azt sem mondtam hogy ha nem kérem még nem segít. Vagy hogy nem segít magától. Azt írtam hogy nekem nincs szívem megkérni. Ha mégis nagyon szívesen elmosogat vagy kitereget, lánnyal is nagyon sokat van. Fürdet, játszik vele. A kérdésre válaszoljatok légyszi hogy nálatok hogy van és mit dolgozik, de persze nem muszáj elmondani csak hogy fizikai e.
2019. febr. 17. 15:41
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Reggel 7kor indul és elvileg este 8-ra ér haza, irodai munka. Néha viszi reggel a gyerekeket. Bevásárol, hétvégén viszi a gyerekeket akár félnapos programokra is. Amíg kicsik voltak, fürdette őket, most is előfordul, ha mégis előbb hazaér. Szokott mosogatni, porszívózni is, főzni meg bármit, ami épp adódik, de persze ezeket mostanában nagyrészt én csinálom, mivel én vagyok itthon. Hét közben nem szoktunk meleget enni (vagyis csak magamnak dobhatnék össze valamit), a hűtőből meg ügyesen csinál magának szendvicset este :)
2019. febr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem köze nincs a munka jellegéhez, csupán ahhoz, hogy mennyire akarta a gyereket, mennyire tartja egyenrangúnak a párját és mennyire szereti...


Férjem fizikai és szellemi munka után egyaránt ugyanúgy kiveszi a részét a gyereknevelésből és a háztartásból egyaránt. Most, hogy a másodikat várom (és az első még nem jár közösségbe), szinte mindent ő csinál itthon.

2019. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Minimálisat, azt is mondogatni kell. Magától semmit. Vendéglátásban dolgozik.
2019. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!