Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék jó anya, ha a...

Hogy lehetnék jó anya, ha a fáradtság a legrosszabbat hozza ki belőlem?

Figyelt kérdés
Van segítségem, a nagyon nehéz éjszakákon apa besegít, hogy tudjak pihenni kicsit. De ha kevesebbet alszom az átlagosnál, kb olyan szarul viselem már 1-2 éjszaka után is, mint más azt, ha hónapokig nem alszik. Ilyenkor türelmetlen vagyok, és haragszom a babámra, hogy miért nem képes normálisan aludni. Pedig tudom, hogy nem tehet róla. Nem az ő hibája, még csak pár hónapos. Mégis a legrosszabbat hozza ki belőlem a kialvatlanság. És nem arra gondolok, hogy nem alhatok 8 órát egyhuzamban... Hanem amikor óránként kell felkelni. Ilyenkor annyira dühös tudok lenni... Később meg sírva kérek bocsánatot tőle, hogy haragudtam rá, pedig ő semmiről se tehet... Nem azért kel, hogy engem bosszantson. Mégis rohadt szar anyának érzem magam, hogy nem tudom birkatürelemmel kezelni az ilyen helyzeteket... Mi lesz akkor később, amikor már szándékosan fog rosszalkodni meg ilyenek?
2019. dec. 14. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem vagy egyedül. Sajnos enis ilysn vagyok en az elejen csinaltam mikor sokszor kelt ejjel. Mar a faradtsaggal nincs baj. Hanem inkább azzal hogy visít. Ideges leszek es nehezen kezelem aztan marcangol a bűntudat miutan kb kiabaltam vele.. Van egy masik anyuka is azzal is ugyan ez a gond multkor beszeltem vele. Enis ezen gondolkoztam mi lesz kesobb ha mar most turelmetlen vagyok. Figyelj szeirntem ezt fejben kell elrendezni. Tudom nehez. De muszaj mert később ezek a dolgok mikor mar érti rendesen mit mondunk nekik nyomot hagyhatnak benne/bennuk. Tenyleg olyan artatlanok semmirol se tehetnek.. :(
2019. dec. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosìtsd magadban , hogy a faradtsagtòl vagy morcis. Nem kell , hogy jó kedved legyen, ha nem aludtal eleget. Próbàlj meg ne dühös, csak faradt, morcos elègedetlen lenni.
2019. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Aludj vele egyszerre nappal, hasznàld ki a nappali pihenőidèjet
2019. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem pont ez volt. Éjjeli ezredik kelésnél. Kiabàlás, fohászkodás "hogy vinne el az ördög" és hasonló. Lelkiismeretfurdalás napokig.

Most azt csinàlom, hogy kimegyek a vécére és magamnak elmotyogom az összes "mért vert meg veled az Isten?" és hasonló borzalmakat 2 percben, az alatt magamhoz térek és helyreteszem az agyam.

Annyival többet sír a gyerek, de nem kap démonanyai viselkedést.

2019. dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ettől nem vagy rossz anya. Szeretném látni azt az anyukát aki mindig jó képet vág ehhez az éjszakai keléshez. Próbáld pótolni a szunyát napközben amikor a baba is alszik. Mellesleg az is sokat segít hogy néha apuka is megerőlteti magát éjjel.
2019. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk így,nem vagy egyedül. Bár tudom,ez nem segít.

Én a 8 hónapos kisfiammal már 1 hónapja küzdök. Jó alvó volt. Most a szepa,a mozgásfejlődés,a fogzás egyszerre dörömbölt az ajtón. 3-4x ébred éjszakánként,nehezen alszik vissza. Min.fél,max.1 óra az altatás. És 1 óra múlva kezdi elölről. Nálunk apuka csak péntek és szombat éjjel tud besegíteni,mert ingázik a munkahelyére,hajnal 3-kor már indul.

Én is sz@r anyának gondolom magam,türelmetlen,kialvatlan,tehetetlen vagyok. És a tehetetlensèg visel meg leginkább. Azt mondják,vége lesz ennek 1x. Várom a végét.

Tudom,nem segítettem igazán,de egy biztos,nem vagy ezzel egyedül,és ettől nem vagy rossz anya.

2019. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De jó hogy ennyien vagyunk így.

Én már komolyan azt hittem hogy csak én lehetek a világon ilyen szar anya. Azért megnyugodtam hogy nem velem van a baj mert már komolyan olyan gondolataim voltak hogy inkább itt hagyom az apjával mint hogy ilyen szaranyával legyen. Persze erre nem lennék képes mert az életemet adnám érte.

2019. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozok a kerdezohoz.Nalunk mar 2 eve tart a nem alvas ejszaka.Ugyan igy erzek mint te.

Es jo olvasni (bocsanat nem rossz indulatbol irom) h nem csak en vagyok igy.

Kitartast mindenkinek.

2019. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon rosszul tűröm a nemalvást. Kb ugyanezen a vívódások én is végig mentem. 2 dolog segített: tudatosítani magadban, hogy ember vagy és nem gép, és hogy egyikôtöknek sem lesz jobb attól hogy mérges leszel. A másik pedig hogy napközben amikor csak úgy érzed aludj vele. Le kell sz@rni ilyenkor a mosatlant meg porszívót mosógépet és aludni. Fél-egy óra is csodákra képes.

Nálunk a legrosszabb időszak betegség idején van, főleg ha én is beleesem. Először miatta nem alszunk, aztán én meg saját jogon. Az alap a 2 hét. Déli szunya nélkül már világgá mentem volna.

2019. dec. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már az a tudat is jól esik, hogy nem vagyok ezzel egyedül!
2019. dec. 15. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!