Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok is beszólogatnak az...

Nálatok is beszólogatnak az idősebb rokonok? Nagyon szeretem nagymamámat, de kezd nagyon elegem lenni.

Figyelt kérdés

Nem hagyom sírni a babámat. Nem hagyom, hogy addig sírjon, amíg kimerül és ettől elalszik. Amíg pici volt, felvettem, ha sírt. Most 5 hónapos, egész sokat eljátszik magában. Ha nyafog, játszom vele, összebújunk, ha sír, felveszem és megvigasztalom. Nincs minden nyekkre fölkapkodva, de ha hív, ott vagyok neki.

Nagyitól meg folyton azt hallgatom, hogy el van rontva a gyerek. Azért, mert ha sír és felveszem, elhallgat és minden rendben van a kis világában újra.

Most már heti szinten hallom azt a mondatot, hogy el van rontva. De már 5 hetesen is el volt rontva.

Már nagyon unom... Nem akarom megbántani, de ő borzasztó anya volt, megütötte a gyereket csak azért, hogy legyen róla sírós fotó... Ringatás közben cigizett, többször megégette véletlenül a gyerekét. És olyan embert nevelt, aki utálta a gyerekét, és elhagyta, és 25 éve nem foglalkozik a lányával. És ezek után rólam ítélkezik, mert felveszem a síró gyerekemet...


2019. dec. 14. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod nem meghallani. De bizonyára azért mondja mert látja rajrad hogy hagyod hogy dumáljon/bosszant téged. Az ilyen embereket ezek a tulajdonságok etetik.
2019. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva. Leülsz vele, elmondod neki, hogy ő a te babád és úgy neveled, ahogy te akarod, nincs beleszólása. Egyszer elmondta a véleményét, elég volt. Bár én nem bírnám ezt ilyen türelemmel, elég hamar szakadt volna a cérna.
2019. dec. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Áh, annyira haragszom mikor ilyet olvasok. Már hogy a csudába lehetne szeretettel és válaszkész neveléssel elrontani egy babát?? Szerintem tegyél neki egy szívességet, és ne vidd oda az "elrontott" gyereket..
2019. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerosom az ilyen beszolasra azt valaszolta egyszer, hogy nem baj, ha elromlik, kicsereltetjuk. Jo ideig nek hivtak utana vendegsegbe oda, de legalabb nyugta volt a babajaval :)
2019. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő borzasztóan bánt anyukáddal, amiért süt, hogy haragszol rá, de mégis annyira szereted, hogy nem akarod megbántani annyival, amennyit tök udvariasan is közölhetsz: ő te gyereked, így tartod helyesnek. Az még nem összeveszés, ha meghúzod a határokat, elmondod, hogy ha elkapatod, így jártál, és megkéred, hogy ne mondogassa, mert bántó.
2019. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Full közismert tény, hogy nem párhónaposan lehet elkapatni a gyereket, és akkor se a szeretetigényének (na meg a tiednek) eleget téve "kell" elrontani.
2019. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ő idejében még a sírni hagyás és az óramű szerinti szoptatás volt a divat...
2019. dec. 15. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy idő után megmondtam hogy nektek is volt egy dobásotok, de ezt a gyereket már az én jogom elrontani. Majd azt is azért elmagyaráztam hogy más a világ és sok mindent tud a gyermekpszichologia amit akkor nem tudott. Persze volt akinél süket fülekre találtam. Egyszerűen ignorâltam a beszólogatásokat a továbbiakban, így lassan el is koptak.
2019. dec. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!