Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik hangoztatják, hogy sosem...

Akik hangoztatják, hogy sosem akarnak gyereket, azok nem gondolnak bele, mi lesz majd velük idősebb korukban, ki viseli majd gondjukat?

Figyelt kérdés

Olyan ellentmondást nem tűrően írja sok nő, hogy sosem akar gyereket, hogy szerintem igazából nem is gondol a jövőre, csak a jelen helyzetét alapul véve sorolja a dolog hátulütőit. Márpedig a gyerek a jövőnk bebiztosítása is egyben, egy utód, aki majd gondoskodik rólunk, amikor mi már esetleg nem fogunk tudni.


Persze, nagy úr a kilátástalanság, az anyagi bizonytalanság, és sokan azt is mondják, hogy sok a gyerekkel a zűr, lekorlátoz, béklyót helyez a szülőkre, hatalmas felelősség, vége a nagy szabadságnak + sok nő az alakját félti... Viszont a tudat, hogy lesz valaki, akire majd az öreg években rábízhatod magad, nagyon meghatározó kéne, hogy legyen.


Szerintetek miért van, hogy ennyire elhamarkodottan jelenti ki sok nő, hogy sosem szeretne anya lenni? Ennyire elburjánzott a "carpe diem" felfogás, és nem gondolunk a jövőre? A kormány szerintem hiába tesz sok erőfeszítést, hogy a dolog jobbra forduljon, mert ez sok nőnél már eleve eldőlt fejben: hogy nem és kész.


Hogy látjátok ezt? Miért nem akarnak a nők gyereket? Vagy nagyjából felsoroltam az okokat?



2018. dec. 16. 10:34
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
95%
kicsit önző dolog azért gyereket csinálni szerintem, hogy legyen majd aki kitörli a segged 80 éves korodra
2018. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
92%

Olvass bele itt néhány elkeseredett, elhagyott, kizsigerelt anya írásába megérted miért nem akarnak a nők gyereket.

nem tudom miből gondolod, hogy a gyerekek gondoskodnak idős szüleikről, a többség nem teszi.

2018. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
94%
férfi vagyok, szintén nem akarok gyereket, de most te elvárod a gyerekedtől, hogy gondoskodjon rólad? ha pl elköltözik kanadába mert ott mindig jobb lesz a helyzet, akkor hogyan fog rólad gondoskodni? ez miatt biztosan nem akarok gyereket, majd ha nem fogok tudni magamról gondoskodni, bevonulok egy öregothonba.
2018. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%
Aki azért akar gyereket, hogy majd kegyen, aki ápolja, az inkább ne is akarjon gyereket.
2018. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ez a fő cél, persze, de az a normális, hogy miután fiatalkorában én kiszolgálom, öregkoromban én leszek majd ráutalva. Ez az élet körforgása.
2018. dec. 16. 10:47
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
ismerek egy idő néni 74 éves, van 3 gyereke egy se gondoskodik róla, mert 2 olyan, hogy még karácsonykor se mennek hozzá, egy meg itt ott meglátogatja, most kérdezzem meg tőle, hogy ilyen helyzetben csinált volna gyereket ha ezt tudja?
2018. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
97%

Fiatal korában nem kiszolgálod, hanem gondoskodsz a szükségleteiről amit ő nem tud megtenni!

Egy gyerek nem kéri, hogy megszülessen, ha szülő leszel, a fentieket te vállalok, önként.

Jó persze, a gyerek segít, ha már szükséges, de nem rendelkezhet az élete felett viszonzásképp!

2018. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
94%

Jav:

vállalod

rendelkezhetsz

2018. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
91%
Nem Kínában vagy. Ott nincs nyugdíj. A fiúgyermek értékesebb.
2018. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
Én nem akarok gyereket, azért pláne nem, hogy majd rajtuk élősködjek idős koromban, mint rajtam az anyám. Akkor inkább otthonba vonulok, ott meg lesz, aki figyel rám.
2018. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!