Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akarok gyereket, de félek a...

Akarok gyereket, de félek a nehézségektől és a kötöttségektől. Ti a helyemben vállalnátok vagy nem?

Figyelt kérdés

Van pár félelmem:

- Terhességi csíkok


- Lógó mell a szoptatás miatt


- Félek, hogy tönkre megy az alakom, mert nem azért dolgoztam annyit az alakom miatt, hogy utána kárba menjen az eddigi munkám.


- Az a nő, aki gyereket szül, az nem nő többé (megszólják, ha elmegy bulizni, vagy kicsit kikapcsolódni)


- Félek, hogy nem leszek jó anya, vagy hogy az apját jobban fogja szeretni (sok anya rengeteget foglalkozik a gyerekével, az apa meg max 1 órát, és a gyerek mégis az apát rajongja körül).


- Állandóan csak a gyerek lesz a téma (a nőverem is most szült, és eddig [a családon kívül] még senki nem kérdezte, hogy ő hogy van, csak a gyerekről kérdezgették)


- Nem akarok folyamatosan éjszakázni. Ha nem tudom magam kipihenni, akkor ingerült és ideges leszek, amire rámehet akár a házasságom.


- Félek a szüléstől. (Sokszor a nőgyógyásznál is feszengve érzem magam. Félek, hogy a szülésnél mégjobban be leszek feszülve, mert ott nem csak egy orvos van. Meg úgy magától a szüléstől is félek.)


És amitől a legjobban félek: SOSE LESZ VÉGE AZ IDEGESKEDÉSNEK

Amikor még kisbaba, akkor azért, mert felsír éjjelente.

Amikor dackorszakban van, akkor hisztizni fog. Sok gyereket látok ilyenkor, hogy földhöz vágja magát, és elkezd hisztizni. Azt a szégyent nem szeretném.

Amikor már nagyobb, akkor azért, mert milyen az iskolai teljesítménye, vagy bántsák a többiek.

Amikor kamasz, akkor meg azért, mert lázadni fog. Onnantól kezdve megváltozik a kapcsolatunk, nem fog nekem elmondani szinte semmit.



Szeretnék gyereket, de mindig úgy képzelem el, hogy mintagyerekem van. Voltam egy ismerősömnél, és mondta, hogy kész rémálom a gyereknevelés. Aztán végiggondoltam, hogy én milyen voltam, meg mások milyenek voltak.

Ez engem egy kicsit elbizonytalanított.


Így érdemes lenne vállalnom gyereket?



2019. dec. 21. 19:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2019. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
A leírásod alapján semmiképpen! Nem tudom, mennyi idős vagy, meg változhat, de amíg az ellenerv listad nem csökken legalább a negyedére, addig gondolati szinten se vállalj.
2019. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Köszönöm az eddigi gyors válaszokat!
2019. dec. 21. 19:36
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem. Éretlen vagy még a gyerekvállaláshiz.

Az évek előrehaladtaval a melled lógni fog amugy is, a bőröd rancos lesz, az alakod tönkremegy majd.

A többi meg szinten olyan, hogy csak kifogás....

Amig igy látod, higy nem azért dolgozol a testeden, hogy egy gyerek tönkretegye, addig túlságosan is önző vagy ahhoz, hogy anya légy.

2019. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Nézzük pontonkent:


Terhességi csík, logó mell: hidd el valamikor a 20-25. hét között elengeded ezeket, mert át rendeződik az értékrended. Amúgy, ha annyira lógna a melléd, meg mindig megcsinaltathatod. Igaz, nem olcsó.


Alak. Ha eddig megdolgoztal érte, mi akadályozna meg abban, hogy miután kicsit fellélegezhetsz a baba mellett, újra sportolj? Egyébként megsúgom: ha aktív maradsz és nem zabálás, akkor helyrehozhatatlan karok nem fognak jelentkezni az alakodban.


Szard le mások véleményét és menj el bulizni.


Mert az apa a laza szülő. Anya nevel és keménykedik. Apa meg csak mókázik. Fektessetek le előre szabályokat, hogy nem te leszel a rossz zsaru mindig. Egyébként en mindenhol azt látom, hogy a gyerekek az anyukajukhoz ragaszkodnak jobban. Szoval ettől nem kell nagyon felni.


Nagyon egyszerűen leszerelés őket. Ha nem akarsz a babarol beszélni, bár valószínű akarni fogsz, akkor egyszerűen közlöd, hogy keressenek ha másról akarnak beszélni.


Az alváshiányt nem fogod tudni elkerülni, de pl hétvégente az egyik nap nyugodtan kelhet apa is. Fejest le előre tejet, ő meg megeteti. Te pedig ki alszom magad.


Jah. Terhesgondozason nekem azt mondta a doki, aki nem fel a szülestol ott általában gondok vannak fejben.


Az aggódás valóban nem fog elmúlni.


Érdemes-e gyereket vállalnod? Szerintem még nem. De amikor eljön a pillanat ezeket a dolgokat mind el fogod engedni.

2019. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Ezek a félelmek bennem is megvannak. De tudod mit, inkább legyen, mert legalább egy kicsit is, de van fogalmas a dolgokról, és jobb ezekre már előbb rákészülni lélekben. Sokan csak úgy minden nélkül vállalnak gyereket, meg a csokra, vagy mert csak, mert kell...és nem is érdekli őket se a gyerek lelki világa, se jóléte. De inkább olyan legyen egy ember, mint te, aki aggódik, mintsem aki magasról xarik az egészre.

De nem kell félni. Egészséges táplálkozással, elég mozgással a plusz kilókat simán lefaragod, valamint a terhesség és anyaság ad egy pluszt a nőiességhez szerintem, kicsit szélesebb csípő, nagyobb mellek, nem olyan rossz az ;)

A rokonok sosem lesznek tökéletesek :D Te meg tanuld meg elterelnia témát.

Nem tudom, milyen környezetben élsz, de ahol én élek, ott egyáltalán nem divat már, hogy az anyukák ne mehessenek el néha barátnőzni vagy ilyenek. Ez már nagyon ódivatú, ilyenek miatt se aggódj.

A többi neveltetés kérdése. Én hiszem, hogy nemcsak látni, de hallani is kell egy gyereket, és ha meghitt lesz a kapcsolatotok, nem fog csalódni benned, akkor megbízható kamasz és felnőtt is lesz.

Minden félelmem ellenére néha álmodok olyat, hogy ketten a párommal közrefogunk egy babát, én pedig a legboldogabb vagyok ezen a földön. Ezt az érzést egyszerűen le se lehet írni szavakkal.

2019. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj de te nem akarsz gyereket hiába állítod. Ha mégis odajutsz h mégis szülsz, ne aggódj a felsorolt dolgok közül kb egyre sem fogsz gondolni mert nem lesz időd úgy leköt a baba 🙂 A saját példámat le tudom nekes írni, hátha segítek vele kicsit reálisabban látni a dolgokat. Én is féltem h lógós lesz a mellem, nem lett az mert nem sokáig szoptattam, de változott, igazából nem vészes kategória. A szüléstől is féltem de csak a terhesség utolsó hónapjáig, onnantól alig vártam a végét ( ezt én sem hittem el másnak csak amikor megtapasztaltam). Az alakodat simán vissza tudod szerezni, emiatt nem aggódnék, nyilván ha zabálsz akkor nem fogsz lefogyni. A többi amiről írsz jön magától, amikor benne vagy ezeken nem agyalsz. Valahol izgalmas is, láthatod milyenné cseperedik a gyereked. Igen, lesz hiszti, betegség, egyet nem értés, gondok, na meg a féltés, az sose múlik el. Nekem is az életem része, ez vele jár. Az h ez mekkora boldogság mégis, úgyse tudod meg csak ha már van gyereked. Legjobb dolognak tartom az életben, de nehéz. Igazából belejössz, és az amit ma fontosnak tartasz, az lehet utolsó helyre kerül az életedben, és nem azért mert rákényszerülsz, hanem mert megváltozol te magad.
2019. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Nemnemnem es nem!!!! Ha ilyen lennek mint te ne vallalj gyereked nem neked valo. Fogadj akkormar örökbe. Lesznek csikjaid hizni is fogsz sot meg ha szoptatsz logo melled is lesz.ha ilyenek szamitanak neked..... Neked nagyon nemvalo gyerek. Ez ezzeljar es nagyon is megeri. Tele vagyok csikokkal meghiztam tobb mint 20 kilot. 44 voltam es 70re hiztam de kinem szarja le????? Pont nem ez erdekel es a normalis epp eszu anyakat ez nemzavarja. Szoval eszedbese jusson szülni legyszives.
2019. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Még nagyon fiatal vagy, az is lehet, hogy ez idővel változni fog. De most egyelőre biztos nem való neked gyerek.
2019. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem sem akarsz egyáltalán gyereket. Nem kell gyereket vállalni, egyáltalán nem kötelező. Az ég világon semmi baj nincs azzal ha valaki sosem vállal gyereket. Az emberek nagy részének egyáltalán nem való. És nagyon nagyon becsülendő ha valaki be tudja látni, hogy nem való neki gyerek ahelyett, hogy csak azért is bevállalja mert "így szokás".

Aki nem úgy áll hozzá, hogy hú de imádná ezeknek a felsorolt dolgoknak minden percét az ne is vállaljon gyereket.

2019. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!