Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is bunkó voltam?...

Szerintetek is bunkó voltam? Mi a helyes reakció ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Tegnap a villamoson leült velem szemben egy anyuka az 1-2 év körüli kislányával. Nagyon aranyos kis gyerek volt és folyamatosan nézett meg mosolygot rám, aztán integetett is, amire kedvesen reagáltam és visszaintegettem neki. Aztán egyszer csak elkezdte felém nyújtani a kis kezecskéit, mintha az ölembe akarna ülni. Az anyukája próbálta elterelni a figyelmét, de nagyon akaratos volt és elkezdtett sírni is. Nem nagyon tudtam hogyan kellene lereagálnom, hisz egy idegen kis gyereket nem szerettem volna az ölembe venni, plusz az anyukája se hiszem, hogy örült volna, bár nem mondta. Elkezdtem hozzá beszélni, hogy nem sokára leszállok, maradjon inkább az anyukája mellett. Erre a hátam mögött hallottam, hogy 2 nő arról beszél milyen bunkó vagyok, hogy nem veszem át a kicsit, mikor látom, hogy az anyukája nem bír vele. Szerintem nagyon ritka az ilyen szinten barátkozós gyerek, sose találkoztam még ilyennel és szerintem nagyon bizarr lett volna, fordított helyzetben én nem adnám egy teljesen idegen csaj kezébe a gyerekemet egy tömegközlekedési eszközön. Nektek mi a véleményetek erről?
2019. dec. 28. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó. Én pl. nem engedném egy idegen ölébe a gyerekem, beszélgetni lehet, játszani is de az ölébe ne üljön már. De lehet ez csak az én véleményem. A másik 2 kibeszelo szatyorral meg nem kell foglalkozni, ilyenek mindig is lesznek.. Bár nem értem hogy gondolták ők is.. Fura. 😀😀
2019. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó. Gondolom anyuka sem örült volna annak,hogy egy idegen ölébe van gyereke. Miért nem montad annak a két banyának hogy "Akkor vegyék fel Önök az ölükbe,anyuka biztos örülne."?
2019. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jól viselkedtél, meg a leírásból úgy veszem ki, a kislány anyukája is rendben találta. Azt találnám inkább furának, ha egy vadidegen gyereket az öledbe vennél, csak mert elkezd sírni.
2019. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben jól cselekedtél mondom ezt, mint anya és kisgyermeknevelő. A kisfiam ovijában szoktak néha megkérni a gyerekek pl. vegyek ki valamit a szekrényéből. Mindig mondom nekik, hogy szívesen segítenék, de a dajka néninek vagy az óvónéninek szóljanak.
2019. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kínosnak érzetem, hogy a sírás miatt mindenki minket nézett és nem szerettem volna még szóváltásba is kerülni a 2 rosszindulatú nővel.
2019. dec. 28. 16:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem veszem át a kicsit, mikor látom, hogy az anyukája nem bír vele."

Na én itt simán leoltottam volna a két nőt. Azért mert nem bír vele??? Könyörgöm nem te vagy az anyja. Nehogy már egy idegennek kelljen nevelni más gyerekét mert ő nem tudja. Nem is értem hogy gondolhatja valaki, hogy idegenként majd te pesztrálod más gyerekét. Ez egyik oldalról sem korrekt.

2019. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem ilyen volt, most is barátkozósabb, egyszer adtam valaki kezébe, mikor nem tudtam elővenni a bérletem, mögöttem sor volt, a buszvezető meg nem engedett leülni, amíg meg nem mutattam. Sima hisztinél nem engedném és nagyon furcsán néznék, ha valaki azt mondaná “adja csak ide a gyerekét, hisz ide akar jönni”


A nénikkel nem volt rendben valami, ne aggódj ezen

2019. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

Én egy ponton túl nem szoktam engedni a gyerekemnek a barátkozást. És az nem az ölbe kéretőzés, hanem bármi, ami több annál, mint hogy pápázik vkinek és az kedvesen mond 1-2 mondatot. Egyszer egy néni oda akarta nyújtani neki a virágját vagy mit játszani. Mondtam, hogy ne, mert ne szokja meg a csecsemő, hogy idegenek tárgyait el lehet kunyizni és egyáltalán nem is illik idegenekkel indokplatlanul kontaktálni a járműveken. 1 évesen a "pàpá" oké, pár hónap múlva már szólni fogok azért is.

Szerintem a szituban az anyuka hibázott. Én amúgy nem szeretem a gyerekeket és biztos ideges lennèk ha egy úton, amiért fizettem és jogom van a nyugodt utazáshoz, egy idegen ember kölyke zavarkodna.

2019. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!