Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 évesem pofon vágott. Mi...

2 évesem pofon vágott. Mi ilyenkor a helyes reakció?

Figyelt kérdés
Nemsokára 2 éves lesz a kisfiam. Soha nem bántjuk. Néha kiabálok, nem vagyok rá büszke, de igen, ezt bevallhatom. Nem vagyok annyira türelmes, mint lennem kéne, többet várnék el magamtól. De most megdöbbentett. Ültünk, elpakoltuk a játékait közösen, ahogy szoktuk, mert megbeszéltük, hogy utána porszívózunk. Szokott benne segíteni. Elpakolás végén szét akarta szórni a játékait újra, amit megakadályoztam. Odaültem vele szemben a szőnyegre, hogy nem szabad, mert most porszívózni fogunk, ahogy megbeszéltük. És utána majd játszunk. Teljesen higgadt voltam és nyugodt, többször is elmondtam, hogy mi következik. Erre ő bepörgött és tiszta lendületből pofon vágott. Olyan szinten ledöbbentem, hogy reflexből visszaadtam neki, és ő eldőlt a szőnyegen, mert elveszítette az egyensúlyát ültében. Aztán mondtam, hogy ezt nem fogadom el soha, és ilyet nem csinálunk. Teljesen hiteltelen volt, amit mondtam, hiszen én is visszaadtam. Össze vagyok zavarodva most lelkileg, el sem hiszem, hogy ilyesmi történt. Nagyon kedves kisfiú, sosem bánt, nem is nagyon hisztis, csak minimálisan. Honnan jött ez most neki, és mit kellett volna tennem? Úgy érzem, nagyon nem jól reagáltam le a helyzetet. Tanulni akarok, hogy mi ilyenkor a teendő? Tapasztalt anyukák, segítsetek, kérlek!
2015. okt. 13. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én ilyenkor határozottan megfogom a kezét, hogy ezt nem szabad, majd megsimogatom a kezével az arcom, hogy anyát "ciróka marókázni" kell, nem szabad bántani. És mondom neki, hogy ez nekem fáj, és most szomorú vagyok.
2015. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Korábban volt egy harapós korszaka, akkor sokszor csináltam én is ezt, hogy elmondtam, hogy fáj. Amikor sírást imitáltam (néha 1-1x már sírtam is a jelenlétében), akkor mindig hangosan kacarászik, azt hiszi viccelek.
2015. okt. 13. 09:50
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Az én kisfiam nagyon pofozkodós. 14 hónapos, ha valamiért haragszik, egyből felpofoz. Soha nem bántottuk, még kiabálni sem hallott minket, csak erőteljesebben irgum-burgomozni. Én azt szoktam, hogy lefogom a kezét, megsimogatom vele magam, hogy szeretni kell anyát, nem bántani. Meg, hogy én sem bántalak, mert szeretlek, te se bánts, mert fáj, sírni fogok. Ő erre elkezd egyből simogatni. Néha már eleve úgy pofoz, hogy utána egyből simogat is. Nem tudom mikor lesz már vége ennek a korszaknak.
2015. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dackorszak, ezzel jár. A kezét finoman, de határozottan le kell fogni és ott tartani. Közben elmondani, hogy nem szabad. Párszor meg fogja isméteni, akkor ugyanezt az eljárás.
2015. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem arcon harapott a fiam egy hasonló szituban, ugyanúgy kapott reflexből egy fülest. Nem vagyok rà büszke, de piszkosul fàjt a harapàs.


Azóta sem fordult elő ilyen, bàr ütni màr próbàlt. Olyankor a kezét fogom meg.

2015. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem pont tegnap rúgott meg a 2 évesem, hasonlóan banális okból kifolyólag.

Én lefogtam a lábát, és a szemébe nézve elmondtam, hogy ez nagyon fájt, ilyet nem csinálunk soha, most anya szomorú, megy takarítni. Nagy durcásan mondta, hogy "jó". Otthagytam, pár perc múlva már ott toporgott a lábam alatt, piszkálta a nadrágomat, próbálta felhívni magára a figyelmet. Mondtam neki, hogy most hagyjon, megbántott. Elszaladt, majd szintén pár perc után visszajött, és azt mondta "bocsánat anya".


Utána megbeszéltük a dolgot, és ment minden a régi kerékvágásban.


Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mi a helyes reakció, nálunk így alakult most, egy alkalomból nem akarok hosszútávú következtetéseket levonni, de úgy tűnik bevált, mert megértette, hogy rosszat tett és ilyet nem szabad.

2015. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!