Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz munkát találni...

Mennyire nehéz munkát találni Magyarországonk 1 éves kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön élünk, épp sikerült találnom tanulmányaimhoz megfelelő állást is, viszont a férjemmel babát is tervezünk és majd babástul költöznénk haza Magyarországra. Milyen otthon a helyzet, mennyire nehéz munkát találni babástul? Pest olyan 60 km-re van tőlünk, mindenképp ott szeretnék elhelyezkedni valamilyen HR cégnél mint a Hays vagy Egon Zehnder. Gondoljátok, hogy babástul nehéz lesz vagy sem olyan távolságra dolgozni és hogy nem hajítják az önéletrajzom a kukába a kisgyerek miatt? Ami a szakma dolgot illeti, külföldön végeztem az egyetemet, német és angol perfekt, addigra a mostani munkámból kifolyólag lesz olyan mondjuk 1 évnyi tapasztalatom HR, recruiting terén. Nem tudom, hogy most költözzünk haza és keressek ott munkát és onnan menjek gyedre, vagy pedig vállaljam ezt el itt külföldön és otthon babástul meg majd lesz valami...

2019. aug. 31. 17:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

1 éves gyerek mellől hogyan mennél vissza dolgozni? Kicsi ám az 1 éves nagyon. Ebbe is érdemes belegondolni először.


Ha talpraesett vagy, találsz munkát, de tény, 1 éves gyerek anyjaként nem fognak utánad kapkodni. Szerintem ezt te is tudod.

2019. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Miért akartok hazaköltözni? Ne értsd félre, mi is most költöztünk haza. Én előbb itthon dolgozom egy évet és utána kezdünk neki a babatervezésnek. Eszembe nem jutott volna kint szülni, meg gyerekkel költözni. Rengeteg papírmunka van a hazatelepülés után. A munkakeresés mellett az egy éves gyerekkel még azt is intézheted. Munka miatt ne aggódj, biztosan találsz, de gyerek nélkül könnyebb.
2019. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem folyékony angol-német tudással és dolgozni akarással simán találsz munkát, főleg ha bevállalod a toborzást is (itthon ez nem valami klassz meló, mert alig van használható munkaerő, úgyhogy igazából egész nap túrhatod mások adatlapját linkedinen, hogy honnan happolj el valakit). Más kérdés, hogy mennyire lesz rugalmas az állás. Az általad említett cégeket nem ismerem, de dolgoztam multiknál, és nagyon változó ki hogy áll hozzá? Ha talán a főnököd normális is, biztos lesz legalább 2 kollégád, aki megszól, mert neked gyereked van, és egyébként mi a f.xt képzelsz magadról, hogy te emiatt nem túlórázol csak úgy akármikor. Ha hittetek a propaganda szövegnek, ne gondold, hogy itt "családtámogatás" van, mert nincs, sőt. Az oktatás és az egészségügy színvonaláról meg ne is beszéljünk.


Nem mondom, hogy maradj kint mindenáron, ha hazavágysz, de azért nem sietnék annyira.

2019. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sajnos családi okok miatt kell hazaköltöznünk, úgyhogy ha akarok, ha nem, úgyis muszáj lesz jövő évig valamikor. De férjemmel a baba dolgot sem akarjuk halogatni, ő már 35 éves és nagyon szeretne már. Nemrég született az unokatestvérének babája és hát hajaj nagyon le volt csüggedve...nem akarom őt váratni már, várattam őt az egyetem miatt 6 évig, nem akarom, hogy a házasságom emiatt menjen tönkre. Köszi a válaszaitokat, majd kiokoskodok akkor valamit.
2019. aug. 31. 18:01
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Ha mindenképp költöznétek, szerintem inkább gyerek előtt. Mi csak pár utcával költöztünk arrébb két kisgyerekkel de rémàlom volt így az egész ügyintézés-költözés. Gyerek nélkül jobban tudsz a munkahelyek közt válogatni, és ha bedolgozod magad, visszatérve talán kialkudhatsz home office-t, ami ilyen távolságból ingázva nem mindegy.
2019. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek a többi válaszolóval, szívás gyerekkel költözni. Viszont a munka miatt ne aggódj, ha értékes tudásod van, akkor kapkodni fognak utánad, annyira nagy a munkaerőhiány.


Ami rázósabb lehet, hogy milyen munkarendbe és hogy hová rakod az egyéves gyereket, mert iszonyú helyhiány van a bölcsikben.


// Nem mellesleg megküzdhetsz a magyar társadalommal is, ahol máglyán égetnek el, ha a gyereked kétéves kora előtt te egy fél napra is visszamennél dolgozni. //

2019. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is legszívesebben otthon maradnék, de a kölcsönt is kell valakinek fizetni. Így gondoltam én is, hogy gyerek előtt könnyebb lenne a munka is meg az intézkedés is. Köszi a véleményeteket.
2019. aug. 31. 19:03
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem még mindig, miért kell a CVbe beleírni, hogy gyereked van. Ha nem kezeled magad hendikeppesként, akkor nem fognak rád úgy tekinteni.


De azt tudni kell, hogy itthon valóban máglyára küldenek az ősanyák, ha ilyen hamar visszamész dolgozni.

2019. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az ősanyák véleménye nagyon nem érdekel, szerintem foglalkozzon szépen mindenki a saját életével, az ősanyák meg a csemetéivel :)
2019. aug. 31. 20:27
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
9: helyes. Akkor nincs mitől félned, nagyon simán fogsz melót találni.
2019. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!