Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaúszás veszélyei? Tapasztal...

Babaúszás veszélyei? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

3 hónapos lesz a Babánk, szeretnénk babaúszásra hordani.

Felek a fertőzésektől, a babáról általában kérnek orvosi alkalmassági papírt, hogy nem beteg de aki hordja a babát arról nem, sajnos pedig kötelezővé tenném (főleg nőgyógyászatilag)

Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban, kaptak e valami fertőzést emiatt?

Borsodban élünk Miskolc környéken, tud valaki esteleg a környéken jó, megbízható babaúszást?

Előre is köszönöm.



2020. jan. 5. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukára vonatkozó veszélyekre vagy kíváncsi?

Ugyanaz, mintha uszodába vagy strandra mennél.

A babától sem tenyészetet kérnek, hanem általános orvosi alkalmasságit. Pl. nincs komoly szívbetegsége stb.

2020. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet uszodaszemölcse.
2020. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Általánosságban kérdezem, hogy ki milyen fertőzéssel találkozott az úszásból adódóan.


Igen tudom, hogy a babáknak is csak az általános betegségre adnak.

Bár én úgy gondolom, hogy ők kevésbé fertőznek meg mást, mint mondjuk egy felnőtt igénytelenség.

2020. jan. 5. 13:57
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Én a fülét félteném, a szemét, meg az esetleges nemi fertőzésektől.
2020. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
10 hónapos a babánk, 3 hónapos kora óta hordjuk heti kétszer babaúszásra, nekünk annyit mondtak érdemes előtte rotavirus ellen beoltatni, de ezt egyébként is megtettem volna. Soha semmit nem kapott még el az uszodában, nagyon szeretünk járni.
2020. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5-ős vagyok. Amúgy meg ez a minden alkalommal orvosi papír nagy butaság, egyébként is tényleg csak arról kérnek hogy nincs-e valami komoly baja pl szívbetegség, ahogy az első is írja. Őszintén szólva pl mi minden heten kétszer ülhetnénk az orvosnál ha minden alkalommal kérnek, ami sokkal nagyobb picitanya a sok beteg gyerek között, plusz pl egy vírusfertőzés lappang is, meg lehet az orvos se tudna kiszűrni szerdán, szombaton meg lehet már lázas és fertőz előtte napokkal. Amúgy én tök pozitívan álltam hozzà, felhívtam az oktatót akihez mentünk, elmondta, hogy nem szoktak elkapni a gyerekek semmilyen cifra dolgot, így én nem is aggódtam tovább. Ha ennyire félsz lehet még hanyagolnotok kellene ezt, mert így nem élmény lesz hanem folyton stresszelsz majd hogy mit szedett össze.
2020. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

"Bár én úgy gondolom, hogy ők kevésbé fertőznek meg mást, mint mondjuk egy felnőtt igénytelenség."

Tudod hány babának lesz gombás fertőzése a pelus miatt?

De az utolsónak igaza van. Ha ennyit gondolsz ezekre, akkor még ne menjetek, mert nem élveznétek.

2020. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a babának se kértek orvosi papírt. Eddig szerencsére egyikőnknek se lett baja.

Miskolcon úgy láttam, hogy a barlangfürdőben van babaúszás.

2020. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hat ha már a babának gomba fertőzése van az szemmel látható az a szülő meg felelőtlen aki így viszi egy ilyen helyre.

Viszont olyan helyen dolgozom ahol látom, hogy mennyi nő igénytelen magára, persze nem ruházatilag.


Minden fele képen várok meg a kezdéssel. Bár már a védőnő mondta, hogy nyugodtan vigyem ha gondolom.

2020. jan. 5. 18:10
 10/15 A kérdező kommentje:

Meg az lemaradt: nem arra gondolok, hogy minden egyes alkalommal adjon a gyerekorvos igazolást, hanem arra h a kísérőnek legyen mondjuk egy tenyésztése, anyukának.

Szerintem ez egy logikus dolog lenne.

2020. jan. 5. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!