Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 év és 2 gyerek után most...

4 év és 2 gyerek után most mennék vissza dolgozni és a tapasztalatokra vagyok kíváncsi, ti hogyan oldottátok meg a munka, gyerek, háztartás, feleség négyesének harmóniáját?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem lesz elég időm a gyerekekre, a háztartásra és este már fáradt leszek apához, ráadásul mikor fogok készülni a továbbképzésekre. Hogy oldjuk meg a bölcsibe, oviba menést ilyenek. Szóval már várom, hogy visszatérjek a munka világába, de úgy látom ez csak úgy megy ha az ember felad bizonyos dolgokat. Ja és akkor még arról nem is volt szó, hogy mikor főzzek. Kicsit megrémiszt ez a várható új helyzet. Kérlek írjátok le nálatok ez hogy ment.
2015. jan. 8. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból szerencsém volt, hogy anyukám sokat segített és annyiból rossz, hogy a volt férjemről ekkor derült ki, hogy mennyire használhatatlan és egy hisztis kamaszgyerekként viselkedik.


Amit én tapasztaltam: a háztartási munka picit kevesebb, mint amikor egész nap otthon voltam a gyerekekkel.

Amit tudsz, egyszerűsíts: nekem a gyerekek kaptak játéktárolót (Ikea-Trofast, nagyon jó!!!) és az ő feladatuk lett a játékaik összepakolása. Én kivágtam minden fölösleges vackunkat és ami maradt annak csináltam helyet, így a takarítás rövidebb ideig tartott mert nem volt minden szanaszét.

Főzni nem lehet minden nap munka után, ha tudsz fagyassz le kaját vagy rendeljetek kifőzdéből.

Akit tudsz, fogj be. Ha van lelkes nagymama, tesó akik szívesen vállalják, akkor vigyázhatnak a gyerekre. Ha van a közelben anyuka akinek a gyerekével jóban vannak a tieid, akkor be lehet osztani, hogy néha bevállaljátok a másikét.

A férjet pedig be kell fogni, nem a te egyedüli feladatod a háztartás és a gyereknevelés.

2015. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 éve dolgozom már, 5,5 évet voltam otthon előtte.

Eleinte rohadt nehéz volt, nekem több hónap kellett, mire megszoktam. Egyedül csináltam mindent, mert a párom akkoriban rengeteget dolgozott, 6-18-ig egyedül voltam a gyerekekkel.

Este érdemes mindent előkészíteni, ruhákat kiválasztani, táskát összepakolni stb.

Én a vasalást és a főzést hanyagolom, inkább pihenek helyette :) Nem hordunk inget vagy olyan ruhát, ami csak vasalva mutat, így elég alaposan kirázom a ruhákat teregetés előtt. Pedig régen szerettem vasalni, de beláttam, hogy ennyiünkre iszonyat időrabló tevékenység heti 4-5 órát a vasaló mellett állni.

A főzést is sikerült lepasszolnom, meleget eszik mindenki ebédre, a gyerekek a suliban, oviban, mi pedig a melóhelyünkön. Nálunk pl. 500 ft 1 adag étel és nagyon jól főznek. Estére gyors kajákat eszünk, pl. szendvics, virsli, rántotta, melegszendvics stb. Ha nagyon ráérek, akkor leveles tésztából sütök kakaós/pizzás csigát, túrós táskát stb.

Nekem a hétvége még nehezebb volt, mert egyszerre akartam mindent csinálni, ráadásul egyedül, mert hétvégente is sokszor dolgozott a párom. Szombat délelőtt nekiálltam főzni, takarítani, a gyerekekkel foglalkozni stb, azután ebéd után konkrétan hulla voltam. Mondjuk akkor még aludt napközben a kisebbik fiam, így sokszor szunyáltam vele, de akkor meg a nagyot sajnáltam, aki addig nagymamázott (közös telken lakunk). Vasárnap igyekeztem csak a gyerekekkel lenni és valami programot csinálni, de estére tiszta ideg voltam, hogy megint elmaradt valami itthon, pl. a fürdőszoba nem lett kitakarítva vagy az ablakok retkesek, szóvel ez egy véget nem érő stresszforrás az életemben.

Bocsi, hogy nem nagyon tudok segíteni, de sajnos nem a Lila Akác Közben lakom :)

2015. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi mindketten 8 órában dolgozunk, sajnos elég messze a lakhelyünktől. Én rotációs rendszerben (tehát hol 7-kor kezdek hol 11-kor, vagy bármikor ezen időpontok között), a férjem munkaideje szerencsére rugalmas.

Ha korán kezdek, akkor a férjem viszi őket és én hozom, a későn, akkor fordítva. A háztartás minimálprogramon működik, hétvégén főzök aztán azt esszük egész héten, takarítani a legszükségesebbet amikor és amelyikünknek eszébe jut. A mosógép gyakran megy, hogy mindig legyen tiszta ruha, heti két este pedig vasalok, az engem kikapcsol.

A házasságunkért pedig mindketten felelősek vagyunk, de az biztos, hogy nem vagyok fáradtabb, mint amikor itthon voltam.

2015. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!