Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így, ennyi...

Bevállalnátok így, ennyi idősen harmadik gyereket? Most vagyunk 37 és 48 évesek. Tehát minimum 38,49 évesek lennénk mire megszületik. Aki esetleg bevállalta nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Tudom, ez már nem fiatal kor, még akkor sem, ha mindketten 10-et letagadhatnánk külsőleg. De most felétődött a gondolat, hogy talán egy harmadikat még.... A középső és a kicsi közt 5 év lenne mire megszületne. Sokak szerint ez is sok korkülönbség. Ha a szívemre hallgatok szeretném, ha az eszemre akkor elbizonytalanodok. Nem is annyira magam miatt, hanem a férjem miatt aki ugye jóval idősebb nálam is, majdnem 50 lenne ha jönne a harmadik. És oké, hogy jól néz ki, fiatalos, se egy ránc se egy ősz hajszál, sportos. De mi van ha 50 után hirtelen megörekszik. Ilyenre is van példa bőven, ez már rizikós kor. Vélemények?

2020. jan. 5. 21:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van sok mindenben, köszönöm az eddigi válaszokat. Mi nem akarunk csokot felvenni. Szerencsére nagyon szép nagy házunk van, jó környéken, kertvárosban. Nekünk nem téma a csok. Mindketten jól keresünk, sokat tanultunk ezért. A nagyobb gyerek 12 éves. Mikor ő született a párom 36 volt én meg 25 szóval nem voltunk öregek. Nem az van, hogy az első babát akarjuk ennyi idősen. De egyébként igazuk van akik azt mondják, hogy talán mégsem kellene már 3. mert mire ő felnő mi már nem leszünk fiatalok.
2020. jan. 5. 23:00
 12/17 anonim ***** válasza:

"Nem az van, hogy az első babát akarjuk ennyi idősen"


Én meg pont azt mondanám, hogy ha még nincs gyerek, és nagyon szeretnénk, akkor elgondolkodnék rajta. De így élvezném a meglévő 2 gyereket, nem terveznék 3.-at.

2020. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9%
Nem, bocsi. Így is szívás 30 évesen
2020. jan. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Mi hárman vagyunk testvérek (18,16,9) és nálunk 37 évesen szült anyukám (apa 39 volt). Én nagyon örültem az öcsémnek, és a szüleim is. A lényeg hogy szerintem ha szeretnétek akkor nyugodtan. A korkülönbség még nem számít normál esetben.
2020. jan. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk más volt a helyzet, elváltam és az új férjemnek nem volt gyereke, azért vállaltam a harmadikat.

Ha jó lett volna az első házasságom nem lett volna harmadik gyerkőc. Inkább kiélveztem volna, hogy egyre nagyobbak, önállóbbak, több a szabadidő.

Nálunk a korkülönbség is nagyobb, most 2 és fél, 13 és 20 évesek. A legnagyobb és a kicsi közt fura a kapcsolat, szeretik egymást de mégis fura. A középső nyolcadikos kamasz és sokszor nyűg neki a kistesó.

Azt hiszem a nagy korkülönbségnek több a hátránya.

Én a helyzetekben nem vállalnék több gyereket. Van kettő egészséges, örüljetek nekik és éljetek.

2020. jan. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem azt kell nézni, hogy ti mit akartok, hanem azt kell nézni, hogy a férjed esélyes hogy a 18. születésnapját se éli meg a gyereknek, amilyen hirtelenséggel halnak meg mostanában az 50-60 évesek.

Ha meg mégis megèli, akkor azt kívanod e neki, hogy egy öregember legyen kora felnőtt korára az apja, akit ápolhat majd 20+ évesen?

Ez már a nagyszülő kor, arra kellene készülni, nem sajátot vállalni, főleg hogy már van kettő.

2020. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ? Mi a helyzet ?

Végül bekopogtatott a gólya nálatok ?

☺️

2022. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!